Skocz do zawartości

Też kupiłem sobie brelok do kluczy


Szwarc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Parametry dosyć ciekawe, wideo prezentacja też

Ciekawi mnie jak w 37 sekundzie filmu przybliża obraz, klawisza "zoom" jakoś nie zauważyłem :D
A rzeczywiście, nie zauważyłem, ciekawe zjawisko :) Bardzo ciekawe... Nie wygląda na zbliżenie komputerowe.

W komentarzach neutralnych wyczytałem że nagrywanie w 1280 x 960 to programowa interpolacja z rozdzielczości 640 x 480. Ciekawe ile w tym prawdy bo całkiem ładnie wygląda to wideo.

 

Edit: Ciekawy ma opis: Rozdzielczość nagrywania: 1280 x 960 VGA HD To VGA czy HD ?

Edit 2: Wersja dlugopisowa kamery (to dopiero jest aerodynamika :) ) ale film prezentacyjny jest ten sam (ten sam link)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem - w/w breloczek (tj. na podzespołach samsunga).

To już drugi breloczek (twardy i nieugięty jestem).

Pierwszy był ten za 37zł z osobno dokupioną mikro kartą SD 8GB.

He... he.. duża, bo na pełnometrażowy film z powietrza..

No i.. po włączeniu zaskakiwał na kilkadziesiąt sekund, nagrywał jakieś 2 do 7MB po czym kicha (różne kombinacje przez tydzień - nie pomogły.

Doczytałem gdzieś, że może kabel USB nie ładuje ogniwa li-jon - sprawdziłem jak breloczek kompletnie "umarł", miał ponad 4V.

 

No może nie taki "twardy" jestem jak wcześniej napisałem (szlag mnie o mało nie trafił przy pierwszym zakupie) ale do czegoś tam wypada włożyć tą SD 8GB ;-).

 

Pozdr. Tex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te breloczki faktycznie nie posiadają deklarowanych rozdzielczości, faktyczne są dużo niższe.

Ja też miałem ochotę na kamerkę typu breloczek albo w wersji długopisu. Niestety mimo iż deklarują obraz HD to nie mają z nim wiele wspólnego. Wole mieć obraz niższej rozdzielczości ale płynny i w miarę wyraźny.

Uzyskanie obrazu HD wymaga odpowiedniego obiektywu i odpowiednio wydajnej elektroniki.

Osobiście wybrałem coś pośredniego --> KAMERKA, obraz 720p jest z niej całkiem przyzwoity.

I jak narazie jestem jest z niej zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego breloka kupowałem u tego sprzedawcy i jest wszystko OK:

http://allegro.pl/mini-kamera-brelok-720x480-30fps-dyktafon-super-i1419238513.html

ostatnie filmowanie tydzień temu - myślałem , że wyłączyła sie z zimna ale nie - filmowała aż do końca.

Karol możesz wstawić fotki i krótki film z tej Twojej kamerki?

Czy przycisk Reset służy do kasowania na szybko tego co zapisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komentarzach neutralnych wyczytałem że nagrywanie w 1280 x 960 to programowa interpolacja z rozdzielczości 640 x 480. Ciekawe ile w tym prawdy bo całkiem ładnie wygląda to wideo.

 

Edit: Ciekawy ma opis: Rozdzielczość nagrywania: 1280 x 960 VGA HD To VGA czy HD ?

Edit 2: Wersja dlugopisowa kamery (to dopiero jest aerodynamika :) ) ale film prezentacyjny jest ten sam (ten sam link)...

:evil:

 

Bo to "kit" wciskany przez sprzedającego :!: A link do aukcji powinien znaleźć się tu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko link do jednego z wątków na forum z moimi filmikami --> LINK .

 

Dane z przykładowego klipu uzyskane przez media info:

Format : MPEG-4

Profil formatu : QuickTime

ID kodeka : qt

Całkowita przepływność bitów : 5.137 Kb/s

 

