Skocz do zawartości

Odbiornik OrangeRx Futaba


meteor

Rekomendowane odpowiedzi

Odbiornik jest stosunkowo nowy na rynku, wiec nawet u nas (Niemcy) trudno cos na jego temat wygrzebac. Jego cena jest atrakcyjna, ale wlasnie to mnie troche odstrasza. Do deproniakow z pewnoscia OK, ale do heli juz bym go nie wkladal, z czystej dbalosci o kosztowny model.

 

Jednak na szwajcarskim forum jest ktos, kto twierdzi, ze nadajnik funkcjonuje do granicy widocznosci (choc to pojecie wzgledne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie wysłali już 20 października.

Niestety coś długo idzie.

Jak dostane to też coś napisze.

Poczytaj tutaj, tam jest likn do artykułu z porównania z oryginałem.

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?p=312986#312986

po tym artykule postanowiłem zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem ale cóż tak wyszło.

Obiecałem że coś napiszę jak dostanę ten odbiornik.

Tak więc:

 

Dziś przyszła w końcu (po 2,5 miesiącach) paczka z HC z odbiornikiem OrangeRx Futaba FASST Compatible 8Ch 2.4Ghz Receiver http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14300

 

Maleństwo:

Waga 9g

Wymiary 28,5x53,0x10,00 mm

 

Po pierwszych bardzo wstępnych testach jest wszystko OK.

Odszedłem na 500m w zabudowaniach i odbiornik działał bez problemów.

Dalej już mi się nie chciało.

Ponieważ na razie nie mogę za bardzo latać, więc testów w modelu na tą chwile nie będzie, jedynie spróbuje zbadać dystans po prostej na jakim odbiornik działa.

Czy coś jeszcze mogę sprawdzić? Jeśli tak to napiszcie co i jak mam przetestować to się postaram.

 

 

PS

HC mnie dziś zaskoczyło niesamowicie. Wyobraźcie sobie, że dołożyli mi jeszcze jeden odbiornik w ramach promocji. Początkowo myślałem, że się pomylili więc napisałem do nich maila, że mam dwa i ile musze dopłacić bo odsyłać nie będę bo potrzebuje obu. A oni, że to gratis.

Nie do wyobrażenia u Polskich sprzedawców.

 

Edit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek niestety nie mam nadajnika 6EX więc nic nie mogę powiedzieć, niestety mieszkamy za daleko od siebie aby myśleć o wspólnym testowaniu. :mrgreen:

 

A co do HC to jeśli możesz dodać do koszyka daną rzecz która jest na minusie to całą przesyłkę dostaniesz dopiero wówczas gdy dana rzecz pojawi się na stanie. Nic nie dosylają chyba że Ty tak chcesz i to z nimi ustalisz.

Często jest tak, że popyt na daną rzecz jest tak duży (patrz w/w odbiornik), że cały czas jest na minusie a mimo wszystko przysłali. Niestety jak pisałem okres oczekiwania wyniósł ponad 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Czekanie na odbiornik dwa miesiące mnie nie przeraża - za tą cenę kupiłbym ich od razu kilka. Może zaryzykuję i zobaczę czy zadziała z 6EX bo mamy takie dwa nadajniki - ja i mój syn.

 

Jeśli można jeszcze zapytać to z obrazka wynika , że do niego powinny pasować klasyczne wtyczki gdyż mam taki jeden odbiornik , gdzie musiałem zastosować wtyczki mikro , a te nie są uniwersalne i muszą być specjalnie od Futaby.

 

A jaki masz podstawowy odbiornik do swego nadajnika???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki klasyczne, bez znaczenia czy futaboskie z tym ogranicznikiem czy JR czy No Name.

Wkładałem kilka serw S3030, HS7950TH, BB620. Działały dobrze i nie zauważyłem żadnych różnić jak z odbiornikiem oryginalnym R6014HS.

Niestety dziś strasznie leje, więc testy na dystans muszą poczekać na lepszą pogodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu takze u nas ktos przetestowal ten odbiornik. Niestety, test jest w jezyku niemieckim (jesli linkowanie obcojezycznych forow jest zabronione - bardzo przepraszam), ale ponizej zamieszczam tlumaczenie istotnych detali.

 

8 kanalow

kompatybilny z FASST TM7, TM8, TM10, TM14, etc.

napiecie zasilania 4 do 10V

wymiary 53 x 30 x 11mm

masa 13,5g

modus FS dla serw analogowych

modus HS dla serw cyfrowych

failsafe dla wszystkich kanalow

 

Powtarzalnosc impulsow:

w modusie "7K" 8ms (HS), 16ms (FS), czyli dla FS identycznie, jak Futaba R617FS

w modusie "multi" 7ms (HS), 14ms (FS), czyli dla FS identycznie, jak Futaba R6008HS

Napiecie impulsu 3V, czyli tak, jak w odbiornikach Futaba

Modus HS funkcjonuje dla 8 kanalow (w oryginalnych Futaba tylko dla pierwszych 6 kanalow).

Modus FS o powtarzalnosci impulsow 14/16ms moze prowadzic do drgan niektorych (szczegolnie starszych) serw analogowych - zjawisko to wystepuje rowniez przy zastosowaniu oryginalnych odbiornikow Futaba.

 

Odstepy kontaktow przewidzianych dla wtyczek serwomechanizmow wynosza 2,54mm i sa stanowczo zbyt male (grubosc oryginalnej wtyczki wynosi 2,7mm), zatem przy zastosowaniu 8 serwomechanizmow, robi sie w tym miejscu bardzo ciasno (patrz zdjecia)!

 

Odbiornik funkcjonuje do napiecia minimalnego rzedu okolo 2,7V, czyli podobnie, jak oryginalne odbiorniki Futaba.

 

Pobor pradu bez podlaczonych serwomechanizmow jest dosyc wysoki, gdyz wynosi 105mA (dla porownania, oryginalny Futaba R6008HS pobiera 45mA). Przy maksymalnie mozliwym napieciu zasilania rzedu 10V straty mocy wynosza 1W! Owe straty mocy zamieniane sa w cieplo, dlatego tez, dla unikniecia tworzenia sie "korka cieplnego" nalezy montowac odbiornik w miejscach zapewniajacych jego dobre wietrzenie.

 

W temperaturze rzedu 68-70°C (a wiec teoretycznie mozliwych do osiagniecia w pelnym sloncu, przy niekorzystnym umieszczeniu odbiornika) odbiornik przestaje funkcjonowac i podejmuje dalsza prace po ostygnieciu do temperatury okolo 60°C. Odbiornik pracuje bez zarzutu do temperatury -18°C.

 

W odroznieniu od innych odbiornikow FASST "obcej" produkcji, wysylka sygnalow do serwomechanizmow nastepuje tylko czesciowo jednoczesnie, co pozwala na oszczedniejsza eksploatacje zrodla zasilania. Sygnaly dla kanalow 1-3 wysylane sa jednoczesnie, potem nastepuje wysylka sygnalow dla kanalow 4-6, w koncu 7-8.

 

Test na zmniejszonej mocy nadajnika, na wysikosci 1,5m wyjawil zasieg rzedu 130m, co w porownaniu z oryginalnym odbiornikiem R6108SB (180m) daje zasieg mniejszy o okolo 30%.

 

Istnieje mozliwosc polaczenia dwoch odbiornikow tego typu (8 kanalow kazdy) i utworzenia w ten sposob jednostki 14-kanalowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.