Skocz do zawartości

ContourHD 1080p czy GoPro HD


Konrad_P

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy ktoś zna te kamerki i czy mógłby mi coś doradzić.

 

Kamerka ma służyć przede wszystkim do filmowania z powietrza. Mam zamiar wkładać ją do elektryków i do szybowców.

Obecnie posiadam TwinStara II i przymierzam się do budowy szybowca Mosquito 3m.

Chciałby również wykorzystywać ją w czasie wspinaczki w góry montowaną do „łba”

 

Ponieważ parametry obu kamerek są podobne to ważne są szczegóły.

Jak dla mnie to podstawowa różnicą jaką zauważam to przede wszystkim waga i wymiary.

 

Kurcze poradźcie coś bo jestem już głupi :? no i gwiazdka tuż tuż i jak listu za wczas nie napisze do Św. Mikołaja to nici w tym roku z prezentu pod choinkę. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wielkie dzięki. Skłaniam się właśnie do GoPro, ponieważ słyszałem same dobre opinie o niej.

 

A o których parametrach mówisz.? Jestem bardzo ciekaw, bo nie do końca się znam i ta wiedza byłaby przydatna na przyszłość.

 

Ja porównuję je na tej stronie

http://www.playextreme.pl/kamery/176,contourhd_1080p.html

i za bardzo nie wiem na co zwrócić szczególną uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad mam ten sam dylemat coTy

Go Pro jest bardzo popularne ale jest cos nowego na rynku camcorders

nazywa sie Drift Hd 170 praktycznie to samo co Go Pro plus wiele dodatkowych

przydatnych funkcji.

Zostalo nam tylko kilka dni do zlozenia zamuwienia u Sw Mikolaja.

Napisz co o tym myslisz.

Wladek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o których parametrach mówisz.? Jestem bardzo ciekaw, bo nie do końca się znam i ta wiedza byłaby przydatna na przyszłość.

GoPro ma 5 różnych jakości nagrywania. WMA, 720p 30fps, 960p 30fps i 1080p 30fps oraz 720p 60fps. Najwyższa 1080p to FULL HD

Contour tylko 720p: 1280 x 720 / WVGA: 854 x 480 czyli nie mamy Full HD.

 

Kąt widzenia w Contour to max 135 stopni a w GoPro aż 170 (kąt zależny odjakości w jakiej nagrywamy).

 

GoPro bez obudowy waży tylko 99g a Contour 116 ;)

 

GoPro ma możliwość robienia zdjęć, zdjęć 3x, zdjęć seryjnych do time lapse czyli co kilka/kilkanaście/dziesiąt sekund (ustawiane w opcjach) w rozdzielczości 5mpx.

Contour nie robi zdjęć.

 

To na tyle.

Odnośnie fotek z GoPro- zapraszam do działu Fotografia z powietrza :) Tam są moje fotki z niedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Wojtek i o to właśnie chodziło.

Nie ma to jak fachowa podpowiedź. Wielkie dzięki. Widzisz czytałem i czytałem i nie dostrzegłem że to tylko HD a nie Full HD.

 

Czyli Contour odpada w przedbiegach i zapominam o niej.

No to już prawie mam decyzje.

 

Tylko że teraz jeszcze Władek włożył kija w mrowisko :mrgreen: i miesza mi w głowie :mrgreen: modelem Drift Hd.

 

Wadą Drift jest jej waga ale zaletą to obracany obiektyw o 300 stopni, o ile to zaleta :wink:

Co sądzisz Wojtek o wersji Drift HD

 

Chyba zadzwonie jutro do dystrybutora i pogadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Wojtek nie wspomnial najwazniejszego. Otoz gopro potrafi krecic 25fps w full hd/50fps w 720p, czego nie robi zadna inna kamerka. Ma wyjscie av - mozna podlaczyc podglad, jakosc obrazu jest lepsza od countura hd - na vimeo są filmiki.

 

No i mocowanie do kasku/samochodu + wodoszczelna obudowa ostatnio bardzo mi sie spodobalo :) Zamocowalismy ją na samochod offroad, filmik gdzies sie krząta po forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Też mam apetyt an Go Pro. Pytanko, którą wersję wziąć najlepiej, chodzi mi czy wersje Hero, MotorSport? I gdzie tanio można kupić, bo moja przyszła żonka i tak jest przeciwna zakupu tej kamerki, bo chce normalną. A normalnej nie wsadzę do samolotu bo za ciężka:) Go Pro jeszcze by przeszło ale nie ma zoom-u. Mam nadzieję, że kolacja walentynkowa pomoże mi w namawianiu ją na Go Pro. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wersja Motorsport ma przyssawkę, a Helmet gumową taśmę do mocowania na kasku. Ponadto obie mają mocowania-wsuwki. Motorsport chyba faktycznie jest najciekawsza.

Do kamerki można też dokupić całą masę innych mocowań. Pełen wypas :D

 

leszek_c, gdzie zamówiłeś, jeśli można wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

którą wersję wziąć? to zależy co chcesz robić przecież :)

wersja na 'rower' itp - mocowanie do rurek max 35mm

wersja do mocowania na grubsze rurki

wersja z przylepkami do kasku

wersja z przylepką do deski

wersja z przyssawką (np. szyby samochodu lub innego pojazdu)

wersja na kask

wersja na głowę

wersja na tułów

wersja na nogę/inną kończynę

 

Ty się zastanów jak chcesz jej używać :)

osobiście wziąłem wersję z przylepką na deskę i uważam że to najlepszy zakup w życiu :) (przy okazji mam jeszcze kilka innych 'przyczepów')

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja Motorsport ma przyssawkę, a Helmet gumową taśmę do mocowania na kasku. Ponadto obie mają mocowania-wsuwki. Motorsport chyba faktycznie jest najciekawsza.

Do kamerki można też dokupić całą masę innych mocowań. Pełen wypas :D

 

leszek_c, gdzie zamówiłeś, jeśli można wiedzieć?

Kupilem na brytyjskim ebayu za 217 funtow. Tylko trzeba czekac do 12 dni, bo sprzedawca najpierw sprzedaje pewna ilosc sztuk na aukcji a potem zamawia hurtem od dostawcy (pewnie z chin). Wiec na razie czekam 5 dzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.