Skocz do zawartości

Beta 1400, Piooner, Bixler i inne kopie.


Cimek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Model zakupiłem dokładnie tydzień temu, osobiście pojechałem po model. Po rozpakowaniu modelu w domku rozłożyłem wszystko i zacząłem sklejać(niestety nie posiadam zdjęć, ponieważ model bardzo szybko się składa) Model ten zakupiłem w cenie 360zł czyli dostajemy Model,silnik, regulator, serwa. Model w moim przypadku wystarczyło wkleić stateczniki, przykręcić wszystko, zamocować śmigło i gotowe. Druga rzecz snapy na lotkach są bardzo słabe, bardzo są podatne na łamanie, od razu złamały mi się te dwa czarne snapy. Druga rzecz, nie wiem jak w przypadku innych wersji ,ale ja miałem wklejone podkładki 5x (fi 15~). Musiałem delikatnie rozciąć kadłub od góry i dołu aby wyciągnąć je, bardzo trzeba uważać aby nie rozwalić kadłuba :) . Druga rzecz to śmigło ,najlepiej je zmienić na 6x5 wtedy silnik ma tyle mocy,aby móc wystartować z trawy po 10m. Trzecia rzecz to mocowanie śmigła, najlepiej tą śrubę która trzyma śmigło zmienić na coś innego i podkleić klejem, bo dzisiaj mi odleciało w siną dal.

 

Tutaj mały teścik jak wszystko działa.

 

http://www.youtube.com/watch?v=YjetwasVhdA

 

 

 

Dzisiaj również odbył się oblot. Model na śmigle jak mówiłem 6x5 full gaz oczywiście pionowy lot. Ale niestety odkręciła mi się śrubka i straciłem ją i śmigło. Więc zmieniłem na oryginalne śmigiełko i ciąg również do zniesienia ,aczkolwiek lepiej zmienić. Na lotki reaguje prawidłowo, aczkolwiek nie miałem tyle zabawy jak zmiksowanie lotek+steru kierunku wtedy to była zabawa, skręcanie praktycznie w miejscu :). Jutro jak uda mi zagadać do operatora mego, to będzie filmik z lotu ;)

 

 

Pozdrawiam serdecznie. Jeżeli chcielibyście zadać pytanie, walcie śmiało

 

Ps. Model na pakiecie 3s 2200 mah lot mniej więcej 50min ,więc jak na taki model ze "stockowym" osprzętem to dobry wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Filmik z oblotu, coś tam panowie widać: )

 

 

 

Co do modelu, powera ma jak nic! Bęczki, pętle żaden problem! Lot plecowy wychodzi po części dobrze "na gazie" gdy gaz ściągnę gdy model jest na plecach, lubi się zwalać. Mogę naprawdę polecić ten model na początek jako "pierwszy" do lotów fpv, jest bardzo duzo miejsca, bądź po prostu do przyjemnego polatania sobie w zimne i ciemne wieczory!

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie model do fpv jest w sam raz, dużo osób przecież używa Easy Stara pod platformę, Beta ma większa rozpiętość ,dużo miejsca w kadłubie więc dodatkowe 500-600g, nie zauważysz różnicy. Druga sprawa tak myślę nad oświetleniem modelu ,diody pod 12 V pod skrzydłami bądź na natarciu... Ale na dzień dzisiejszy muszę pobawić się "tradycyjnie" Znajomy prawdopodobnie będzie kupował Bete pod platformę do dalekich lotów, więc zobaczymy.... :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mateuszu! Jak mogę coś doradzić diody na natarciu będą tylko widoczne podczas gdy model poleci w Twoją stronę. Czyli w lotach po ciemku nie zdadzą egzaminu :? .

 

Drugi filmik z Twojego oblotu wkrótce :mrgreen:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek19962

 

W moim przypadku nie, gdyż kupiłem zestaw (360zł) Model,silnik,regulator,serwa... za 550 zł możesz kupić zestaw (RTF) Czyli wszystko co potrzebujesz do oblotu modelu... (Serwa 9g, silnik 2000kv dokładnie nie wiem ile waży, regulator 20A, pakiet 3s 1300mah, nadajnik oraz odbiornik na 2.4ghz, ładowarkę,zasilacz do ładowarki i reszta galenterii...typu snapy, wszystko jest praktycznie złożone, wystarczy tylko złożyć do "kupy" Skleić usterzenie, włożyć skrzydła, naladować lipola, przykrecić pare rzeczy oraz można zrobić oblot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.