Skocz do zawartości

Kawasaki KI 61


Bugaj_90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po sporej przerwie w składaniu modeli postanowiłem uiścić fantazje o modelu RC.

 

Pan w sklepie (ABC-RC) powiedział że najlepiej jak kupię od niego KI-61 że jako model do nauki będzie idealny... tak też zrobiłem...

 

Wczoraj wieczorkiem z moją lubą i złożyliśmy wszystko do kupy... zaszczepiłem węgiel w pianki (w niektórych miejscach zastąpiłem pręt 1.5 płaskownikiem 3x0.5)

Dziś troszkę szlifu i rozmyślam nad ulokowaniem serw w skrzydle... Pan ze sklepu powiedział ze dużo lepiej gdy na lotki 2 serwa... i tu moje pytanie gdzie najlepiej je ulokować?

 

 

Dla zainteresowanych kilka fotek z prac:

http://

img829.imageshack.us/img829/9689/perspektywa.jpg

 

 

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać dwa serwa na lotki, ale IMO do takiego modelu nie warto.

Ja w swoim Ki-61 mam tak:

 

Dołączona grafika

Jedno serwo 9 gram w samym środku płata. Poza tym, zrobiłem ruchomy ster kierunku.

 

Model b. dobrze lata, jest wdzięczny i nie do zabicia.

Mój ma już 3 sezony. Z pakietem 3s 850 waży równo 300 g. Ostatnio latam z pakietami 3s 1000.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedno ... bardzo ważne pytanie, gdzie upychaliście elektrykę?

bo nie wiem czy pchać wszystko jak najbardziej na tył czy bardziej do przodu czy może pod sam nos... chciał bym jak najwięcej wcisnąć do "środka" żeby nie było widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać dwa serwa na lotki, ale IMO do takiego modelu nie warto.

IMO BARDZO warto zrobić ESA na 2 serwa na lotki...

 

Co do elektroniki to w ESA ciężko upchnąć to do środka.

Trochę nie potrzebnie dałeś te 2 dźwigary w skrzydło.

 

Z tą elektroniką i serwami w lotkach to ja montuje tak:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jest dość estetycznie a za razem można łatwo dokonać jakiś napraw albo zmian.

Co do umiejscowienia elektroniki to najlepiej jak najbliżej środka ciężkości (tj. około 3.5-4cm od krawędzi natarcia).

I na prawdę bardzo polecam zrobienie lotek na dwóch serwach(możliwość zrobienia różnicowych wychyleń, łatwiejsza regulacja,łatwo wymienić serwo w razie awarii, jedno serwo czasem słabo ciągnie lotki jeśli są już poklejone zawiasy).

 

P S Polecam też przeczytać kilka tematów o ESA i oglądnąć zdjęcia które pewnie wyjaśnią wiele wątpliwości.

 

PP S

Mój ma już 3 sezony. Z pakietem 3s 850 waży równo 300 g. Ostatnio latam z pakietami 3s 1000.

To troche długo już żyje ten model może warto by było przyjechać na jakieś zawody, były w Warszawie, do Łasku też nie jest zbyt daleko, Kraków się szykuje a z Warszawy nie taki zły dojazd. Chyba, że byłeś i Cię jakoś nie kojaże to sory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miszczu, coś Ci ugryzło skrzydło

No tak to już bywa w walce, lece sobie spokojnie a Ci jak się na mnie z zębami rzucili to nie uciekłem :mrgreen:

A z ciekawości jak Ci się ten HXT spisuje bo słyszałem, że ludzie narzekali na nie, że się psują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ciekawości jak Ci się ten HXT spisuje bo słyszałem, że ludzie narzekali na nie, że się psują?

Od początku mojego modelarstwa jadę głównie na HXT 900. Przewinęło mi się przez łapy kilkadziesiąt sztuk. Tylko jedno było wadliwe od samego początku. Żadne nie nawaliło ze swojej winy. Połamane zębatki w czasie walki uznajmy za winę przeciwnika :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem, lotki na dwa serwa....

zobaczymy co z tego bedzie :P

 

na foto jest wstępny szkic grafiki .... na razie proszę nie komentować jak będzie umalowany w 100% to może będzie wyglądać lepiej(choć i tak mi się podoba)...

 

sorka za tak słabe foto ale nie posiadam w chwilowo nic lepszego niż moja wysłużona n95 :?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwigienki w lotkach wklejone ŹLE!!

 

Zobacz sobie na zdjęciach powyżej gdzie powinien być otwór na popychacz w dźwigience?

Nad osią obrotu lotek- u ciebie wypada to gdzieś na środku lotki.

 

łopatologicznie- Musisz je przesunąć jakieś 8mm bliżej zawiasu lotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz upchnąć elektronikę do środka, musisz troche "zoperować" kadlub:

 

tak to wychodzi u mnie (FW, Hellcat)

 

Dołączona grafika

 

z tym że będziesz miał o jedno servo mniej - bo u mnie pojawiło się servo steru kierunku ;)

 

jest trochę zabawy -ale efekt jest myślę fajny: żadnych kabli, "pudełek" etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i serwa wsadź odwrotnie, ruchome ramie po stronie końca płata a nie kadłuba

A to jakie ma znaczenie?

... poza tym, że kabelka nie musisz ciągnąć pod serwem i tym że masz go 'więcej' na doprowadzenie do odbiornika - to nie ma żadnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do długości kabli serw od lotek to i tak mam za długo... :P

gorzej już z kabelkiem od serwa statecznika poziomego...

W przyszłości zrobię jak Pan Marek Rokowski.

Ogólnie kadłub będzie mocno odgapiony :P

 

A co do blokad popychaczy to:

 

http://abc-rc.pl/p/33/828/blokada_do_popychacza_5mm;12mm_-drut_08mm-snapy_zawiasy_orczyki_i_dźwignie-materiały_konstrukcyjne.html

 

może gdzie indziej jest taniej ale tu mogę sobie sam odebrać i zawsze się o coś zapytać.. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.