Skocz do zawartości

Latanie na Zboczach F3F w okolicach BYDGOSZCZY


malinn

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Mogę już zacząć Wam zazdrościć? :P w Grudziądzu ani pogody, bo pada ostatnio(a raczej popaduje, co i tak trochę zniechęca), ani wiatru sensownego, trzeba rozciągać hol w ostateczności. Sezon 2012 rozpocząłem nieco łagodniej, nie ryzykowałem odmarzających palców, tylko 24 lutego wyczekałem jakieś 7 stopni powyżej zera i prawie 10 m/s z zachodu ;) Teraz muszę wyczekać wiatru na Nowe :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

Mogę już zacząć Wam zazdrościć? :) w Grudziądzu ani pogody, bo pada ostatnio(a raczej popaduje, co i tak trochę zniechęca), ani wiatru sensownego, trzeba rozciągać hol w ostateczności. Sezon 2012 rozpocząłem nieco łagodniej, nie ryzykowałem odmarzających palców, tylko 24 lutego wyczekałem jakieś 7 stopni powyżej zera i prawie 10 m/s z zachodu ;) Teraz muszę wyczekać wiatru na Nowe :twisted:

Wieje północny. Więc jest kłopot ze zboczem.

 

Spokojnie można polatać w Lisich Kątach, co do pogody to się nie zgodzę, bo dopiero pada od dwóch dni.

Wcześniej była bardzo ładna pogoda. Jedynie temperatura może zniechęcać.

 

Dzisiaj jest ładne słońce, ale nie wiem jaki wiatr.

 

Na razie 3*C w cieniu, ale około 12 to będzie pewnie z 6*C więc śmiało można latać.

Jakbym wiedział, ze będzie ktoś latał w lisich ok 11-13 to przyjechałbym też polatać, a tak polatam u siebie na polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lubię poczytać opinie i poglądy na temat pogody i warunków i jeszcze kilku innych spraw utrudniający latanie, są to ważne przemyślania warte wzięcia pod rozwagę zwłaszcza jak się lubi spokojne bimbanie na niebie. :wink:

 

Dzisiejsze warunki: temperatura na zboczu koło 6 st. C, siła wiatru stała 12-14 m/s porywy do 19 m/s. kierunek północno-zachodni, miejsce Unisław. :jupi:

Poniżej moja relacja więcej zdjęć i jakiś film zapoda pewnie później Manaq i dostępne będą na naszej stronie. http://f3fcb.webnode.com/

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

Kolejny weekend na zboczu w Unisławiu tym razem śnieżny. Krzysiek i Damian testowali pokrowce na ręce i nadajniki - sprawdziły się ;)

Tez bym wkleił jakieś zdjęcie z mojego dzisiejszego latania, ale źle się lata robiąc zdjęcia lustrzanką z teleobiektywem ;D , więc napiszę tylko, że wylatałem (nie na zboczu) 25minut :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale źle się lata robiąc zdjęcia lustrzanką z teleobiektywem ;D

Nie wiem gdzie mieszkasz ale może kiedyś wpadniesz na zbocze jak będziemy latać w grupie raźniej i zdjęcia można porobić. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

... ale źle się lata robiąc zdjęcia lustrzanką z teleobiektywem ;D

Nie wiem gdzie mieszkasz ale może kiedyś wpadniesz na zbocze jak będziemy latać w grupie raźniej i zdjęcia można porobić. :wink:
W Grudziądzu.Do Bydgoszczy mam ~80km, możemy się kiedyś umówić, tylko wiatr musiałby być pewny, bo robić kilometry bez sensu to mi się nie uśmiecha :wink: .Najbliższe zbocze na zachodni wiatr mam w Parskach.Nie mam na północny, ale znalazłem byle jakie, bo byle jakie ale na wschodni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj właśnie też by pośmigał w Parskach, pomimo NW i tak jest ładny wydmuch. A wiało dziś konkretnie, że z dużą płytą kartonowo-gipsową nie szło iść :mrgreen: ech te obowiązki...

