Skocz do zawartości

Funtana - model z napędem elektrycznym.


Mirek z Lublina

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Jako , że pogoda piękna i zachęca do latania to ja też uzbroiłem dzisiaj moją FUNTANĘ.

Niestety nadal bez osłony silnika - paczki z kopytami do osłon nadal nie otrzymałem.

A tak wygląda mój model:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Wyposażenie RC jakie zamontowałem to:

Silnik TURNIGY 3536 1100KV + śmigło APC E 11 x 5,5

Regulator Jeti ADVANCE 40A

Serwa - 2 x Corona 929 na lotki oraz 2 x HS81 MG na ster wysokości i kierunku

Pakiet LiPol 3s 30C o pojemności 2200mAh

Silnik jest niestety za lekki i brak osłony silnika powodują to, że żeby wyważyć model, trzeba dołożyć ołowiu na przód.

Jutro planuję oblot modelu.

Pozdrawiam.

Mirek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Niestety nadal bez osłony silnika - paczki z kopytami do osłon nadal nie otrzymałem.....

 

Niestety wciąż docieram do domu po 20-tej. Dzisiaj na ten przykład o 20.45 więc sam widzisz jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wciąż docieram do domu po 20-tej. Dzisiaj na ten przykład o 20.45 więc sam widzisz jak jest.

 

Witam.

Trudno siła wyższa , może w końcu uda Ci się wysłać te kopyta.

Mam jeszcze pytanie natury technicznej - jak będzie osłona silnika i pakiet wsunę pod sam silnik to nie będzie możliwości zamontować opasek na pakiet żeby się nie przesuwał, w związku z tym w jaki sposób go zamocować pewnie i bezpiecznie a jednocześnie żeby szybko można było go wyjąć - jeśli przykleję na rzep , to przy wymianie będą kłopoty.

Może macie jakieś zdjęcia jak to sensownie rozwiązać.

pozdrawiam.

Mirek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem dotyczy nie tylko tej funtany ale większości modeli o podobnej konstrukcji. Ja robię amortyzator z przezroczystego tworzywa przypominającego gąbkę stosowanego czasem jako zamiennik styropiany w pudełkach ze sprzętem rtv itp. Za tym amortyzatorem umieszczam pakiet owinięty dwukrotnie w folię z bąblami powietrza i dopiero owijak rzepem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w te świąteczne dni. W ciągu ostatnich dwóch tygodni dokończyłem Funtanę i zrobiłem laminatową owiewkę silnika z 3 warstw tkaniny 80g/m2 + n x szpachlówka Novol + 2 x podkład + lakier. Efekt bardziej niż przyzwoity, waga owiewki 55g. Doszedł do mnie długo wyczekiwany pakiet PolyQuest 2500mAh 3S 30C. U siebie pakiet opinam szerokim rzepem (3 cm) do czegoś w rodzaju poziomej "drabinki" - z racji braku domku sklejkowego. W wolnej chwili doedytuję post i wrzucę zdjęcie. Z jednej strony pakiet jest solidnie zamocowany, ale przez to dostęp do pakietu mam utrudniony i trzeba owiewkę ściągać na podmiankę. Model gotowy do lotu waży 1390g. Można było lżej :roll: ale nie było to moją intencją :lol:

Za oknem wieje dość mocno i czekam tylko na dobre warunki. Cieszę się, że Funtana Mirka też już gotowa :D

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Przerabiałem ten temat u siebie w Funtanie u mnie na dziób brakowało ok 140g z pakietem 2650mAh waga 208g dosuniętym pod sam silnik,rozwiązaniem jest dać lżejsze serwa na ogonie co przełoży się doważeniem przodu,lub montaż serwa na kierunek w kadłubie co odciąży ogon i będzie można poprawnie wyważyć model wyposażeniem.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie nie policzyłem jednego ciężarka mam 190 gram na dziobie z baterią 200gram i wszystko maksymalnie z przodu . Założyłem z tyłu kółko ogonowe co zaowocowało dodatkowym balastem z przodu około 50gram teraz do startu waży 1525 gram :(

muszę pokombinować co by ze 100 gram balastu zgubić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie nie policzyłem jednego ciężarka mam 190 gram na dziobie z baterią 200gram i wszystko maksymalnie z przodu . Założyłem z tyłu kółko ogonowe co zaowocowało dodatkowym balastem z przodu około 50gram teraz do startu waży 1525 gram :(

muszę pokombinować co by ze 100 gram balastu zgubić

Przecież ja latałem bez żadnych ciężarków, Krzysiek Halicki też i było dobrze. Dźwigar nie jest wyznacznikiem SC. DARIUS1 zrób oblot modelem z takim SC jak ja. U mnie był pakiet Rhino2650mAh 3s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.