Skocz do zawartości

[OPTIC 6] Problem z mikserem i klapami


Kubofonista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam aparaturkę Hitec Optic 6 oraz odbiornik Hitec Optima 7.

Aktualne podłączenie kanałów wygląda następująco:

CH1 - lewa lotka

CH2 - ster wysokości

CH3 - regulator

CH4 - ster kierunku

CH5 - prawa lotka (funkcja ADIV)

CH6 - klapy

 

Problem polega na tym, że klapy działają w swoim pełnym zakresie wychyleń tylko wtedy gdy wszystkie miksery są wyłączone w ustawieniach. Włączenie któregokolwiek z mikserów - CAMB, LAND powoduje odcięcie sterowania klapami z lewego suwaka, pozostaje tylko możliwość trymowania prawym suwakiem, ale nie to jest problemem.

Gdy w mikserze CAMB lub LAND kanał 6 jest ustawiony na 100% włączenie danego miksera powoduje niewielki ruch serwa - max 30% wychylenia serwa. Prawy suwak (trymer) umożliwia ręczne zwiększenie tego wychylenia jednak po wyłączeniu miksera wychylenie redukuje się o te 30% natomiast resztę ustawioną ręcznie prawym suwakiem trzeba cofnąć osobno.

Nie jest to zbyt wygodne i zakładam, że nie tak to ma działać.

 

Jak zatem sprawić aby 100% w mikserze znaczyło 100%-owe wychylenie a nie 30%-owe?

Próbowałem nawet z ustawieniem parametru FLPT na różne wartości jednak bezskutecznie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często problem leży w najprostszych blędach :idea: - kanał 1 to zawsze prawa, a nie lewa lotka. Może w tym leży problem lub tylko przejęzyczyłes się. Daj znać to spróbuję na swoim ustawień , o których mówisz choć nie miałem nigdy oddzielnie lotek i klap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wertować instrukcji ale przypuszczam że funkcje CAMB i LAND związane są z obsługą hamulca (tak jak klapolotki) realizowanego na 1 i 6 kanale.

Ja mam klapy zrobione tak ja ty i działają na prawym suwaku bez jakichkolwiek funkcji dodatkowych poza domixowaniem wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One same w sobie też działają u mnie poprawnie jednak chciałbym mieć możliwość korzystania z mikserów, głównie LAND. Ich ustawienia pozwalają wybrać jakie wychylenie ma być na określonych kanałach, problemem jest to, że przy nastawieniu że ma być to 100% stosowane jest jakieś 30%, przy 50% jest około 15% itd. Sprawia to, że w zasadzie mikser jest bezużyteczny gdyż jego uruchomienie nie pozwala na maksymalne wychylenie klap (innych kanałów też ale na nich aż takich wychyleń nie potrzebuje), można zrobić jedynie mały w sumie bezużyteczny ruch, problemu nie ma przy używaniu suwaka, tu serwo chodzi poprawnie w całym zakresie wychyleń ale jak już wspomniałem chciałbym korzystać z miksera a dla niego ustawienie 100% to wykonanie około 30tu % i tego ograniczenia chciałbym sie pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.