Skocz do zawartości

Montaż układu zapłonowego


Jedrula

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie chcę przerobić swojego żarowca na benzynę za pomocą tego układu http://www.modelmotor.pl/rcexel-zaplon-cdi-swieca-ngk-me-8-120degree.html Prawie cały montaż rozumiem tylko zastanawia mnie jak ustawić kąt zapłonu i jak zamontować magnes neonydowy w tym czymś na czym opiera sie śmigło (zapomniałem nazwy) :oops: .

Wiem że przynajmniej jedna osoba na forum korzystała z tego układu więc pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na czym opiera sie śmigło (zapomniałem nazwy) .

Piasta śmigła. W niej nawiercasz otwór - nie przelotowy! - do którego włożysz magnes - oczywiście najlepiej krążek lub walec. Co do kąta to już doświadczalnie - wiadomo, że góra[( 3-4) :?: ] stopnie przed górnym zwrotem zewnętrznym (GZZ). To tak wstępnie; mocowanie sondy jest ruchome własnie po to by ustawić już precyzyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnes jest na cześci ruchomej wklejony na stałę czyli nim niczego nie regulujesz. Śrubki mocujące czujnik Halla wchodzą nie w otwory obudowy czujnika tylko w owale , dzieki którym możesz całą obudowę przesuwać w prawo lub lewo większając lub zmnijszając kąt wyprzeddzenia zapłonu. Zaraz zrobię fotkę w moim silniku to ci dołączę.

EDIT :

Dołączona grafika

 

Na piaście po prawej stronie czujnika widzisz wklejony magnes. Przy lewym mocowaniu obudowy widzisz fragment owalu, który własnie pozwala na dokładną regulację.

Co do położenia tłoka - możesz spróbować ustawić na 3mm poniżej zwrotu zewnętrznego. Jeśli zapali to w zależności od tego czy zapłon jest za wczesny lub za póżny lekko przesuwasz czujnik w prawo lub lewo. Jak zmierzyć te 3mm to już nie piszę bo na 100% wiesz jak to zrobić.

Wydaje mi się, że tester służy tylko do sprawdzenia funkcjonowania czujnika, a nie do sprawdzania ustawienia zapłonu( :?: ) Z drugiej strony technika tak szybko postepuje do przodu, że może i do tego służy? :idea: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.