Skocz do zawartości

Wattmeter Pelikan 70A - złe wskazania


Olecki75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem - nieprawdziwe wyniki pomiarów. Nabyłem DC Watt Meter 70A z Pelikana, przylutowałem goldy i zabrałem się za pomiary moich modeli.

 

Silnik nr1:

http://www.hobbyking.com/...Motor_%2819g%29

z regulatorem Keda 12A przy pakiecie 2S 1300mAh brał 8,5A - ok (śmigło 6x3)

 

Silnik nr2:

http://www.hobbyking.com/...utrunner_20-50S

z regulatorem Turnigy Plush 12A przy pakiecie 2S 1300mAh brał 4,4A - dość mało ale możliwe (śmigło 8x6)

 

I szok!

Ray 3530/14 z regulatorem Jeti 25A z pakiecikiem 3S 2200mAh ciągnie tylko 11A :shock: (śmigło 3 łop. 8x4 w poduszkowcu)

Nie odnotowałem spadku napięcia. Po długości czasu pracy spodziewałem się 20-23A a tu 11A i moc ok. 140W (gdzie te 340).

 

Taki Turnigy:

http://www.hobbyking.com/...8Eq_AXi_2808%29

Z tym samym śmigłem również w poduszkowcu mierzony identycznym przyrządem Multiplexa brał już 35A i 350W a Pelikan pokazuje z uporem maniaka 12A

 

W przypadku silnika nr1, pomiary obu przyrządów (Multiplex i Pelikan) były identyczne

Rozbieżność powstaje przy wyższych amperażach. Nie odnotowałem spadków napięcia jak w wątku dotyczącym podobnego sprzętu Turnigy.

 

Co może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

co do poboru prądu to mój watmeter turnigy wskazuje na silniku graupnera compact 345 przt pakiecie 3 s 2400mAh, średnio tylko 8 A, w porywach do ok 18A. gdybym to wcześniej wiedział to zamiast regla 40 A dałbym mniejszy !

wskazania sprawdziłem dobrym miernikiem i wyszło bardzo podobnie. silnik dedykowany jest raczej pod 7,2 V, ale większość forumowiczów latało na 3S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odświeżę temat.

Zwróciłem tego Pelikana zamówiłem w innym sklepie to samo z Multiplexa i po 2 - miesięcznym odczekiwaniu otrzymałem go. Wybrałem ten przyrząd bo koledze dobrze działa.

I co się okazuje - to to samo badziewie. Te same błędy. Nie wiem co porypali w tych przyrządach ale są one wszystkie do bani (te nowe co teraz robią) Multiplex kolegi jest kupiony rok temu i działa dobrze.

Za chiny ludowe nie uwierzę, że RAY 3530/14 na śmigle 3x 8x4 bierze tylko 10A.

Dodam, że za Pelikana dostałem kasę, bo pan w sklepie powiedział, że cała seria jest zwalona i nie ma na co wymienić. Multiplex pewnie ma to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić miernik cęgowy z funkcją pomiaru prądu stałego (DC). Mam taki i przy pomiarach nie ma dodatkowych złączek, bardzo łatwo dokonuje się pomiaru w rzeczywistych warunkach. Do doraźnego sprawdzania taki miernik sprawdza się znakomicie. Watomierza używam tylko przy pomiarach na hamowni, a i tak byłoby lepiej, gdyby watomierz miał pamięć wyników pomiarów i jeszcze obrotomierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam miernik cęgowy UT-203, UNI-T http://elkom-serwis.com.pl/cegowe-uni-t/44--miernik-cegowy-uniwersalny-ut203-uni-t-acdc.html

Gdyby link wygasł to zakresy pomiarowe prądu 40A rozdz. 0,01A i 400A rozdz. 0,1A, cena poniżej 150zł, ja swój kupiłem 2 lata temu za 200zł na "Wolumenie" w Warszawie. Pomimo dosyć dużej rozdzielczości wpływ zewnętrznego pola magnetycznego na zerowanie waha się w granicy nawet do 2A, ale przy zerowaniu w miejscu pomiaru i nie zmienianiu pozycji miernika po wyzerowaniu (wpływ pola magnet. ziemi) można uzyskać błąd mniejszy niż 20-30mA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Powinien mierzyć w miare dokładnie. Ale niestety, działa tak samo jak te świecące na czerwono voltomierze podłączane do wyjścia balansera w lipolach. Każdy pokazuje co chce i ile chce. Więc te wattmetery należy traktować tak samo. Nic nie warte świecidełko, któremu nie należy wierzyć.

A odnośnie miernika cęgowego, można nim się jeszcze również posługiwać jak multimetrem, przy pomocy dołączonych przewodów. Naprawdę polecam. pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kupiłem urządzenie z Bantam'a:

http://www.nastik.pl/miernik-wielofunkcyjny-estation-twometer-p-2215.html

W końcu jestem zadowolony z pomiarów. Fajnie, że jest w tym dodatkowo tester i balanser do akumulatorów LiIo, LiPo i LiFe. W najbliższych dniach kupię również miernik UT-203 firmy UNI-T polecany przez kolegę tomekr. W ten sposób będę miał rozwiązany problem urządzeń pomiarowych (jeszcze tylko hamownia sprzężona z wagą do zrobienia)

 

Co do sprzętów Pelikana i Multiplexa nie polecam zakupu bez sprawdzenia. Po za tym brać tańszego Pelikana bo jest to w 100% to samo i nie warto dopłacać by pisało Multiplex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.