Skocz do zawartości

Beta 1400, Piooner, Bixler i inne kopie.


Cimek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ale też po co klapy? Znajomy własnie ma FY-20 , FPv ląduję idealnie, dość często "pod nóżki"...

Klapy w moim przypadku potrzebne po to, aby zmniejszyć prędkość podejścia do lądowania.

Beta ma ponadnormatywną masę ze względu na sprzęt FPV, i podchodzenie do lądowania na dużej prędkości jest bardziej ryzykowne (dla osprzętu i Bety)

Jeśli chodzi o precyzję lądowania, to raczej zależy ona od umiejętności pilota oraz "wyczucia" modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artu masz jakiś link do poradnika jak zrobić klapy ?

Raczej to będzie własna konstrukcja :D

Myślę, że najważniejsze to znaleźć w miarę "płaskie" serwa, aby nie trzeba było dużej "dziury" wycinać w płacie skrzydła.

Chyba takie VG 8.0g/1.5kg/0.14sec Ultra-Thin Servo były by właściwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie zmiksujesz klapolotek? Zero dodawania masy i efekt jest podobny.

Przeczytaj moje posty w tym wątku, to Będziesz wiedział z jakiego powodu nie mogę zastosować tego rozwiązania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie przyczyna, dla której szukam stabilizatora lotu, pozwalającego zachować możliwość stosowania różnicowych lotek i miksowania klapolotek.

Nie chcę dociążać Bety dodatkowo - moje 932g to i tak już Słoń.

Może ktoś wie jak to zrobić ?

 

Artu jak zrobisz dodatkowe klapy to pochwal się jak to wygląda i jak lata.

 

Pozdrawiam

 

P.S. Czy ktoś robił otwory wentylacyjne w dziobie Bety ? Trochę mi się grzeje regulator - chciałem zerknąć na Wasze rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie odnośnie nadajnika do Bety. Czy ktoś się orientuje, czy ma on wyjście na symulator? Mam kolegę który właśnie się zainteresował lataniem, mam Betę bo uczy się nią latać moja siostra, model świetnie się nadaje do nauki ale czy można to nieszczęsne radio zapiąć pod komputer? Szukałem na stronie Pelikana i gdzie się da, ale nie ma takiej informacji :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Od paru dni jestem szczęśliwym pilotem mojej Bety 1400...

Jak było mówione tu na forum warto wymienić śmigło z "Betowego" na modelarskie najlepiej 6X5 albo 6x5.5 i rzeczywiście różnica jest ogromna, jakbym w Becie zamontował silnik odrzutowy... 8) (mam śmigło 6x5.5)

 

Jest tylko jedno małe ale...

Regulator piekielnie (to dobre słowo) mi się nagrzewa! :roll:

Nagrzewa się tak bardzo że aż odkleja się przyklejony do niego rzep...

Latam stosunkowo mało na mocy 100%, a tak staram się na jak najmniejszych obrotach, a mimo to jest źle... :(

 

Betkę mam w wersji RTF. Po za śmigłem nic nie ruszałem...

 

Czy konieczna jest zmiana regulatora?

Czy grozi mi spalenie Bety?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy konieczna jest zmiana regulatora?

Czy grozi mi spalenie Bety?

Ja na Twoim miejscu bym wymienił. Ten regulator który dają do Bety w zestawie to jakieś 18-20A (chociaż opisy były i 25A :mrgreen: )

Kup regiel w okolicach 35-40A najlepiej z programowalnym hamulcem.

Szkoda modelu, bo regle zazwyczaj jak się palą to konkretnie - żywym ogniem :shock:

 

czy można to nieszczęsne radio zapiąć pod komputer? Szukałem na stronie Pelikana i gdzie się da, ale nie ma takiej informacji :/

Trzeba "poszukać" w aparaturze sygnału PPM. Niestety, związane jest to z rozkręceniem nadajnika. Sygnał ten jest podawany na "blok nadawczy" pojedynczym kabelkiem. To znaczy idą zazwyczaj trzy: PPM + i -. Znajdź w okolicy jakiegoś elektronika i na pewno "wyseparuje" ten sygnał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.