Skocz do zawartości

BEAVER DH-2 z ESM 2,4m


dlmtb

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi po głowie taki oto modelik, ale po mimo przeszukania sieci nie wiele o nim znalazłem. :? Może ktoś znalazł jakiś link do sensownej strony z opisem budowy a może ktoś tym lata? Mam fajny

silniczek pod tego Bobra i korci mnie by sobie nim pohulać na wiosnę. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Zaczynam się obawiać, czy Ty przypadkiem mnie nie śledzisz. Pierwsze Cobra, potem Texan a teraz Beaver :shock: Właśnie takiego kończę składać ;D Moim skromnym zdaniem silnik, który wskazujesz będzie dobry, ale jedynie do startów z lotniska, z wody może nie dać rady lub start będzie bardzo utrudniony. Bo jestem pewien, że zamierzasz go również postawić na pływaki, DHC-2 Beaver jest ku temu stworzony.

Aha i jak dla mnie to określenie dla Beavera "fajny górnopłat" bardzo mu mniejsza :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Zaczynam się obawiać, czy Ty przypadkiem mnie nie śledzisz. Pierwsze Cobra, potem Texan a teraz Beaver :shock: Właśnie takiego kończę składać ;D Moim skromnym zdaniem silnik, który wskazujesz będzie dobry, ale jedynie do startów z lotniska, z wody może nie dać rady lub start będzie bardzo utrudniony. Bo jestem pewien, że zamierzasz go również postawić na pływaki, DHC-2 Beaver jest ku temu stworzony.

Aha i jak dla mnie to określenie dla Beavera "fajny górnopłat" bardzo mu mniejsza :cry:

Śledzę nie śledzę, ale tak się składa, że chyba obaj jesteśmy makietoskrętni. :lol: Czy twój Beaver to właśnie ten, o którego pytam w poście? Jeżeli tak to napisz coś o wykonaniu i o wszystkim, o czym warto wspomnieć przy składaniu tego modelu.

Co do sformułowania fajny górnopłat to źle zinterpretowałeś moją wypowiedź. :D Moim zdaniem jest to najładniejszy górnopłat pómakieta na rynku i dla tego zwróciłem na niego uwagę.

A pro po pływaków to akurat nie planuję go na nie stawiać, bo nie bardzo mam gdzie lądować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jest to pewnie jedna z ładniejszych pół makiet dostępnych na rynku. Miałem na niego ochotę jak był jedynie osiągalny w KMP, ale wysyłka była dużo droższa niż sam model. Ale jest dostępna ładniejsza wersja Beaver'a, co za tym idzie znacznie droższa.

TUTAJ można go sobie obejrzeć. Wiem, że polskie sklepy już mają go w swojej ofercie. Ja moją wersję wybrałem głównie dlatego, iż jest z góry przystosowany do konwersji na wodę i producent posiada w ofercie wykonane w skali piękne laminatowe pływaki. Co prawda pływaki te nie posiadają steru wodnego, ale już sobie z tym poradziłem, zastosowałem zestaw firmy ERNST

Jeśli chodzi o moją wersję, to jej pierwowzorem był ten okaz:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuję wersję na, kołach czyli malowanie biał-granatowo-czerwone.

Co do modelu z twojego linku to jest śliczny, ale cena jest CHORA!!! :shock:

Jaki silnik będzie napędzał twojego Bobra? Zacząłeś go składać czy jeszcze leży w pudełku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwotnej wersji miałem do niego założyć Saito 170R, ale do tego silnika nigdzie nie mogłem znaleźć rozrusznika, a dla mnie to dosyć ważna sprawa, bo zamierzam nim latać z wody. Nie ma nic gorszego jak zdechły spaliniak na środku jeziora :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Tak, mam. Muszę przyznać, że bardzo ładnie wykonane. Zanim jednak zostanie zwodowany, musi jeszcze polecieć. Jeśli o lot z kół się nie boję (chodzi mi o moc, bo nogi będą się trzęsły), to zastanawiam się czy starczy mu mocy by się oderwać od wody. Oblot z wody odbędzie się prawdopodobnie u Arnolda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.