Skocz do zawartości

[p] Nowoczesnych planów modelu "F3A" o rozpiętości


Gość kotecek

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję współczesnych planów nowoczesnego konstrukcyjnego modelu "wzorowanego na modelach F3A, o rozpiętości, od 1,3 do 1,4 m.

 

Ważne jest to, że żeberka płata muszą być jednakowe, tz. musi być to model z niezwężającym się skrzydłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję współczesnych planów nowoczesnego konstrukcyjnego modelu "wzorowanego na modelach F3A, o rozpiętości, od 1,3 do 1,4 m.

 

Ważne jest to, że żeberka płata muszą być jednakowe, tz. musi być to model z niezwężającym się skrzydłem.

Trochę jedno przeczy drugiemu, a z drugiej strony może MADMAN - tam proste skrzydła ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję współczesnych planów nowoczesnego konstrukcyjnego modelu "wzorowanego na modelach F3A, o rozpiętości, od 1,3 do 1,4 m.

 

Ważne jest to, że żeberka płata muszą być jednakowe, tz. musi być to model z niezwężającym się skrzydłem.

Trochę jedno przeczy drugiemu, a z drugiej strony może MADMAN - tam proste skrzydła ...

gdyby to były typowe plany to nie było by tego problemu (niezwężane skrzydła są potrzebne by łatwo było wykonać bloczek z żeberkami), ten madman to faktycznie dobry pomysł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ten model "F3A", 1,4m z prostym skrzydłem miał być dla 14 letniego Giulia, ale w życiu jak to w życiu, samo się znalazło rozwiązanie pośrednie, bo właśnie kupiłem dla Giulia rozpoczęty model Katany 1,4m, czyli jednak skrzydła będą/są zwężane, ale to już nie jest żadnym problemem, bo żeberka już zostały wycięte przez poprzedniego właściciela/wykonawcę tego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Madman to nie jest model do F3A tak nawiazujac do teamtu. Madman to typowy Fun fly:

http://img441.imageshack.us/i/img1974cg3.jpg/

 

natomiast modele do F3A wygladaja m.in. tak:

http://www.cplr.com.fr/pages/images/avions/osmose/osmose_02.jpg

 

Róznica chyba znaczna, prawda??

 

pozdrawiam

Mirek Sałam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mi instruktor kupował modele do dzisiaj nie zbudował bym niczego....

 

a zaczynało się tak nudnie od cięcia laubzegą deseczek lipowych na żeberka do Jaskółki ...jakież to było nieedukacyjne nudne i bezsensowne .

Przecież można wszystko kupić ...

 

Szczerze żal mi tych dzieciaków ...14 latek ma latać F3A a nie umie zbudować takiego modelu ?

 

a może to nie w tym jest problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.