Skocz do zawartości

ECO6 jak długo ładować pakiet


lisartur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nie chcę zakładać osobnego tematu więc zapytam tutaj.

 

Posiadam ECO6.

 

Czy warto kupić ładowarkę która potrafi ładować większym natężeniem niż 5A przy korzystaniu z nowych pakietów nano-tech? Czy ich możliwości ładowania są naciągane?

W sumie nie planuję na razie ładować większych pakietów niż 1600mAh które w teorii mogły by być ładowane prądem 8A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Te ładowarki mają moc jedynie 50W więc nie ma co się po niej dużo spodziewać. Czy warto jest to pojęcie względne. Jeżeli Ci się nie śpieszy z ładowaniem pakietu no to nie kupuj nowej. A jeżeli chcesz co chwile latać no to kup lepszą i ładuj szybciej ,większym prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne że warto :) pakiety nano-tech nie są naciągane właśnie zamówiłem w HK kolejny pakiecik nano-tech 3S 1500 i ładuje je prądem maxymalnym 3.5A (aktualnie mam Raytronic C12) i się trzymają :) także w ładowarkę warto zainwestować np w Accuela 8 :)

Co możesz powiedzieć o nienaciąganiu C rate ładowania tych pakietów?? Masz je zaledwie miesiąc. Zobaczymy po roku. Bo tyle zazwyczaj wytrzymują pakiety ładowane prądem max 1C.

Teraz to sobie możemy gdybać, że producent mówi prawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne że warto :) pakiety nano-tech nie są naciągane właśnie zamówiłem w HK kolejny pakiecik nano-tech 3S 1500 i ładuje je prądem maxymalnym 3.5A (aktualnie mam Raytronic C12) i się trzymają :) także w ładowarkę warto zainwestować np w Accuela 8 :)

W takim razie moja nowa i nie używana ECO6 która wczoraj dotarła jest na sprzedaż (99zł).

 

Którą z poniższych wybrać:

 

1.Turnigy A-6-10 200W Balance charger & discharger

 

2.Turnigy MAX80W 7A Lithium Polymer Battery Charger

 

3.Turnigy Accucel-8 150W 7A Balancer/Charger

 

Czy może inną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez moment Turnigy MAX80W i nie jest wiele lepsza od eco6 i Turnigy Accucel-6. Ja bym kupił coś 150 - 200W.

Obecnie są 2 nowe Ładowarki HK

HobbyKing ECO8 150W klik

HobbyKing ECO6-10 200W klik

 

Z tego wszystkiego bym wybrał Turnigy A-6-10 200W i pewnie ją kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez moment Turnigy MAX80W i nie jest wiele lepsza od eco6 i Turnigy Accucel-6. Ja bym kupił coś 150 - 200W.

Obecnie są 2 nowe Ładowarki HK

HobbyKing ECO8 150W klik

HobbyKing ECO6-10 200W klik

 

Z tego wszystkiego bym wybrał Turnigy A-6-10 200W i pewnie ją kupię.

Ciekawe te nowe ładowarki od HK. Nie wiem na którą się zdecydować. 150W czy 200W?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie rozumiem jednej rzeczy odnośnie ładowania pakietów Li-Po:

Mianowicie, czy czas ładowania jest determinowany przez moc ładowarki (np. 50W, 150W) czy przez natężenie prądu (A) jakim ładujemy dany pakiet?

 

Innymi słowy, czy czas ładowania pakietu 1000mAh 1C prądem o natężeniu 1A będzie taki sam dla ładowarki o mocy 50W i 200W?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba to było lepiej przedstawić, a nie teraz filozować.

Może będzie chciał ładować kilka pakietów jednocześnie? Może będzie chciał wejść w większe modele?

Wszystko możliwe, jednak jeżeli będzie chciał ładować pakiet podany w przykładzie (czyli 1000mAh) to nie musi kupować ładowarki 250W.

 

Ale faktycznie np. już przy ładowaniu pojedynczego pakietu 3s2200 prądem 2C (niektóre lepsze pakiety to dopuszczają) moc 50W zaczyna być ograniczeniem.

 

Pozdrawiam,

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Mam HK Variable6 - właśnie dokonałem pierwszego ładowania pakietu Li-Pol 1450mAh 11.1V.

Ustawiłem w ładowarce, Ładowanie z balanserem i na 0,5A i włączyłem ładowanie.

Po osiągnięciu 12,4V prąd ładowanie skakał pomiędzy 0,3-0,2A A Napięcie się nie zmieniało, aż ładowarka po 120 min ładowanie wyłączyła ładowanie bo tak miała ustawione, a pakiet nie doładował sie do 12,6V ... Czy cos było nie tak ? czy to normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.