Skocz do zawartości

Lipol Turnigy 1000mAh a ładowarka ECO6 co jest nie tak


lisartur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak jak w temacie mam ładowarkę ECO6 i lipol 3-cell 30-40C discharge

Podłączyłem do ładowarki i zauważyłem że jedna z cell jest ładowana pod koniec do napięcia 4,3V przy czym inne mają 4.19V

Napięcie na wyjściu jest 12.67V co mam zrobić

Po naładowaniu pakietu napięcia są 4.20 4.37 4.20

Wydaje mi się że ładowarka przeładowywuje pakiet

Co mam zrobić bo pakiecik po takich ładowaniach troszkę spuchł delikatnie

Czy należałoby wykalibrowac ładowarke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalibrować jeśli jest taka możliwość.

 

Jeśli nie to wypełnić formularz gwarancyjny RMA z hobbyking podając numer zamówienia i problem- cell overcharging.

 

http://hobbyking.com/hobbyking/store/supportform.asp

 

Numer RMA który dostaniesz będzie początkiem adresu na który wyślesz swoją ładowarkę.

Najlepiej wysłać ją poleconym, bez pudełka co by mniej ważyła. Lepiej mieć dowód nadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w takiej sytuacji zostawiam pakiet pod balanserem (bez ładowarki) i po jakimś czasie wszystkie cele są równiutkie. Przy ładowaniu zdarza się, że ładowarka zamyka proces bo któreś z ogniw osiągnęło już poziom krytyczny, ale wszystkie nie zdążyły się jeszcze dostatecznie zbalansować - zabrakło czasu. Mam ładowarkę Shark 3 i balanser Flight Power SP-B6s, tandem działa bez zarzutu.

Twoja ma wbudowany balanser, ale myślę, że zbalansuje sam pakiet bez ładowania, sprawdż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.