Skocz do zawartości

Funtana - model z napędem elektrycznym.


Mirek z Lublina

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Narysowałem generatory profilowane, może je wytnę i zmontuję. Mnie wstrzymały prace przy skrzydłach. Musiałem wyciąć jeszcze raz żebra, będą pewnie u mnie pod koniec tygodnia.

 

Film bardzo fajny. Co mogę zalecić to zrobienie połówek na dwóch serwach. Łącznik przy tak lekkiej konstrukcji sterów to porażka z ustawy. Zrobiłem go tylko dla tego ze prosił mnie jeden człowiek. W swojej funtanie V5 już go wyciąłem.

Sam łącznik działa jak drążek skrętny i są różnice w wychyleniach przy mocniejszym zaciągnieciu steru. Dodatkowo wycięcie w kadłubie ogranicza zakres wychyleń do około 40st w każdą stronę. Po usunięciu łącznika w/w problemy ustępują natychmiastowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Linku do wszystkich fotek nie będę powielał bo Marcin o nim wspomniał w poprzednim poście jednak dodam trochę zdjęć od siebie. Oklejona funtana w stanie jak na przedostatnim zdjęciu wazy 552g

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem fotkę od Michała z próbnego frezowania jednej z połówek kopyta osłony koła.

Więcej fotek http://forum.aerodesignworks.eu/viewtopic.php?f=4&t=63&start=40

 

Wygląda na to że nie będzie problemu z tłoczeniem i pękaniem hipsu. W zamierzeniach jest użycie hipsu 0,8mm. Do wysokiej trawy się to nie nadaje ale przy startach z utwardzonego terenu nie będzie przeszkadzało. Waga będzie pomijalna.

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość slawekmod

Ponieważ minęło dużo czasu od ostatniego postu napiszę nowy. Dostałem od Michała wyfrezowane kopytka osłonek. Wiem, wiem - w trawie i tak mi się nie przydadzą ale ja nie mam zamiaru ciągle startować i lądować w trawie.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic, z punktu widzenia moich finansów zamówienie frezowania kopyta nie byłoby dobrym pomysłem. Zadaj to pytanie raczej pod koniec stycznia.

Szkoda, model zadebiutował na forum ponad rok temu i przez ten rok nie znalazłeś czasu/funduszy na wykonanie maski.

 

Modele masz bardzo fajne, przemyślane, lekkie, ładne, znasz się na robocie, pod tym względem niczego im nie zarzucę. Natomiast w chwili obecnej nie posiadasz ŻADNEGO zestawu którego mógłbyś zaoferować klientowi tak aby mógł złożyć w pełni kompletny model ( jeśli się mylę to mnie oświeć ).

 

Dla mnie wielka szkoda, mógłbyś pokazać że Polak potrafi, ja sam chętnie kupiłbym zestaw np. ultimate ( i to po takiej cenie jak "dla wszystkich ) i na pewno takich osób dzięki którym mógłbyś pozyskać fundusze na kończenie kolejnych projektów byłoby więcej, a tak to d***... ale to Twoja piaskownica.

 

ps. I z tymi funduszami coś ciężko mi uwierzyć, skoro znajdujesz fundusze na nowe wycinanki to jakbyś wydał na kopyto i sprzedał parę kompletnych zestawów a następnie z zarobionej kasy zaczął nowy model było by pewnie ok... kwestia podejścia, być może już nie chcesz proponować fajnych zestawów tylko chcesz robić to dla siebie, tylko trzeba było mówić od razu że tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

