Skocz do zawartości

ECO6 jak długo ładować pakiet


lisartur

Rekomendowane odpowiedzi

Ładując prądem 0,5 A przez 1h wejdzie Ci w pakiet 0,5 Ah, a nawet niekoniecznie. Pakiet ma pojemność blisko 3 x tyle więc takim prądem bedzie się ładował przynajmniej 3 godziny

 

Lipole można bez problemu ładować prądem 1C. Czyli dla pakietu 1450 będzie to 1,4 albo 1,5 A. I nic mu sie nie stanie, i będzie się ładował około 1 h.

_________________

www.rcclub.eu - modelarstwo zdalnie sterowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 4 miesiące temu...

Pozwolę sobie nieco odgrzebać temat bo mam pytanie. Wiem że może zabrzmi banalnie ale wolę się upewnić.

 

Kupiłem tą ładowarkę jak w temacie i mam pytanie, czy mogę ją zasilać prostownikiem 12v? Napięcie się zgadza ale czy to może być prostownik? Nie wiem czym się różni od zwykłego zasilacza, wolę spytać mądrzejszych :D

 

I jeszcze jedno: czy ma jakieś znaczenie dla ładowarki prąd stały lub zmienny? Jest jakaś różnica w działaniu samej ładowarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł K., Pewnie nikt nie odpowiadał, bo pytanie było już wałkowane w innych postach. Dla jasności prostownik do akumulatora samochodowego w żadnym przypadku nie nadaje się do zasilania ładowarki.

 

I jeszcze jedno: czy ma jakieś znaczenie dla ładowarki prąd stały lub zmienny? Jest jakaś różnica w działaniu samej ładowarki?

Ma zasadnicze - zasilanie ładowarek jest tylko ze źródła prądu stałego (akumulator, zasilacz)

Przepraszam, ale trudno mi się powstrzymać od komentarza - jeśli nie rozróżniasz prądu stałego i zmiennego to może lepiej zostań/przejdź na napęd spalinowy :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.