Skocz do zawartości

Mono I INGWAR


Rekomendowane odpowiedzi

Dałem, juz koledze link do strony sekcji M gdzie jest Fachowe forum zawodników klas mono hydro i Eco. W hydro sie nie da niskobudżetowo. Ja mam duże doświadczenie w klasach mono i regulatory w mono 1 to minum te 80 A. Osobiście startuje na regulatorach 100A. Na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Murrhardt gdzie brałem udział w obu klasach mono, był akwen otoczony betonową opaską , fala od modeli odbijała się od tej opaski i łamała na wodzie na wszystkie kierunki ( warunki jakich w Polsce na zawodach nie mamy) Zmuszało to zawodników do częstej pracy gazem na trasie ( bieg trwa 6 minut w mono i 5 w hydro) W klasie hydro 2 regulatory 120A potrafiły się wyłączyc albo przegrzewać. dodam iz nie były to regulatory niskiej jakości jak z hobbycity tylko markowe i faktycznie przenoszące 120A produkty ( shulze, MGM compro, Yge 120) Model klasy hydro nie ruszy nawet na regulatorze 50-70A. Zapraszam jednak do kontaktu z zawodnikami, zaoszczędzi to wydanych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym właśnie coś Mono raczej..

 

Offshore tez się do tego zalicza co nie?

 

miałem gdzieś lany off Shore z modelarza.. zaznaczam ze to do pływania samemu.. rekreacyjnie a nie w zawodach.. będę się cieszył jak taki model osiągnie około 40km/h :)

 

a więc tak.. na wiosnę chce się zając budową jakiegoś mono , Eco czy jak to tam zwal.. riggera dokończę jako skorupę tylko dla skilla.. może kiedyś popłynie .. Kto wie..

 

chciałbym byście pomogli mi dobrać jakieś wyposażenie wszystko z hobbykinga

w mozliwie najniższych kosztach

 

no jak już tu występują takie opory i wogole ze trzeba takich prądów to niech modelik będzie miał długość okolo 50cm.. myślę ze nie za maly i nie za duży

 

postaram sie kadlub zrobic z laminatu> metoda traconego styropianu

 

zrobie 2 takie kadluby .. w jednym wyproboje spalinke z samochodu.. Tak wiem.. Jestem Uparty.

 

drugi to elektryk

zalozenia są takie:

1niska cena

2elektryk

3wyposarzenie z hobbykinga ( silnik pewnie od heli 450.. jak myslicie ? da radę?

4. regulatorek 40A wystarczy

5 prędkosci okolo 40km/h

6.zasilanie 3s

 

a wiec kwestią to chyba tu zostało dobranie konkretnego silnika i sróby tak by się zmiescic pod dany regulator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobie 2 takie kadluby .. w jednym wyproboje spalinke z samochodu.. Tak wiem.. Jestem Uparty.

Robert, :) skoro już jesteś tak uparty to koniecznie musisz wystawić głowicą na zewnątrz poza kadłub. Nie możesz jej zamknąć w kadłubie, bo ten silnik nie pochodzi zbyt długo w takich warunkach. Tyle, że wtedy problem z zalewającą woda może wystapić. Ale tego już niejestem pewien. Tak czy inaczej , powodzenia :D

 

Marcin gdzieś w sieci są plany ślizgu z takim napędem. Lotos się nazywa. Nawet je mam. Jak coś to mogę C podesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobie 2 takie kadluby .. w jednym wyproboje spalinke z samochodu.. Tak wiem.. Jestem Uparty.

Robert, :) skoro już jesteś tak uparty to koniecznie musisz wystawić głowicą na zewnątrz poza kadłub. Nie możesz jej zamknąć w kadłubie, bo ten silnik nie pochodzi zbyt długo w takich warunkach. Tyle, że wtedy problem z zalewającą woda może wystapić. Ale tego już niejestem pewien. Tak czy inaczej , powodzenia :D

 

Marcin gdzieś w sieci są plany ślizgu z takim napędem. Lotos się nazywa. Nawet je mam. Jak coś to mogę C podesłać.

http://www.modelerc.info/modele/lotos/

 

http://www.rcairboats.net/phpBB/viewtopic.php?t=182

 

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=727927

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budowalem kiedys tą lodke.. na mvvs 3,5 i fajnie smigalo ale jednak wole cos na srobe teraz.. Hydromite tez mialem na 3,5ccm ze smiglem na wieżyczce..

 

ale tak sie zastanawiam.. skoro silnik samochodowy moze pracowac w zamknieciu.. jak przykryje się go budą samochodu to warunki są podobne.. z tym że ja chcialem na silnik nawinąć jeszcze spiralkę z rurki mosiężnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budowalem kiedys tą lodke.. na mvvs 3,5 i fajnie smigalo ale jednak wole cos na srobe teraz.. Hydromite tez mialem na 3,5ccm ze smiglem na wieżyczce..

 

ale tak sie zastanawiam.. skoro silnik samochodowy moze pracowac w zamknieciu.. jak przykryje się go budą samochodu to warunki są podobne.. z tym że ja chcialem na silnik nawinąć jeszcze spiralkę z rurki mosiężnej

czyli te wszystkie dziury w przednich szybach i dachach itd. sa dla ozdoby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten lotos to spoko. Tylko wąski kadlub a co za tym idzie moze byc wywrotny. Ten drogi, Duma, nawet wyglada na bardziej stabilny. Ale nie bardzo sa tego plany. Trzeba bedzie troche bawic sie w rysowanie. Cos z tego moze byc:) ale ten silnik moze byc troche maly... Wiec trzeba tez bedzie zmieniejszyc troche skalę. Jakie Smiglo bylo by dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrax_ojz ma rację, w autach silniki mają głowicę odkrytą a jak nie to robi sie te wszystkie dziury w karoserii.

Nie wiem czy spirala na głowicy by coś dała. Ale gdybym się ja na to upierał to kombinowałbym zrobić komorę silnia oddzielnie z głowicą wystającą poza kadłub a cała elektronika w innym przedziale wodoszczelnym.

 

EDIT: Zrewidowałem swoją wiedzę i okazuje się, że co niektórzy stosują silniki samochodowe w fsr-v. Czyli można :) Głowica fajnie wystaje nad kadłub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.