Skocz do zawartości

jakie śmigło


wojtekrc

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam motoszybowiec o rozpiętości 230cm długości 107cm

i masie razem z wyposażeniem 1400g

interesuje mnie jakie śmigło składane a dokładnie rozmiar mam do niego wstawić

przy silniku graupner speed 600

ps.

podkreślam iż jestem początkującym modelarzem i jak coś nie dopisałem

to pytajcie (tylko bez krzyku oczywiście :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź uzyskasz gdy przeczytasz sugestie producenta; wrzuć w google nazwe silnika potem wchodź we wskazany link(sklepu). W 99,9% przy każdym silniku podane są wymiary śmigieł.

 

EDIT; za mało danych silnika podałeś ale np tu masz 20x11

 

http://www.rc-modele.pl/naped-elektryczny-graupner-power-set-600-84v-p-2589.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym masz zamiar go zasilać ?

Silnik z przekładnią, czy też nie ?

 

Jeśli to ma iść bezpośrednio na silnik to śmigło 8x5 (Tak wygooglowałem) , a jeżeli na przekładnie, to nie wiem... ale z 13' ? Ja latałem z 540 z przekładnią, na śmigle 12'.

 

Ale ja mam inne pytanie - w dzisiejszych czasach taka duża szczotka (w ogóle szczotka) to rzadkość - warto ?

Ja bym zainwestował z 3F...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilanie będzie to 9,6v

bez przekładni

a ten silnik to tylko dlatego że dostałem go razem z regulatorem i samolotem

 

aha i jeszcze jedno widziałem kiedyś temat gdzie jakiś modelarz powiększał średnice wału poprzez owijanie go cienkim drucikiem miedzianym po czym zalutował to i szlifował go do danej średnicy próbował ktoś tej techniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilanie będzie to 9,6v

No to patrz na śmigiełka... a w zasadzie łopatki w zakresie 8-9 cali.

 

A zasilanie MH, ze względu na regulator, czy po prostu chciałeś do tego modelu wykorzystać, wszystko co masz ?

 

aha i jeszcze jedno widziałem kiedyś temat gdzie jakiś modelarz powiększał średnice wału poprzez owijanie go cienkim drucikiem miedzianym po czym zalutował to i szlifował go do danej średnicy próbował ktoś tej techniki?

A to nie czasami Motylasty ?? :wink:

 

http://motylasty.pl/warszt_2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko potwierdze co napisano wyzej.

 

Smiglo do takiego zestawu to 8x4 (zalezy jeszcze od stanu akumulatorow i regla).

 

Tak jak pisal Tytan, to bedzie naped tylko tylko, ledwo ledwo. Masz duze szanse na zwalenie tego szbowca przy probach startu.

 

W/g mnie przy tej masie powinien jednak sie wzniesc. Mialem kiedys cos podobnego (Alpha 21 z Multiplexa). Z podobnym wyposazeniem wazyla chyba 1700g i dalem rady byle jak latac.

Dopiero jednak po zmianie akumulatora na Lipo 2S 4500, zmianie silnika na Mega Mini 7E i tym samym zmniejszeniu wagi o 300g model stal sie motoszybowcem a nie cegla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję, że Wojtek będzie uparty i tak, czy owak spróbuje ze szczotką...

 

spróbować spróbuje ponieważ:

1.obecnie funduszy brak jedynie mogę pozwolić sobie na śmigło które kosztuje 22zł

2.dostałem na modelarni trenerka z dofinansowania ,i coś czuje że szybowiec długo u mnie nie zagości

Może jakieś fotki, albo osobny temat o modelu ? :wink:

zakładać tematu nie widzę potrzeby ale jak tylko nabędę kabel do telefonu to wrzucę do tego .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.