Skocz do zawartości

Latanie na Zboczach F3F w okolicach BYDGOSZCZY


malinn

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Dziś były wspaniałe warunki na moim ulubionym zboczu w Unisławiu. Po przybyciu na nasz "klif" pomiar wiatru wskazał 15,2 m/s, czyli możemy trochę zaszaleć :rotfl: .

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

Zapraszam na relację ze spotkania i lotów Kosowizna/Starogród

 

link do relacji na naszej stronie:

http://f3fcb.webnode.com/news/kosowi%c5%bania%c5%84skie%20klimaty%20-/

 

link do fotorelacji:

http://s1193.photobucket.com/albums/aa348/f3fcb/Kosowizna%2022-10-2011/?albumview=slideshow

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czasami pojawia się pytanie, czemu człowiek nie siedzi w ciepłych kapciach w sobotni poranek przed telewizorem? Bo są idealne warunki do lataniu na żaglu na jednym z największych klifów wiślanych w Starogrodzie. Tak było dziś dmuchało idealnie z zachodu koło 12 m/s w szkwałach do 16, czyli latanie na całego, czuć było chłód lecz euforia powodowała, że człowiek o tym zapomina. Jako, że byłem sam więc dokumentacja zdjęciowa skromna. Udało mi się na koniec latania ściągnąć jednego z kolegów, który z bratem już chyba połknęli zboczowego bakcyla i mam nadzieje, że będą częściej gościć na zboczach.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masę do lotu ma ten Phoenix? Wersja 2,6m to chyba mega gazeta przy takich warunkach. Też dzisiaj latałem swoim 2m, nie wiem ile dokładnie wiało (według meteorogramu zaledwie ~6m/s), ale jak dla mnie to momentami adrenaliny było aż za dużo, przy niektórych podmuchach skrzydła się gięły i modelem podrzucało jak szmatą (waga ~1070g przy 2m).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiejsza paskudna, wietrzna i deszczowa pogoda poprawiała nam od rana humory bo dała możliwość poszaleć na klifie w Unisławiu :jupi: .

Wiało koło 6-8 m/s i turbiło zwłaszcza dawały się we znaki rotory przy lądowaniu. Krzysiek i Damian zalatywali szybowcami z pianki udowadniając, że takie modele w dobrych rękach potrafią wiele. Szkoda, że przy tak dużej rzeszy modelarzy z regionu jest mało chętnych na latanie na żaglu, które nie wymaga drogich silników, wyposażenia i wymuskanych modeli a jedynie ochoty na latanie.

Tak rozpoczęliśmy nowy modelarski 2012 rok. :faja:

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=2ddrtgBzHxA

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Latało się super, towarzystwo dopisało, pogoda też. Troszkę skracała się widoczność podczas opadów śniegu, ale daliśmy rade.

Co do owiewki, to super sprawa, ręce nie marzną.

Latałem z tym bitą godzinę bez lądowania :D przy temperaturze 0'C, padającym śniegu :P i umiarkowanym wietrze (jak to na zboczu).

Wcześniej nawet w cieplejsze dni musiałem lądować po 5-ciu minutach.

Nic, tylko czekać na następne wypady za miasto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic, tylko czekać na następne wypady za miasto :(

Każde takie latanie wnosi masę nowego doświadczenia :faja: .

Cieszę się że grono zboczonych lataczy się powiększyło i mimo, że czas wykorzystywaliśmy na latanie a nie na pogaduchy to było super. Czekamy co pokaże prognoza w weekend ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.