Skocz do zawartości

SU-34


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szukałem MiG'a-29, a trafiłem przez przypadek na takie cudeńko:

Dołączona grafika

 

Po dośc konkretnej rozmowie w sprawie zakupu - importu do Polski, otzrymałem taką oto propozycję:

Dołączona grafika

 

 

 

Cena dośc atrakcyjna, wykonanie modelu także.. Niestety trzeba kupic minimum 3 sztuki, czyli jedną dużą pakę..

 

Model jest przepiękny a jak wiadomo - ładne modele - ładnie latają :) !

 

Na początku września będę zamawiał te SU-34 i jeśli ktoś by zechciał - może się podłączyc.. Będzie korzystnie dla wszystkich zainteresowanych..

 

Zainteresowanym mogę przesłac mailem całą ofertę jaką otrzymałem (jest to plik Excel).

Oto mój adres mailowy:

waldi1973@op.pl

 

Pozdrawiam,

Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Koledzy @MironRC i @Tomek - proszeni o kontakt w sprawie zamówienia SU.. Nadszedł czas realizacji i musimy ustalic szczegóły.. Zamierzam w tym tygodniu złożyc zamówienie.. Jeśli jesteście jeszcze zainteresowani, to czekam.. :)

 

Pozdrawiam,

Bartek.

 

__________________________________________________________________________

Witam.

 

 

Postanowiłem że nie będę dopisywał nowych postów, tylko poddam edycji :)

Dziś jest piątek, 3 września 2010

 

No cóż.. Zamówienie poszło. Jako że koledzy nie dali żadnego znaku, do zamówienia dołączyli się moi koledzy z "podwórka" ;) Wybraliśmy opcję KIT. Cena za 1 szt. z przesyłką (najpierw dostałem fakturę proforma z której to wynika) - wynosi 501 zł. Oczywiście w zestawie nie ma napędu..

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

 

Dziś po niezbyt długiej wędrówce (8 dni wliczając sobotę i niedzielę) dotarł wspaniały SU-34.. :) Ponieważ kolega @solainer z jakichś przyczyn nie zamieścił oczekiwanych zdjęc - postanowiłem przybliżyc nieco ten model i zamieszczam fotki. Zapewne znajdą się zainteresowani a wierzcie mi, że warto.. Model jest bardzo ładnie wykonany.

 

SU-34 przychodzi w dośc dużym pudle..

Dołączona grafika

 

Części naszego modelu są dośc dobrze zabezpieczone. Praktycznie model jest w styropianowym kontenerze..

Dołączona grafika

 

Po wyjęciu kadłuba widac skrzydła i stateczniki, oraz galanterię potrzebną do wykonania modelu. Każda częśc ma swoje określone miejsce..

Dołączona grafika

 

Na zdjęciu niżej widac skrzydła i stateczniki. Profil w skrzydle jest dośc gruby (nie widac tego na zdjęciu) w połączeniu z dużą powierzchnią kadłuba powinien dac model niezbyt szybki.. ;)

Dołączona grafika

 

W kartonie znajdziemy części jak na zdjęciu: (niestety moja wersja nie zawiera silników i regli).

Dołączona grafika

 

A teraz troszkę szczegółów technicznych: Poteżna przednia amortyzowana goleń..

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

..oraz nieco misterna"druciana" goleń podwozia głównego. Wózki kół zaopatrzone są w sprężyny pozwalające ustalic podwozie po wypuszczeniu..

Dołączona grafika

 

Ponieważ oryginalne podwozie chowa się zbyt szybko i niezbyt realnie to wygląda, postanowiłem zmienic cały mechanizm z takiego

Dołączona grafika

 

..na taki:

Dołączona grafika

(spodziewam się tego cuda lada dzień..)

 

Jak widac, dostęp do silników jest dośc dobry. Fabrycznie wchodzą dwie 64, ale producent dopuszcza montaż dwóch 70. Na tą okolicznośc jest zamieszczony schemat zabudowy większego napędu w "manualu".

Dołączona grafika

 

Mój SU będzie napędzany takimi motorkami:

Dołączona grafika

(3500KV)

 

Jako że nigdy w śmigłowcu mnie nie zawiodły takie regulatory, to postanowiłem je zabudowac w SU..

Dołączona grafika

 

Tutaj widoczna cała plątanina przewodów.. Serw w modelu jest 11 szt więc troszkę kabli jest :) Każdy przewód jest opisany..

Dołączona grafika

 

A tutaj widzimy przełomowe i jakże proste rozwiązanie "zmiennego wektora ciągu" ;)

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

A tak wygląda częśc odpowiadająca za sprawne poruszanie dyszami ;)

Dołączona grafika

 

Oczywiście długo nie wytrzymałem i musiałem poskładac prowizorycznie moją nową maszynkę.. Na zdjęciu z równie ciekawym i jakże zacnie latającym F-117..

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

Szkoda, że moja SUczka nie jest w malowaniu morskim.. To jedyny minus :) Ale uważam, że i tak prezentuje się ładnie.. :)

 

To tyle na obecną chwilę.. Mam nadzieję, że przynajmniej częściowo przybliżyłem "model roku 2009" ;)

 

Pozdrawiam,

Bartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby rozwiać wątpliwości:

 

3 serwa do dysz,

2 serwa do steru wysokości

2 serwa do lotek

1 serwo do kółka przedniego

3 serwa do podwozia..

 

I dalej tak:

- przepustnica - jeden kanał

- Serwa do dysz - oddzielne kanały (zmixowane z wysokością i lotkami oraz ze sterem kierunku)

- Serwa lotek - oddzielne dwa kanały

- Serwa wysokości - jeden kanał (połączone 2w1)

- Serwa podwozia - jeden kanał (połączone 3w1)

 

Co daje nam 8 kanałów.

Można też pozbyć się funkcji mix lotek i dysz (wtedy dysze chodzą jak im ster wysokości nakaże ;) i nie ma wychyleń różnicowych według lotek.. Lotki wówczas spinamy 2w1 i pod jednym kanałem. Tak samo możemy postąpić z dyszami. Serwa odpowiadające za ruch góra-dół także możemy spiąć 2w1 i odsadzić na jednym kanale odbiornika..

Generalnie model można ogarnąć aparaturą 6 kanałową tak jak pisał kolega @Adam_Max..

 

Jeśli ktoś nie boi się kabli i ustawień, można też zadać klapolotki.. A wszystko jest zależne od posiadanego radia i predyspozycji do obsługiwania w locie wszystkich możliwych funkcji.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam.. :) Akurat to żadna różnica.. ;)

 

A tak poważnie - gdyby nie opisane przewody, to byłoby troszkę trudno.. Instrukcja modelu zawiera nawet zdjęcia wyświetlacza w nadajniku co i jak ustawić krok po kroku. Rozważają Futabę i JR.. Jak ktoś będzie zainteresowany, to mogę przesłać manual'a bo mam w PDF'ie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.