Skocz do zawartości

CESSNA 177 Cardinal


daniello

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na forum jestem od niedawna, jednak w kazdej wolnej chwili śledzę relacje dotyczące budowanych modeli. Jakiś czas temu zainteresował mnie samolot Cessna177 Cardinal, a i dlatego, że mam niepotrzebną białą folię Oracover pomyślałem, że warto go zbudowac.

No i od połowy sierpnia powoli wieczorami buduję tenże samolot. Zrobiłem już szkielet kadłuba oraz stateczniki, co prezentują Następujące fotografie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Teraz zająłem się gięciem balsy i oklejaniem nią kadłuba, co postaram się pokazac za kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś w internecie z jakimiś bezpłatnymi planami takiej cessny? Czy tylko te z czeskiej strony są jedynie słuszne?

Z tej czeskiej strony plany można spokojnie powiększyć i kontury części będzie dobrze widać. Wiadomo stracą na jakości, ale do budowy będą wystarczające. Ja dodatkowo w programie do obróbki zwiększyłem kontrast, aby linie były bardziej czarne i z nich budowałem. Ja wprowadziłem kilka zmian we wręgach i kilka drobniejszych, żeby się lepiej budowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj temat przez pewien czas nie był odświeżany, ale to z powodu remontu mojej małej, ale własnej modelarni. Co do modelu to dużego postępu nie zrobiłem, jednak zastanawiam się nad kilkoma sprawami: Czy w modelu wziosu skrzydel nie zrobic by zerowego?? Co prawda na planach jest 3,5 cm z kazdej strony na koncowce skrzydła...tylko obawiam się ze to zepsuje troszeczke walory wizualne Cessny.Miałem jeszcze sporo problemu z podwoziem, ale z tym już się prawie uporałem. Teraz jestem w trakcie wykonywania miejsca mocowania silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nad tym się długo zastanawiałem...no i skrętna niestety nie bedzie. właściwie to instruktor mnie odciągnął od roboty skrętnego przodu uzasadniając, ze w jego trenerze 1400mm rozp. również nie ma skrętnego przodu, a samolocik sobie radzi. Więc u mnie bedzie jak na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.