Skocz do zawartości

Char 20


TEQ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem ładowarki 'Jeti Char 20'

Na pierwsze ładowanie wybrałem pakiet 4.8v 250 mAh którego używam w szybowcach. Podłączyłem ładowania ,podpiąłem do zasilacza 12v ,1.5A ,zworkami ustawiłem "Ni-xx ,0.5A". Przez chwilę świeciła się czerwona dioda nr.1 a po 10 sekundach wszystkie trzy zaczęły sobie swobodnie migać migać. :cry:

Czego to może być wina ? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

 

Ja mam Char 30 i tak samo sie zachowywała .... :), teraz kupiłem sobie Sharka 10 i jest super ale wracając do tematu prawdopodobie masz za "cienki" zasilacz 2A do troche mała wydajność i 12V jak wystąpi spadek napięcia to tak jest ....

u mnie na nowym zasilaczu z kompa (350W) Char 30 spisuje sie dobrze.

 

załatw sobie zasilacz z kompa 300-350W na wyjsciu 12V i 8-12A albo zasilacz do CB 13,8V 10A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A... no tak rozpędziłem sie czytając ten wątek :D .... jak migają trzy to jest ok. U mnie zaczynał sie proces ładownia i po kilkunasku sekundach zaczynała migac tylko 3 dioda

sygnalisując koniec ładowania... ale u mnie napewno była to wina zasilacza.

 

 

pozdro,

meloow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście. Na początku ładowania świeci się dioda nr.1 a potem świecą się wszystkie w coś jak rytm (może żeby było ładniej :D)

Narazie ładowałem tylko 4xCamelion 250mAh i 8xAAA 1000mAh. Ładowałem je prądem 500mA ,i zasilacz 1.5A wystarczył. Ale jak już chciałem Cameliony naładować z zasilacza 500mA ,na prądzie 500mA to ładowarka ładowała pulsacyjnie (ładowała sekundę ,drugą sekundę nie ładowała -i tak w kółko).

Z ładowarki już mam pożytek i mam nadzieję że tak będzie dalej. Ale mam jeszcze pytanie. Czy do tej ładowarki można podłączyć Balancer ? Jeśli tak to jaki by pasował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do tej ładowarki można podłączyć Balancer ? Jeśli tak to jaki by pasował ?

 

Balancer podłączasz pod pakiet więc wszystkie balancery pasują. Tylko niektóre zestawy (ładowarka-balacer) mają możliwość komunikacji - służy to przede wszystkim w celu uzyskania dodatkowych informacji (np. śledzenie napięcia na poszczególnych celach)

 

Jedyne na co musisz zwrócić uwagę to na zgodność standardu wtyczek balancer-pakiet. Chodź i to nie jest problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.