Skocz do zawartości

1,2 GHz, kanał nr 1 - czyli jaka to dokładnie częstotliowść?


jetfan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich zainfekowanych FPV!

 

Kupiłem zestaw taki zestaw: fpv i zamontowałem w moim wysłużonym Raptorze 50. Efekty były na tyle zachęcające, że postanowiłem zmienić oryginalną antenkę z nadajnika na coś własnej konstrukcji. Z tym nie ma problemu ponieważ w necie jest mnóstwo informacji jak to zrobić i to w najprzeróżniejszych wariantach. Ale jest jeden kłopot: każdy kalkulator wyliczający poprawną długość anteny wymaga podania dokładnej częstotliwości nadawania. W moim przypadku jest to 1,2 GHz kanał nr 1 - tylko co to dokładnie oznacza? W zestawie (z linku) brak było instrukcji/opisu więc rzeczywistej wartości mogę się tylko domyślać.

 

Może ktoś z Was jest w stanie pomóc: tzn jaka to dokładnie częstotliwość 1,2 GHz, kanał nr 1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie proste. Tu nie ma ustalonych kanałów - każdy producent robi po swojemu. Odbiornik jest bardzo podobny do Betatronika, więc może to być częstotliwość 1080 MHz, ale to nic pewnego.

Mam miernik częstotliwości, ale tak się składa, że za 5 godz. wybywam na tygodniowy urlop i będę mógł pomóc najwcześniej w weekend 2-3 października.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z Betatronik'a. Kanal 1 to 993 MHz - odczyt bezposrednio z czestosciomierza.

 

 

F [GHz] ---- dł.fali

 

1 – 0.993 -- 301.8

2 – 1021 -- 293.5

3 – 1051 -- 285.2

4 – 1061 -- 282.5

5 – 1081 -- 277.2

6 – 1100 -- 272.5

7 – 1120 -- 267.6

8 – 1140

9 – 1160

10 – 1180

11 – 1200

12 – 1220

13 – 1240

14 – 1256

15 – 1280

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.