Skocz do zawartości

Jaki program? + film z nurkowania


piotrp

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Jaki program do obsługi plików AVI jest miły, prosty i przyjemny? Wycinanie fragmentów, dodawanie napisów, może muzyki. Jakich Wy używacie?

Najlepiej polska wersja, choć niekoniecznie.

Mimo szaroburości zaokiennej nagrałem filmik. Polecam go ze względu na niezły efekt dźwiękowy w czasie nurkowania z wyłączonym silnikiem. Szum jak w prawdziwym szybowcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby zarył w ziemię na końcu? tak sie raptownie urywa.

Nie zarył, choć przyznam, że było blisko, kilkanaście centymetrów - troszku przesadziłem. Wiesz jak to jest, gdy się chce nagrać jakiś efekt - człek sam się nakręca. :)

Urywa się tak, bo tak mi go podzielił program AVI Splitter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Jaki program do obsługi plików AVI jest miły, prosty i przyjemny? Wycinanie fragmentów, dodawanie napisów, może muzyki. Jakich Wy używacie?

Najlepiej polska wersja, choć niekoniecznie.

Mimo szaroburości zaokiennej nagrałem filmik. Polecam go ze względu na niezły efekt dźwiękowy w czasie nurkowania z wyłączonym silnikiem. Szum jak w prawdziwym szybowcu.

Sony Vegas 9 - miły i dostatecznie prosty program do obróbki...

 

Ps. Widzę, że sentyment do "Wawrzyńca" pozostał :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Pinacle Studio z którego jestem bardzo zadowolony. Ma sporo opcji i dodatkowych nakładek. Nie znam jednak wartości tego programu ponieważ dostałem go w promocji z kamerą Video.

Bardzo obciąża komputer szczególnie przy obróbce HD, tak że polecam jeżeli masz w miarę nowy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jaki materiał źródłowy chce się obrabiać i co w efekcie chce się uzyskać.

 

Generalnie programy Ulead Video Studio, Corel Video Studio, Pinacle są ogólnie fajne i dość przyjazne ale... no właśnie - co to daje że jakoś tam fajnie się pracuje skoro na jeżone są bykami aż miło.

 

Mimo że są to programy do tworzenia domowych płyt DVD żaden z nich kompletnie nie panuje nad przeplotem, o ile w produkcjach "home made" mało dynamicznych to nie przeszkadza to właśnie w produkcjach filmów modelarskich jest to na tyle widoczne że aż drażni.

 

Problemu nie ma w przypadku zwykłych kamer gdzie przeplot można usunąć podczas zgrywania materiału lub w przypadku kamer typu "gumcam" to w przypadku kamer cyfrowych fullHD nagrywających na dyskach twardych wymusza stosowanie innych programów w celu wcześniejszego usunięcia przeplotu, można rzec, chore bo w rezultacie nie jest możliwe stworzenie za pomocą tych programów poprawnie wykonanej płyty DVD - do czego zresztą zostały stworzone.

 

W najnowszej wersji Corel Video Studio (bliźniaczy program, niemal identyczny z Ulead Video Studio) postawiono na efektowny interfejs kreatora tworzenia płyt. Fajnie wygląda ale chyba nie należy już wspominać że tnie w porównaniu ze starszym programem strasznie. Dodatkowo gdzieś, komuś "uleciała" możliwość dodawania projektów tworzonych przez Video Edytor - wniosek z tego taki że albo ktoś ma stalowe nerwy i będzie w co niektórych przypadkach konwertował ten sam materiał dwa razy albo wyrzuci ten badziew do kosza. Oczywiście z tym "przycinaniem" i mozolną pracą przy materiale HD nic nie da jakaś super wypasiona maszynka - te programy nie wiedzą co to choćby procesor wielordzeniowy. Oczywiście czym innym jest tworzenie kilku minutowego filmu fullHD do materiału trwającego 1,5h. Dodatkowo w Pinacle za bardzo uproszczono sposób wyboru sposobu i jakości kodowania i ogólnie wiele innych pierdułek ale...

 

być może gdzieś popełniam błąd lub czegoś nie wiem bo w końcu idzie odszukać wiele materiałów amatorskich świetnej jakości. Czymś lub jakoś muszą to obrabiać.. ja już nerwy straciłem :P

 

Sony Vegas nie znam i być może to jest właśnie ten błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z uleada wypluwamy surówkę a pozniej virtual dubem zalatwiamy kompresje oraz usuwanie przelotu.

To jest prawie dobre rozwiązanie (rozumiem że chodzi o MPEG Optimizer?)

 

Problem w tym iż skopiowane (bez obróbki) zostaną tylko te części filmu przy których nie dokonuje się żadnej edycji (przejścia, napisy itp), reszta podlega renderingowi i spapraniu przy tym właśnie przeplotu. Przeplotu w tych miejscach już żaden inny program nie usunie, powstają charakterystyczne cienie w dynamicznych scenach.

 

Corel Video Studio radzi sobie troszkę lepiej bo przynajmniej reaguje na zewnętrzne ustawienia kodeków MPEG2 Ulead Video Studio z jakiś przyczyn nie chce.

 

Kiedyś już o tym na forum pisałem, może przypomnę o co chodzi:

 

Stop klatka video z przeplotem:

 

Dołączona grafika

 

W taki sposób odtwarza i później zapisuje jeśli jest renderowany ten sam materiał program Ulead Video Studio (jakiekolwiek ustawienia przeplotu nie dają absolutnie żadnych różnic, z tak wyrenderowanego materiału przeplotu nie usunie żaden program czy żaden hardware np. telewizora LCD):

 

Dołączona grafika

 

A tak ta klatka powinna wyglądać na monitorach i telewizorach LCD:

 

Dołączona grafika

 

Tak to u mnie wychodzi na dwóch różnych komputerach i systemach. Jak dotąd usuwałem przeplot z materiału źródłowego przed obróbką w Video Studio ale oznaczało to użycie konwenterów które są dość proste ale dają mizerny efekt końcowy (jakość - brak pełnej możliwości ustawień) ale przeplot usuwany jest wzorowo, no i czas i niepotrzebna obróbka praktycznie nie wchodząca w grę w przy większej ilości materiału. Natomiast VirtualDub generalnie nie obsługuje plików MPEG2 (wszystko co wypluwają współczesne kamery HD) chodź istnieje specjalna wersja dla MPEG2.... to i tak wywala się na plikach wypluwanych z takich kamer.

 

Jak nie urok to sraczka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mowie o obrobce avi :)

Aaaaaa! No to co innego :) Ja piszę o przypadku kiedy kamera nagrywa w formatach pochodnych MPEG2 np. AVCHD i obróbce takich plików przez powyżej wspomniane programy.

Ale my jestesmy na forum modelarskim, gdzie filmy z lotu (99,9%) nagrywa sie do DV AVI bez przeplotu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.