Skocz do zawartości

Funtana - model z napędem elektrycznym.


Mirek z Lublina

Rekomendowane odpowiedzi

Sławku jak napisałem dołożyłem kółko ogonowe nie wiem ile ważyło i pakiet jest też nie za ciężki dziś oblatałem go z takim wyważeniem i trochę za mocno przeważyłem go na przód ale latał dosyć poprawnie ostatni raz lądowałem na pasie rok temu i dziś wielkiego stresa miałem jest też filmik kiepski ale zawsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Z tego co pamiętam to obliczeniowy SC wypadał jakoś 20-25mm za dźwigarem i na takim latałem, na 10000% nie doważałem przodu. Dokończę rysowanie Edge 540 1250mm i jak będę zamawiał jego cięcie to wytnę sobie jeszcze jedną Funtankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to obliczeniowy SC wypadał jakoś 20-25mm za dźwigarem i na takim latałem, na 10000% nie doważałem przodu. Dokończę rysowanie Edge 540 1250mm i jak będę zamawiał jego cięcie to wytnę sobie jeszcze jedną Funtankę.

No właśnie a Ja ustawiłem na 13mm za dźwigarem i to było za dużo na przód musiałem wysokością dodać bo Mi opadał przy następnych lotach ustawię na 20-25mm i zobaczę jak się będzie zachowywać ale generalnie modelik fajny no i zawieszenie wytrzymało moje twarde przyziemienia :D

Tylko się zastanawiam skąd wziołem że sc ma być 10-15 mm za dźwigarem ale mniejsza oto , najważniejsze że ja jestem :) i to bardzo

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://aerodesignworks.eu/ProFuntanaSpec.html tu masz opis już Twojego konkretnie modelu z obliczonym SC . Obliczony SC pokrywał się tym ustawionym podczas prób. 20 mm za dźwigarem jest odpowiednio.Strona będzie działać jeszcze jakiś czas , potem idzie do przebudowy więc może być chwilowo nie dostępna.

W sprawie maski to sprawa wygląda tak że Mirek mi odesłał kopyta a ja nie mam jak tego tłoczyć w warszawie. Firmy tłoczące chcą duzo pieniedzy za wytłoczki a i ilość 200sztuk mi nie potrzebna. Jak trafię kogoś kto zrobi mi parę sztuk to będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Swoją Funtanę również testowałem z sugerowanym kilka postów wcześniej ŚC 10-15 mm za dźwigarem. Latała za bardzo na przód, stąd rzeczywiście musiałem trymować wysokością i ostatecznie przesunąć do tyłu. Teraz jest prawie 25 mm za, a i model wyważam bez problemu. Waga 1390g do lotu (z pakietem PolyQuest 2550 3S 208g no i owiewką 55g). Ogólnie bardzo przyjemny model, tylko latam na łące i ciężko go wypuścić 'z ręki' :lol2: Póki co podwozie i śmigło całe - jak go delikatnie 'posadzę' na trawie to radość z lotów czymś większym i mniej podatnym na wiatr od Extrima bezcenna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie latać wolno tym modelem da sie bez problemu. Edytowałem wcześniejszy post i wpisałem 20-25mm SC. Kończę Edka 125 i wytnę oba. Mam nadzieję że edek v3 będzie latał podobnie jak funtana. Zastosowałem w nim profilowane stateczniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Model przystosowany pod generatory czy tam winglety (mniejsza o to) a co do profilowanych stateczników to ich nie będzie w tym modelu. Funtana lata bardzo dobrze a robienie profilowanych stateczników mija się z celem, za dużo przeróbek i rysowania a za mały zysk z tak dużych zmian. Poszerzenie kadłuba w części ogonowej to ogromna ilość pracy której najnormalniej nie chce mi się wykonywać.

 

Tak wyglądają formatki.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dostałem mail-a przed 15 minutami że idzie do mnie pocztą Funtana v3. Trochę pozmieniałem ją konstrukcyjnie, myślę że zmiany wyjdą na plus. Jakieś tam fotki pewnie będą chociaż samą budową raczej nie będę zanudzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zmian jest, w w/w linku wrzuciłem kilka zdjęć które pokazują te zmiany w boczkach.

Zmian jest dużo więcej w całym modelu. W miarę postępu prac będę wrzucał fotki do tego wątku. Na ten moment nie ma sensu zaśmiecać tematu- zresztą nie mojego tematu.

Co do samych zestawów to nad ceną się jeszcze nie zastanawiałem bo waluty szaleją a ceny materiałów razem z nimi.

 

Edit: tak wygląda prawie gotowy kadłub, tutaj jego montaż ale jeszcze nie wszystkie fotki wrzuciłem http://www.forum.aerodesignworks.eu/viewtopic.php?f=4&t=63 Za godzinę wrzucę kolejną porcję kilkudziesieciu fotek.

 

Dołączona grafika

 

 

Ciąg dalszy montażu.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się ;) Co do ceny zestawu "Futrzanki" to ciężko powiedzieć. Ostatnio było trochę poniżej ceny Katany PL. Skleję i jak poleci tak jak poprzednia wersja to będziemy kalkulowali cenę. Tymczasem wyklepałem pokrywę kadłuba. Reszta zdjęć wraz z opisami w linkach podanych w poprzednich postach. Oczywiście sama ramka wymaga jeszcze szlifowania.

 

Dołączona grafika

 

 

Pracę nad modelem muszę wstrzymać na chwilę. Na ten moment to co poniżej można oklejać . Wszystko to co na zdjęciu waży 238g.

 

Dołączona grafika

 

Pokryłem kadłub, zrobiłem otwory wyrównujące ciśnienie podczas lotu. Więciej zdjęć.

 

 

Dołączona grafika

 

EDIT: Pokryłem stateczniki i wstępnie SK.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.