Tez bym wkleił jakieś zdjęcie z mojego dzisiejszego latania, ale źle się lata robiąc zdjęcia lustrzanką z teleobiektywem

Musimy się kiedyś umówić nawet na naszym podwórku, to i zdjęcia do galerii będą :D

Do Bydgoszczy mam ~80km, możemy się kiedyś umówić, tylko wiatr musiałby być pewny, bo robić kilometry bez sensu to mi się nie uśmiecha .

I tu także proponuję kiedyś się zgadać, zawsze raźniej i taniej :D

Nie mam na północny, ale znalazłem byle jakie, bo byle jakie ale na wschodni.

Na wschód polecam Nowe, wysokość podobna jak w Parskach, trochę krótsze, ale warte uwagi, no i jedynie utrudnione lądowanie, bo bloki za plecami niemalże ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

Na wschód polecam Nowe, wysokość podobna jak w Parskach, trochę krótsze, ale warte uwagi, no i jedynie utrudnione lądowanie, bo bloki za plecami niemalże :D

Znam dobrze Nowe, byłem tam nieraz.Odległość zniechęca do wycieczki.Na razie znalazłem malutkie zbocze (cholera wie, czy się sprawdzi) w Pokrzywnie.Jak będzie wiał wschodni wiatr to sprawdzę, czy się nada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W sobotę próbowaliśmy wybadać nowe miejscówki na latanie w Fordonie. Wał wiślany okazał się jednak słabym miejscem i trafiliśmy ostatecznie do Unisławia. Było ciekawie wiatr do 12m/s, nastąpiła mała kolizja białych szybowców pozujących do zdjęć. :D Faktycznie jednak tęsknimy z Damianem do latania termicznego na łące, od jesieni ubiegłego roku nalataliśmy się na zboczach aż nadto i przyszło znudzenie B) . Poniżej całe mnóstwo zdjęć. :ph34r:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof super foty, podczas kontaktu nic się nie stało, nawet piloci nie musieli się katapultować.

Zapas wysokości pozwolił opanować maszyny wytrącone z równowagi.

Chyba jakieś fatum w tym sezonie, już drugim modelem to samo i znowu Damian,

ale co to się nie robi, żeby utworzyć ciekawą figurę :P

Macie jakieś zbocze na północny wiatr ?

 

Nie bardzo, tu latamy >>> http://f3fcb.webnode.com/gdzie-latamy/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Niedziela w Kiełpie 6-8 m/s, może to niedużo, ale kierunek idealny, więc wystarczy żeby pokręcić piruety,

a termika pozwala wbić się na spore wysokości :)

Tylko dlaczego niedziele są raz w tygodniu :unsure:? Kilka fotek z tego dnia.

post-8117-0-15576400-1342518547_thumb.jpg

 

post-8117-0-72758900-1342518645_thumb.jpg

 

post-8117-0-99579500-1342518923_thumb.jpg

post-8117-0-33923600-1342518968_thumb.jpg

post-8117-0-13283300-1342519584_thumb.jpg

post-8117-0-05298100-1342520020_thumb.jpg

post-8117-0-09458100-1342520177_thumb.jpg

 

post-8117-0-74985900-1342521553_thumb.jpg

 

post-8117-0-18388500-1342521808_thumb.jpg

post-8117-0-16791700-1342522038_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zaczyna się sezon zboczowy, dziś udało się skrzyknąć i nawiedziliśmy Klif w Unisławiu. Dmuchało spokojnie i delikatnie siadał warunek czym bliżej zachodu słońca. Polataliśmy jednak do samego zachodu słońca i wschodu księżyca. Brawo dla Paralotni o pseudonimie „KURCZAK” która pięknie wpasowała się nadwiślański klif. Jak to na zboczu było jedwabiście i klaruje się zgrana paczka na sezon jesienny a wiatry niebawem ruszą. Bardzo udane popołudnie i wieczór.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Można powiedzieć, że niektórzy modelarze kończą sezon lotny ;) , a my dziś w Starogrodzie rozpoczęliśmy sezon zboczowy. Były przyzwoite warunki 11 m/s w szkwałach do 15 m/s trochę turbiło, był dobry humor, ognisko, kiełbaski. Wszystkie modele całe wróciły do domu pomimo karkołomnych lądowań, cóż trzeba więcej w sobotnie popołudnie i wieczór. B)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.