No czasem to mnie rozbrajasz. JAk myślisz , dlaczego sprzedałem Futabę 8FG? Nie wiesz-brakło na życie. Nie mam kasy na zajmowanie się wytłoczkami bo wpakowałem w to już tyle pieniędzy że szkoda mówić. Co do zestawów, nawet jak by były ze złota to i tak ich nikt nie kupi bo taniej jest z chin, może nie do końca lepiej ale taniej. Mam wyceny frezowania kopyt maski do edzia, funtany i kabiny do edzia - wszystko naprawdę po atrakcyjnych cenach z tym że atrakcyjna znaczy 700zł za trzy kopyta, dzięki Michalowi pozyskałem kopytka do kółek , materiał na te kopytka pozyskałem od człowieka który robi meble i wziąłem odpady. Miałem kupić futabę 12fg ale na to wygląda że w tym roku to będzie niemożliwe i nie wiem czy nie przesunie się o 3-4miesiące. Mam tyle problemów na głowie że Ty nie masz tyle włosów ale niekoniecznie muszę je opisywać na forum. Dlatego modele i wytłoczki poszły na ostatnią pozycję spraw do załatwienia.Pomijam fakt że w domu jestem tylko w sobotę i niedzielę. Chyba rozjaśniłem Ci co nie co temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że wiem kto kupił Twoje 8FG i to za moją rekomendacją, z tego co wiem chciałeś kupić 12FG które tanie nie jest ;), kup TGY 9X ( ponoć fajne radio ) a za resztę zrób formy.

 

Więcej wiary w siebie, masz dobre modele, czemu miałyby się nie sprzedać ? Być może przez tą politykę którą prowadzisz. Pamiętaj że coraz więcej jest osób dla których cena nie jest najważniejsza i przejechali się na "chińskiej jakości", do takich osób powinieneś trafić ze swoją ofertą i dopracowanymi w każdym calu modelami.

 

Mimo wszystko życzę Ci abyś kiedyś miał czas na robienie zestawów z przyjemnością i czerpał z tego choćby taki zysk że możesz sobie pozwolić na finansowanie nowych projektów i ich wyposażenie bez wykładania z kasy "na życie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Nie wiem za czyją rekomendacją kolega kupił radio ale wiem że dostał je za dobrą cenę w stanie idealnym. Miałem kupić 12-fg po sprzedaniu t8 i dołożeniu tego grosza ale sprawy niezależne odemnie zmieniły plany. Tgy 9 nie będę kupował bo w zimę nie mam parcia na latanie. Z wiary w takie przedsięwzięcia wyleczyło mnie życie, a co do Pittsa (bo chyba o nim wspomniałeś jako nowym projekcie) to nim on poleci pewnie minie dużo czasu. W żadne nowe zestawy KIT raczej sie już nie wepcham a Pitts nie będzie dostępny jako zestaw o czym wspomniałem w temacie jemu poświęconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość slawekmod

Okleiłem do reszty skrzydła, takie tam paski na spływie. Gotowe bez serwa, oklejone full z zawiasami wazy 130g. Jutro może jakieś fotki wrzucę jak będzie zapotrzebowanie. Za cel postawiłem sobie obecność z kompletnymi Edge i Funtaną na piknikach w Kraśniku i Radawcu :) Jak uda mi się kupić nowe radio to pewnie i polatać się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja funtanka doczekała się maski wystrugałem kopytko ze styropianu i wylaminowałem wyszła ciężko 75 gram ale jak na pierwszy mój laminat nie jest źle a że robiłem na szybko to okleiłem ją folią w przyszłości pomaluję

Dołączona grafika

a tak sobie parkuje w salonie na belkach

Dołączona grafika

Folia w kratę do poprawki bo pomyliłem kolejność kratek :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okleiłem do reszty skrzydła, takie tam paski na spływie. Gotowe bez serwa, oklejone full z zawiasami wazy 130g. Jutro może jakieś fotki wrzucę jak będzie zapotrzebowanie. Za cel postawiłem sobie obecność z kompletnymi Edge i Funtaną na piknikach w Kraśniku i Radawcu :) Jak uda mi się kupić nowe radio to pewnie i polatać się uda.

To ja już się nie mogę doczekać ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Darek, z maską wygląda bardzo fajnie :) Mój model też ma się coraz lepiej. Dziś powklejałem zawiaski w skrzydłach. Wygląda na to że model będzie trochę lżejszy od pierwszej wersji bez utraty wytrzymałości. Z drugiej strony nie zamierzam zdejmować wagi za wszelką cenę a potem doważać model bo zachowuje się jak latawiec lub po każdym lądowaniu kleić półkę podwozia :D . Mam pewien pomysł nie dotyczący funtan, katan czy edków. Pomysł zaprząta mi głowę od jakiegoś czasu i coś z tym będzie trzeba zrobić :wink:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.