Skocz do zawartości

nieprawidłowe napięcie- pakiet NI-MH 6.0V 2600mAh


MironRC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

jak zwykle mam kolejny problem do podziału z Wami :P

 

Mam taki pakiecik 6.0V 2600mAh, jest nowy. Problem polega na tym, że jak sprawdzam napięcie miernikiem- pokazuje mi 2.78V (przy podłączeniu do odbiornika- serwa nie reagują) ale jak zapinam do ladowarki (Emax B6) to napięcie jest 7.0V.

 

What,s going on? :crazy: :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet jest zapewne skrajnie rozładowany, ma wtedy duża rezystancję wewnętrzną. Po podłączeniu do ładowarki napięcie gwałtownie wzrasta. To, co pokazuje ładowarka w takim stanie jest poprawne. Pytanie, czy ten pakiet jest w stanie się jeszcze naładować? Trzeba po prostu spróbować. Jeśli rozpoczniesz proces ładowania, zapewne w pierwszych minutach napięcie pokazywane przez ładowarkę będzie spadało. I jest to poprawne, bowiem w miarę ładowania będzie początkowo szybko malała rezystancja wewnętrzna ogniw. Po kilku minutach sytuacja się ustabilizuje i napięcie powinno stopniowo wzrastać w miarę ładowania. Przy kiepskiej kondycji pakietu, napięcie końcowe może dochodzić nawet do 2V/celę (zależy od wiekości prądu ładowania). Jeśli pakiet się naładuje, proponuję go rozładować i naładować ponownie. Taki cykl powtórzyć trzykrotnie. Być może jeszcze uda się go podratować, ale do modelu raczej go nie polecam. Przydać się może do różnych prób naziemnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to pakiet na pewno jest rozładowany, bo nie działa odbiornik i tak twierdzi miernik. Drogą dedukcji wychodzi, że coś jest nie tak z ładowarką, która okazjonalnie (bo z innym pakietem jest ok) działa źle. Zakładam, że miernik i odbiornik są sprawne. Musisz po kolei wszystko niezależnie posprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje to zrobić inna ładowarką, bo Imax ładuje chwile i zaraz pakiet gotowy

To może być związane właśnie z początkowym spadkiem napięcia na pakiecie podczas pierwszych minut ładowania. Ładowarka ropoznaje to jako koniec ładowania. Być może problem tkwi w tym przypdadku w ustawieniach samej ładowarki. Nie znam tego typu, ale większość ładowarek ma uastawiany tzw. "czas martwy" (różnie to nazywają). Jest to czas podczas którego ładowarka ładuje pakiet bez względu na to, jak się zachowuje napięcie na nim. W moich ładowarkach mam ustawione 3 min. Zapobiega to przerwaniu ładowania kiepskiego pakietu, jak ten opisywany. 3 min. zwykle wystarcza aby napięcie przestało spadać i ładowarka bez przerwy kontynuuje ładowanie felernego aku. Warto poczytać instrukcję ładowarki i zobaczyć jak to masz ustawione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozłączyłem aku z pakietu, to jest jakaś pomyłka, jeżeli ktoś się zastanawia, czy kupić VAPEX niech się dwa razy zastanowi. Jest jeszcze inna opcja- trafiłem na wadliwą serie. Te baterie wariują, nie trzymają napięcia.

 

STANOWCZO ODRADZAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.