Skocz do zawartości

Zrywa lacznosc pomiedzy modelem a radiem.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie mam problem z lacznoscia.

Wiem zauwazylem ze to forum raczej lotnicze ale postanowilem zamiescic post poniewaz problem jest natury obu rodzajow modeli tak sadze.

Opisze po krotce co i jak.

A wiec nie dawno nabylem Baje T5 clona od King Motor z USA i od momentu kupna wszystko bylo OK.

No i pewnego pieknego wieczoru odrobine przesadzilem z predkocia i auto poszybowalo jakies 1.5/2m w gore poczym upadlo nie fortunnie na dach, zniszczylem swiece.

Kupilem nowa swiece zalozylem i teraz sie zabawa zaczela auto z wylaczonym silnikiem reaguje na pilota bez zarzutow zas po odpaleniu w centralce zalacza sie tryb awaryjny czyli hamolce zalaczone i brak reakcji na pilota,kiedy wylacze i wlacze ponownie centralke da sie chwile pojezdzic i znowu awaryjny tryb.

Czy ktos moze zna przyczyne?

Czy luzna fajka na swiecy moze wywolywac zaklocenia w falach i z tad te awaryjne odcinanie?

Z gory dziekuje za wszelkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś uszkodzić antene odbiornika. Sprawdź czy na sucho jest zasieg ok

auto z wylaczonym silnikiem reaguje na pilota bez zarzutow zas po odpaleniu w centralce zalacza sie tryb awaryjny czyli hamolce zalaczone i brak reakcji na pilota,

Jak widac problem jest tylko z włączonym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzieki panowie za liczne rady. Jak juz pisalem na sucho gra.

A wiec tak sytuacja nieco dziwna bo po wymatowaniu calej skrzynki z serwami bateria i antena, kolega odszedl z pilotem dalej a ja przesuwalem calosc w poblizu silnika i nic wszystko bylo OK no chyba ze dotknolem antena do fajki.

Kiedy tylko probowalem ja umiescic na miejsce odrazu odlaczalo. Pomyslalem ze rama aluminiowa serwo steru metalowe moze cos z tym po wyizolowaniu nadal to samo.

Wiec dobralem sie do instalacji i zaczolem izolowac jak leci no i niby bylo lepiej bo dopiero po chwili odlaczalo.

Ciekawostka kiedy antene zawinolem w przedni wachacz nawet dalo sie pojezdzic po pare nascie minut ale i tak czasem odcielo.

Fajke tez tak zaizolowalem ze bardziej sie nie da, wiec mysle ze na potrzeby testu powinno byc ok a tu lipa.

Zastanawiam sie tez czy dlugosc anteny ma tu cos do zeczy? Bo dlugoscia nie grzeszy orginalne z HPI maja po 15/20cm

a moja ma jakies 5/7cm tandeta chyba. Czy to mozna przedluzyc? I czy oslonka na kabel anteny jest tez bardzo istotna?

Kilka fotek z dzisiaj http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8a64657643ebabd2.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/49080caf1d5f5d7a.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/58788ec8a12845b0.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2a4c2eff3bc2d170.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od początku.Co to za nadajnik i w jakim paśmie pracuje.Długość anteny jest ściśle określona dla danego odbiornika,jeżeli pracuje w 2,4 gHz to długość 5-7 cm jest normalna.Jeżeli "kwarcowa" to musi mieć określoną długość.Sugerował bym bardziej że coś podczas kolizji uległo uszkodzeniu (zimny lut na płytce odbiornika,kwarc lub mocowanie kwarca jeżeli odbiornik jest w niego wyposażony).Benzyna generuje bardzo duże drgania i tu szukałbym przyczyny.

Zrób jeszcze jeden test.Odłącz failsave uruchom silnik i niech ktoś przytrzyma ci model .Ty odejdź z nadajnikiem na większą odległość i sprawdź czy nadal są zakłócenia.Zdarzyło się parę razy że winny był sam failsave.

I podstawowa sprawa naładuj dobrze akumulator w modelu i zmień baterie w nadajniku na nowe.To że kontrolka sygnalizuje że baterie są ok. czasami nie ma nic wspólnego z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f-150 Baterie mam OK ladowane przed kazda jazda. A co do testu (failsave) to juz dokonalem i nadal to samo. Odbiornik jest od king motors nie powiem ci jaki to model bo nawet instrukcja tego nie zawiera ;) zabawne wiem. Ale pracuje w systemie 2.4gHz

Musze teraz chwile poczekac i zakupic nowy przewod na swiece. I wtedy zobaczymy. Jak nie to wsadze orginalny odbiornik z HPI i bedzie dobrze mam nadzieje.

Wlasnie HPI one tez pracuja w 2.4gHz a maja dluga antene :!:

Czy to jest tak ze krotka jest OK ale dluzsza nie zaszkodzi :?:

Prosze f-150 oto fotka odbiornika Dołączona grafika

prawdo podobnie made in taiwan ;)

Co do uszkodzen wewnetrznych to sie nie dotykam bo bedzie po odbiorniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.