Skocz do zawartości

ECO6 jak długo ładować pakiet


lisartur

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Anonymous

Nie ładuj tak dużym prądem tak małego akumulatora, jeżeli nie musisz b. szybko. Skracasz mocno jego żywotność. Jeżeli Ci się nie śpieszy, dawaj 0,2-0,3 A.

Stanowczo przesadzasz. Lipole bez problemu znoszą prąd ładowania rzędu 1C. Większość producentów przestrzega, żeby nie ładować prądami większymi niż 2C. Dla pakietu o C=1000mAh prąd 1000mA jest w sam raz, i czas ładowania będzie wynosił około godzinę (zwykle niewiele więcej), w zależności od tego jak bardzo pakiet jest rozładowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te wiepowiedzi większości producentów wyczytałeś, bo czytam co innego. Ale skoro wiesz lepiej, ładuj. Tylko pamiętaj, że można nie znaczy-należy. W danych katalogowych to 1C jest oznaczane jako 1Cmax, co wcale nie oznacza zalecanej wielkości prądu ładowania. Zresztą zobacz dane katalogowe ogniw LiPo podawane przez producentów, a nie opisy ze sklepów dla modelarzy. A, że znoszą to wiem (są też takie, które znoszą nawet i 3C i więcej, ale jest to raczej gwarancja, że nie wybuchną przy ładowaniu, że znisą taki prąd, bo i takie ogniwa w niektórych zastosowaniach są potrzebne), tylko nie tak długo później żyją, niż by mogły. Żaden akumulator nie lubi zbyt dużych prądów ładowania i rozładowania również(pomyśl dlaczego?). I stąd tak wiele na Allegro małych akumulatorów wyglądających jak poduszeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowałem swoje go lipola około 100 minut i nic się samo nie zatrzymało

czy wyświetli się jakiś komunikat o tym że zakończono ładowanie

Ładowałem na programie z balanserem napięcia doszły do 4.20 na każdej z cel ale ładowarka nie oznajmiła mi że ot już koniec

Czy sam mam decydować o tym kiedy ją wyłączyć czy może jakis komunikat będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet który ładowałem to TURNIGY 1000mAh 3S

ładowałem go prądem 1A

ładował się około 100mminut u nic nie zapiszczało

wyłączyłem go sam i weszło 720 jakiś jednostek

bałem się go dłużej trzymać bo nie bardzo wiedziałem czy go nie uszkodzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki pakiet (fullymax - lecho) laduje srednio 1 godzine pradem 1C (przy podlaczonym balancerze).

 

Pod koniec procesu ladowania akumulator "dobija sie" pradem okolo 0,3 A i tak przez kilka minut. Troche to moze spowolnia proces ladowania, ale jest to wliczone w jedna godzine.

 

Wchodzi okolo 990 - 1050 "jednostek"

 

Czy Twoj lipol nagrzewa sie?

Jest to nowy pakiet, czy wysłużony?

Skoro wbilo te 720 jednostek, podlacz go ponownie i niech dobija dalej.

Inne Lipo zakancza bez problemu ta ladowarka?

Podlacz pakiet u kolegi i sprawdz jak sprawa wyglada.

Jakiego zasilacza uzywasz do tej ladowarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wracając do tematu.

Na ekranie podczas ładowania wyświetla Ci się natężenie ładowania (A). Dopóki ta wartość nie wyniesie 0 to ładowarka ciągle ładuje. Spróbuj teraz naładować bez balansowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.