Skocz do zawartości

Jaki model 1.5m - zakręcenie w głowie


Malker

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem.

Planuję zakup jakiegoś modelu DO 1.5m elektryczek.

Model musi spełnic kilka warunków:

 

- Cena - Poniżej 650zł

:arrow: Waga - jak najmniejsza

:arrow: Cena... :D

:arrow: Pełne 3D !!

 

Patrzyłem np. za modelem z HC Yak55:

http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6511

 

Lub Extra 260 z Precision Aerobatic lub może katanka MD z PA?

 

Panowie, doradźcie coś bo modeli pełno a każdy jeden inny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś źle sprecyzowałeś. W temacie pisze że szukasz modelu 1.5m a rozglądasz się za modelami 1.2-1.3m...

 

A jeśli ma to być faktycznie rozmiar koło 1.5m czyli standardowe 58" to wybór w tej cenie jest jeden - Yak z haikonga 58". za 699pln.

 

Jeśli jednak kluczową rolę odgrywa jednak to co piszesz już w temacie że do 1.5m i taka cena to TYLKO katana md albo extra 260 wchodzi w grę. Jak szukasz na prawdę dobrego modelu to resztę sobie odpuść. Te modele to poezja i cena w Nastik jest śmieszna ( w pozytywnym znaczeniu ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Extra 260 z precision aerobatics będzie najlepsza do opanowania dla początkujących z takich samych powodów dla których wybierają ją "profesjonaliście". Ma małe obciążenie powierzchni nośnej co skutkuje zminimalizowanym efektem skłonności do przeciągnięć, do tego duży zakres prędkości i przewidywalność w locie.

 

Jako początkujący ustawiasz mniejsze wychylenia i cieszysz się super latającym modelem który w trakcie rozwoju umiejętności nie będzie Cię ograniczać.

 

Na pewno extrą z pa będzie się dużooo lepiej latać niż modelem z linka ( z wyżej wymienionych powodów ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Extra 260 z precision aerobatics będzie najlepsza do opanowania dla początkujących

a co powiesz o Mini Katanie ? , to będzie mój pierwszy akrobatek i 250 zł dokładać nie bardzo mi się uśmiecha :(

 

są dość podobne , katana minimalnie lżejsza i mniejsza , a jednak co PA to PA 8)

zawsze można ekstre dokupić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę ,że zmieszczę się w 650g , pakiet 1300 wybrałem

 

jak będzie ,źle z wyważeniem to serwa polecą do kadłuba na przód i zrobie nowy domek da silnika taki jak z tej niemieckiej strony

 

używam za każdym razem opcji szukaj , ale b. rzadko znajduje coś ciekawego :( / a tamten wątek przerobiłem cały już jakiś czas temu

 

i z tego co widzę to każdy jedne model ma swoje wady i zalety , chętnie przerzucę się na wszędzie zachwalaną extrę Mx , ale niestety jej cena to ponad 2x katana mini + wyposażenie droższe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powodzenia przy oblocie i w walce z wagą . Domku nie przerabiaj tylko porządnie sklej .

Podwozie wymień na aluminiowe ( kupujesz płaskownik aluminiowy 15/2 mm za 7 zł ), węglowe zostawisz sobie na później . Na szczęście w Nastiku kupisz części zapasowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę ,że zmieszczę się w 650g

Zmieścisz się !! Trzeba walczyc :P

 

ak będzie ,źle z wyważeniem to serwa polecą do kadłuba na przód

Hehe, a jednak ;)?

 

zrobie nowy domek da silnika taki jak z tej niemieckiej strony

Obawiam się, że jeśli zrobił byś domek z wungielka to odchudził byś przód a właśnie tam trzeba dokładac wagi z tego co wyczytałem. Więc jeśli zdecydował by się na to to serwa muszą byc w kadłubie prawie w środku ciężkości bo inaczej ta przeróbka nie miała by sensu. Zrzucisz na domku a dodasz ołowiu do maski ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak trzeba to trzeba , tymczasem montuje serwa z tyłu

jeśli ogon faktycznie wyjdzie niesamowicie ciężki to strzelę od razu pull-pulla na rcgroups sporo ludzi tak zrobiło :D

 

oczywiście nie obyło się bez przygód , np.

 

silniczek który kupiłem ma wtyczki męskie ,sam wcześniej używałem damskich przy silniku więc w reglu wtyczki prze-lutować musiałem :evil:

 

w skrzydłach co nie dziwne okazało się ciasno , więc i ja poszerzałem otwory pod serwa , lotkami już macha ,aczkolwiek nie wiem czy na pewno dobrze :roll: w instrukcji coś wspomnieli o mikserze , nie doczytałem ocb ale jutro się tym zajmę !

 

jakaś taka ZA delikatna ta Katanka :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.