Skocz do zawartości

Moj okręt flagowy SU-31


Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tomku, spokojne poskładaj skrzydło, przemyśl dzwignie, popychacze, zawiasy.

Jeśli będziesz miał wątpliwości to pisz.

To samo tyczy się instalacji elektrycznej.

Już trochę kasy będziesz podnosił w powietrze

nie bardzo można sobie pozwalać na złe rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie złożyłem na próbę prawe skrzydło (na sucho bez kleju) .

Pasuje idealnie na lekki wcisk.

Jedynie co ,to że będę musiał skończyć z robieniem 3 modeli na raz bo się fizycznie nie mieszczę.

Tak więc 1-2 dni max. na ozdobienie Katany (i posprzątać materiały -balsę ,bo już nie jest potrzebna).

1 dzień na oklejenie EXTRIMA

miałem robić Quatro ,ale teraz to już chyba wiecie co będzie siedziało ??? :rotfl:

 

Ale to jest duże :shock: :D

kadlub7.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model fajny.Tylko dlaczego nie dostepny i to koncowka serji-kolejny producent ktory olewa rodzimy rynek?Wilge tez obiecuje juz od kilku miesiecy!A fee nie ladnie my tez chcemy takie modele -to do producenta!!! Prosze zmienic polityke zbytu!Extrim jest super ale chcialo by sie wiecej a tak to co pozostaje Chinszczyzna???!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę potwierdzić ,że po latach lepienia laminatów Bogdan z powodów zdrowotnych musiał zaniechać tej profesji.

 

Za to teraz o wildze i nie tylko.

 

Wilga -prototyp w końcu został ukończony więc teraz tylko oblot i pewnie lada moment produkcja.

Model robi naprawdę wrażenie no i jest dość spory 1,3m .

 

I mała niespodzianka szykuje się ultra lekki akrobat 1,3m pod elektro lub spalinkę .

Zapowiadana waga do lotu 800 -max 900 g. :shock:

 

Warto chwilę poczekać ,bo szykuje się ekstra maszynka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.No i rozpetalem burze,taki mialem zamiar.Modele tego producenta sa naprawde fajne i szkoda by bylo gdyby byly dostepne jedynie porzez protekcje lub w exporcie cos na wzor Pewksu pamietacie takie sklepy?Czekam na Wilge no i teraz z niecierpliwoscia oczekiwal bede nowego akrobata!Pozdrawiam Ja-jacek :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Jacku.

Więc zrobiłem burze w szklance wody w Artex-ie (przesadzam oczywiście :) ).

 

Tak wiec dzięki wszelkim naszym sugestiom, firma ta , zacznie sprzedaż modeli EXTRIM ,Wilga 2000 i innych bezpośrednio u nich.

Można będzie zamówić zestaw bezpośrednio u producenta!

Co to oznacza?

A no po pierwsze bezproblemowy dostęp do całych zestawów ,ale też i części.

 

Ale to co ucieszy najbardziej nas wszystkich to zapewne NIŻSZE CENY !

 

Na dodatek jest duże prawdopodobieństwo że ruszy ponownie sprzedaż zestawów SU-31.

Dodam że kadłub jest budowany metoda przekładową i z połączeniem z bardzo lekkim skrzydłem i sterami wychodzi lekka konstrukcja o dużej rozpiętości.

Można powiedzieć ,że niedawno takie model były zarezerwowane tylko dla profesjonalistów.

 

A tu przykład gotowego Su-31 wykonanego z zestawu ARTEX-u.

Ja jak to zobaczyłem to koparkę z podłogi zbierałem cały wieczór.

Wszystko co idąc jest "tryśnięte" bezpośrednio na model :shock: :crazy: :D

 

su-31.JPG

 

i widok od tyłu.

su-312.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot.

Raczej chodzi mi o malowanie ,a nawet sposób wykonania ,gdzie każdy detal jest narysowany ,a nie na klejony.

Model wiadomo ,akrobat , jak wszystkie podobny do siebie ,choć może akurat ten jednak wyróżnia się z pośród wszystkich EXTR, CAPÓW czy tym podobnych swoją inną sylwetką kadłuba.

 

W każdym razie i tak na lotnisku się wyróżnia z masy chinszczyzny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Tomku SU 31 latający nad Kraśnickim niebem z silnikiem YW24cm bęzynowym , waży 4 kg

tak że uzyskanie wagi 3,5 kg z silnikiem saito 125 powinno się udać ja mam taki silnik w Funtanie S90 i przy wadze 3,8 kg nieźle sobie radzi , tylko że niestety zbiornik 0,5L wystarcza tylko na 10 min lotu i to raczej "pląsania" niż ostrego latania , być może dlatego że nie jest jeszcze dotarty bo wylatał dopiero 3h, ale ten model z tym silnikiem to chyba zestaw optymalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Urlop minął a ja nawet sie nie dotknąłem do Su.

 

Za to w ten upał mam radosne 23 stopnie w piwnicy / modelarni i ani myślę jej opuszczać do 23 i może później.

Na razie siedzę sobie i zmontowałem kawałek skrzydła.

Wgląda to na razie tak.

 

skrzydlo.jpg

 

W miarę postępów będę to uaktualniał dziś.

 

edit1:

 

Doklejone i wyszlifowane natarcie ,teraz będę mógł naklejać górny keson.

 

skrzydlo2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.