Skocz do zawartości

Zabezpieczenie styropianowego kopyta


ppompka

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wykonać sobie kadłub laminatowy metodą traconego styro, ale żywicą poliestrową i matą szklaną. (odrazu powiem dlaczego-taniej, nie mam dostępu do epoksydów, podobno łatwiejsze przesycanie i układanie) Ale jak wszyscy wiedzą, żywica poliestrowa pożera styropian. Czy da się jakoś zabezpieczyć kopyto przed pożarciem? Myślałem nad papierem i wikolem, ale po wypaleniu styro papier z wikolem zostanie w środku, więc ten pomysł odpada. Macie moze jakiś inny pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owiń wąską taśmą biurową na 'mumię' od dziobka do ogonka, zakładka na pół szerokości, w miejscach gdzie się marszczy podgrzej nad gorącym żelazkiem

Nie dotykaj tylko blisko trzymaj.

Możesz spróbować też z folią lepiącą, to ta co do spożywki jest stosowana, można kupić o różnej szerokości, ładnie się naciąga - ale niewiem jak się zachowa pod żywicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oklejone. Jutro idę po żywicę i matę. Mam jeszcze pytanko. Czy warto dawać wzmocnienia z rowingu węglowego do zwykłej żywicy poliestrowej? Zazwyczaj daje się tańsze włókna i droższe żywice, ale odwrotnie chyba raczej nie? TAk się teraz zastanowiłem czy taśma pakowa to nie jest jakiś polistyren, ale na szczęście okazłao się że taśma jest albo na Polipropylenie, albo na PCV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy użyć rowingu węglowego do wzmocnień zależy od tego co chcesz z tym zrobić. Jeśli kadłub nie narażony na duże siły to rowing nie potrzebny. Pod warunkiem oczywiście, że nie zrobisz laminatu cienkiego jak papier.

To już zależy tylko i wyłącznie od Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowing chciałbym dać pod koniec kadłuba- mocowanie belki ogonowej. Okolice haka do holowania-model będzie puszczany z gumy, i na początku kadłuba-na nieudane lądowania. I jeszcze jedno. Czy z żywicy poliestrowej i rowingu węglowego (w sumie to to samo co tkanina jednokierunkowa) no i oczywiście cienkie szkło na wierzch jest sens robić rurkę, czy będzie za słaba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.