Skocz do zawartości

Futaba 4EXA czy Hitec Laser 4?


TomekP

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Pytanie jest w zasadzie takie jak w temacie. Kwestia tego, czy na prawdę opłaca się dorzucić i kupić tą Futabę? Koszty to http://rcskorpion.pl/product_info.php?cPath=162_187&products_id=1485 (498zł + jakiś pakiet do odbiornika) a hitec w Arthobby kosztuje 455zł za komplet. Wątpię, żebym miał przez najbliższych kilka lat kilka lotnych modeli na raz, bo to jeszcze kwestia kasy na wyposażenie. Tak więc czy w moim przypadku opłaca się zakup aparatury z komputerem? Czy warto wyskrobać tą niecałą stówkę więcej i kupić Futabę? A może jakieś inne, lepsze propozycje?

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, ja parelat temu kupiłem sobie analogową aparaturę myśląc, że w zupełności mi wystarczy. Nic bardziej mylnego. Brakuje mixerów, expa, epa i innych kompiutrowych bajerów. Teraz nie mam tak dużej gotówki, żeby kupić sobie nowa apke i muszę sie męczyć z tym co mam. Także reasumując dozbieraj ta stówkę i kupuj Futabę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohoho,Royal rzadzi.

Ale najtansze radio Futaba czy JR na poczatek ,jako to najlepsza opcja.A potem sie je oddaje pol darmo.To na pewno o to chodzi,trudne sa wybory poczatkujacego modelarza.

Juz podawalem linka z BMFA.

Tam mozna czasem za rozsadne pieniadze cos dostac,

mammuth,polecam szczegolnie Twojej uwadze.

O,OT sie zrobilo.Juz uciekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wygląda jak stary sterownik do bramy garażowej? ja wiem jedno na pewno nie kupie nigdy Royala może i ma wiele ciekawych funkcji ale jednak jego wygląd mnie odstrasza. I o wiele bardziej wole Futaba 9 Cap i taka w przyszłości sobie zamierzam sprawić, ładna i funkcjonalna;) No i FUTABA:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli krótko mówiąc Futaba została przegłosowana.. ;) Ta z WIMAREXU jest tańsza, ale nie ma accu do nadajnika chyba. Przynajmneij na stronie o tym nie wspominają. Flash 5x, który podał Tomek jest bez serw, więc cena będzie mniej więcej w cenie Futaby. Prześpię się z tym jeszcze i zbieram kasę dalej.. ;) Dzięki za zainteresowanie tematem.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku murzyni też wolą świecidełka.

Widocznie takie świecące radyjka są ważniejsze od samej zawartości merytorycznej.

 

Zresztą jest to jeden z powodów dlaczego nie kupiłem np. JR czy Futuby - nie lubię tandetnego plastiku imitującego chromy, a poza tym cały czas siedzi mi w głowie 4-silnikowiec z regulowanym ciągiem silników (każdy osobno).

 

A już całkiem poważnie to na tym poziomie radia można równie dobrze kłócić się, co jest lepsze Audi czy BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie takie świecące radyjka są ważniejsze od samej zawartości merytorycznej

 

O wlasnie,prawie mi to z ust wyjales...

Ja juz jestem (chyba?) na tym etapie ze nastepne radio popelnie SWIADOMIE.A nie na podstawie wygladu czy tego co powie sprzedawca czy internet. (lub czolowka swiatowa)

I tu podejrzewam (raczej wiem) ze Tomek dokonal swiadomego wyboru,bo wiedzial czego potrzebuje.

Nie gdybal,nie kombinowal tylko wiedzial i kupil.

A to szalona roznica.....

Czyli wiekszosc tu piszacych,musi troche jeszcze wylatac :lol: (czyli blyskotki gora) , zanim podejmie swiadoma decyzje co do radia.

Sam mam ff9,jak sie ja prysnie kokpitem to az swieci :idea: jak .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jest lepsze Audi czy BMW

Myślę, że i tak najlepsze jest Porsze.

Widziałem u Alexa, że ostatnio Przemek balastuje w takim wózku :wink:

No może jeszcze kontroluje temperaturę oleju, dokładnie nie wiem, nic nie napisał po co w nim jeździł :lol:

 

Co do radyjek, to z tych wymienionych wyżej ja bym typował: Flash5 albo 4EXA (ze wskazaniem na Flash). Lasera proponuję sobie odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Ja miałem MC-14 przez 7 lat i mi wystarczyła, wzdychałem jednak do JR 9 X II, ale finansowo poza moimi możliwościami.Kupiłem więc FF9.Nie przeszkadza mi to że się błyszczy jak psu j...ca :D

Bardzo wygodne w użytkowaniu radio i chyba już nie będę zmieniał.A to że Futaba,no cóż jak by było mnie stać to miałbym JR.Multiplex, Futaba czy JR- funkcje podobne,każdy dobiera nadajnik do swoich potrzeb, a nie jak niektórzy twierdzą " biorę Futabę bo jest najlepsza".To tyle odemnie.

 

Edit: nowe JR http://www.macgregor.co.uk/radio/12X.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.