Skocz do zawartości

Mx16s. Thorttle too high!


Marcin K.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem w akumulatorem nadajnika. Jest to lipol 3s. Przy maksymalnym naładowaniu(Laduje z ballancerem ladowarka accucel6) nadajnik wydaje ostrzegawcze dźwięki i jest napis na wyświetlaczu Throttle too high! O co chodzi? Wlaczam sam nadajnik, zaczyna pikac kilka sekund po włączeniu nadajnika. Nie chodzi o przepustnice bo Nie włączam odbiornika zeby silnik grał. Wiec cos tu jest z samym nadajnikiem. Czy trzeba jakos ustawic rodzaj akumulatora czy co? Na stronie modele.sklep.pl jest napisane ze zakres napięcia to 9.6-12v. Mam niecałe 12v a i tak jest ten dźwięk. Wie ktos moze o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Throttle too high!

Gaz za wysoko - niebezpieczeństwo uruchomienia silnika

 

Nie ma to nic wspólnego z akumulatorem - manetka gazu na minimum ( być może trymer też trza w dół ) ...

 

ps. także mam MX16 z lipolami ( 12,6 V ) i takiego czegoś jeszcze nie uświadczyłem w związku z napięciem :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu bardziej sensowną odpowiedz:) ale dlaczego to sie załącza nawet przed wyborem nadawania. W pierwszym menu gdzie sie wybiera nadawanie i kanał? Sprawdzałem z gaz na zero, trymer tez no i tak pika. Moglbys podac twoje ustawienie w komputerze nadajnikia dla silnika? Nie wiem totalnie o co chodzi. Jak Kupilem radio kilka tygodni temu to wszystko bylo ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tak:

 

- model szybowca - w którejkolwiek pamięci

- wyłącz

- naładuj do maxa

- włącz

 

i daj znać czy teraz też prosi o "minimum gazu" ...

 

Cały ten tryb dotyczy tylko modeli z silnikiem - co prawda wpierw powinno się załączyć nadajnik a potem odbiornik ale producenci dbając o paluszki i inne części ciała modelarzy dmuchają na zimne i WYMUSZAJĄ ustawienie gazu na minimum coby motorek który wraz z odbiornikiem był włączony wcześniej nie wystartował i nie narobił szkód ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Ale jest taki motyw ze jak włącze odbiornik i poruszam serwami, grzeje silnik no i przestaje pikac. Moze cos z komputerem nie tak ustawione? Kazdemu kto pomoze gwarantuje punkcik i odpowiednie co do wieku piwo!

Edit. Tak robi teraz mysle czy w nadajniku przypadkiem jest opcja ostrzegania przy włączeniu nadajnika. A do tego tez moge miec ustawione zle mode, mimo ze na drażkach mam mode 2. No i dlatego caly czas piszczy bo lewy drażek czyta jako gaz a jest z ustawieniu środkowym i obsługuje SW. Jak sądzićie, jest prawdopodob ktoras z tych opcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba wiem co zrobiłeś, utworzyłeś nowy model, w pamięci nadajnik jest automatyczne ustawione mode 1, wejdź do zakładki base setting > Stick mode zmień na 2, a jeśli chcesz wyłączyć ten komunikat ustaw w tej samej zakładce czyli base setting > motor on C1 na "no"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirek jezeli zrobie tak jak piszesz to silnik mi nie dziala. Gra w taki sposob jak by mial byc manualnie programowany. Mode mam dobre. Jest tez taka sprawa ze jak przepustnica jest w pozycji maksymalnej to przestaje grać i normalnie mozna pracowac. Odbiornik jaki uzywam to ten maly Jeti. Gaz na kanale 3. Nie wiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.