Wideo

ID : 1

Format : AVC

Format/Informacja : Advanced Video Codec

Profil formatu : Main@L4.0

Ustawienia formatu, CABAC : Tak

Ustawienia formatu, poklatkowy : 4 klatki

Format_Settings_GOP : M=3, N=15

ID kodeka : avc1

ID kodeka/Informacja : Advanced Video Coding

Rodzaj przepływności : Zmienna

Przepływność bitów : 5.097 Kb/s

Przwpływność maksymalna : 5.000 Kb/s

Szerokość : 1.280 pikseli

Wysokość : 720 pikseli

Proporcje obrazu : 16:9

Tryb wyświetlania klatek : Stały

Szybkość wyświetlania klatek : 29,970 kl/s

ColorSpace : YUV

ChromaSubsampling : 4:2:0

BitDepth/String : 8 bitów

Rodzaj skanu : Progresywny

bity/(piksele*ramki) : 0.185

Rozmiar strumienia : 183 MB (99%)

 

 

Audio

ID : 2

Format : AAC

Format/Informacja : Advanced Audio Codec

Rodzaj przepływności : Stała

Przepływność bitów : 32,0 Kb/s

Nominalna przepływaność : 128 Kb/s

Kanały : 2 kanały

Rozmieszczenie kanałów : Front: L R

Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz

 

 

 

 

Jak ktoś będzie zainteresowany to mogę wystawić jakiś klip prosto z kamerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do tematu i mojego poprzedniego postu, to "na szybko" nakręciłem breloczkiem testowy filmik.

Okazjonalny... tj. z wyjazdu samochodem na miasto po żarcie dla psa :-).

Sorry, że nie z powietrza/z szybowca - niestety mroźna pogoda skutecznie zamraża paluchy.

Da Wam może on jakieś możliwości porównawcze kamerek-breloczków... w tym przypadku filmik tej – 1280x960.

 

, później zapomniałem, że go mam :) .

W zestawie za 139zł jest breloczek, kabel USB, dysk z oprogramowaniem/sterownikami, ładowarka pakietu sieciowa i samochodowa, wszystko rzeczywiście w pudełeczku z hologramem (ten poprzedni za 37zł był goły i wyglądał (wewnątrz) jak podróbka tego wyżej.

 

Moim zdaniem jeden i drugi w naszym hobby, to całkiem przydatna rzecz a to z racji wielkości i wagi oraz co za tym idzie możliwości prawidłowego ustawienia do ciekawego kadrowania filmu z powietrza.

Sam nierzadko przerywam oglądanie tego typu filmików, jak widzę że obiektyw jest źle zamocowany. Natomiast sama jakość obrazu jest dla mnie sprawą drugorzędną (do filmowania modelu z dołu mam soniaka HX-1).

 

Pozdr.Tex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakosć całkiem całkiem ale chyba nie widać dużej różnicy między 720x480.

A ja mam inny kłopot ; nie mogłem włączyć mego breloka, musiałem rozkręcić i sprawdzić co sie stało. Komputer też jej nie wykrywał, gdy już sieudało to nie mogłem wyłączyć :!: , dopiero RESET to umożliwił. Wydaje mi sieże akumulator gdzieś musi robić zwarcie bo gdy leży na scalaku tak jak powinien to nie reaguje na wł/wyłączanie a gdy wisi na przewodach to tak. Czy ten przycisk RESET ma jakąś konkretną role? Po zresetowaniu zniknęła też ustawiona wczesniej data.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kol. Fokker napisał (f):

...Czy ten przycisk RESET ma jakąś konkretną role?

W istrukcji znalazłem tylko to:

"Jeżeli urządzenie nie reaguje z powodu niewłaściwego użytkowania lub innej niespodziewanej przyczyny użyj odpowiedniego niemetalowego narzędzia, aby wcisnąć przycisk reset."

Wychodzi na to, że to jedyna i ostatnia deska ratunku :wink: .

 

Cz/Tex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeżeli urządzenie nie reaguje z powodu niewłaściwego użytkowania lub innej niespodziewanej przyczyny użyj odpowiedniego niemetalowego narzędzia, aby wcisnąć przycisk reset."

Wychodzi na to, że to jedyna i ostatnia deska ratunku .

Czyli intuicja dobrze mi podpowiadała :mrgreen: tylko ile razy można wciskać :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na ten swój "rozbebeszony" (tj.ten pierwszy za 37zł):

 

Dołączona grafika

 

Może trzeba zaostrzonym grotem lutownicy poprawić te dwa punkty mocowania kabli do płytki oraz dokładnie pod lupą, obejrzeć same kabelki (czerwony i czarny).

W tym nowym 1280x960, ogniwo li-jon wygląda jak w telefonie komórkowym.

W tym jak zwykłe i może rośnie/pęcznieje przy ładowaniu, powodując zwarcie na kabelkach.

 

Cz/Tex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.