Skocz do zawartości

Walka z zabawką :(


Rawro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wybrałem się do sklepu w celu zakupienia pierwszego swojego heli :)

Wybór padł na lame v4 i z takim zamiarem pełny entuzjazmu wpadłem do sklepu :)

kilku znajomych kupiło już lamę i mi go poleciło na pierwszy heli,więc tak chciałem zrobić,w sklepie powiedziano mi że idzie zima i nie ma gdzie latać lamą a z tej zabawki bedzie miał pan więcej fanu w domu, wiec dałem się namówić na zabawkę alloy shark BR6018 z żyroskopem za 169zł ,

Heli BR6018t z żyroskopem

 

miałem sobie polatać po domku i na wiosnę kupić lamę lub jedno śmigłową 450 typu :) t rex450 czy coś podobnego :)

 

heli lata fajnie i mam duzo zabawy lecz tylko na 2 min :( CO jEST ??

po naładowaniu akumulatorka starcza tylko na niecałe 2 min lotu...

 

byłem w sklepie z reklamacją i na szczęście wymieniono mi go na nowy..

nowy też dał ciała i po 2 pierwszych lotach po 10 min. juz nie daje sie naładować ponownie.

znowu po pełnym naładowaniu lata max 2 min...

 

dziś jednak odkryłem dziwną rzecz.. jak go naładuje i chce odrazu polatać to lata zaledwie 2 min,

a jak zrobie to w takiej kolejności :

- ładowanie

- włącze na chwile i wyłącze

-pozostawię go jeszcze na 10min (już nie ładując)

 

to heli znowu lata normalnie 10 min ????

 

to jest zabawka wiec nie ma części akcesoryjnych :(

wiec wpadłem na pomysł, by wydłużyć czas lotu to wytne wszystkie diody lub same te na bokach..

Pytanie moje czy ma to sens ?? czy jednak diody zbyt mało pobieraja prądu i wywalenie nic tu nie da..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jednak diody zbyt mało pobieraja prądu i wywalenie nic tu nie da..

Moim zdaniem nic to nie da. Ilość energii zużywanej przez diody jest minimalna w porównaniu do energii zużywanej przez silnik razem z serwami. Tan model jak zresztą większość tego typu zabawek ma słaby układ baterie/ładowanie. Jak rozumiem jest to coś takiego gdzie baterii nie można wymienić. Jest na stałe zamontowana w modelu ? Bo jeśli nie lub jeśli możesz ją wymontować to proponuję to zrobić. Twoja bateria prawdopodobnie straciła tzw. balans, czyli poszczególne ogniwa baterii nie są równo ładowane i rozładowywane (jeśli to jest bateria LiPo - Litowo Polimerowa). O bateriach poczytaj na tym forum lub tu: O bateriach LiPo

 

Zanim wydasz pieniądze na nastęny helikopterek, który niewiele cię nauczy (LamaV4) i znudzi się po 2 miesiącach, poczytaj lepiej jak zaczynali inni np. tutaj: Jak zacząć przygodę z heli.

 

Nie zapomnij kliknąć "pomógł", jeśli choć trochę pomogłem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bateria jest nie wymienialna. heli ładuje bezpośrednio (ładowarka-wejście w heli)

 

jak widac przejechałem sie na zabawce.. bateri nowej nie dokupie bo nigdzie takiej nie ma :(

 

 

wiec jakoś przezyję zimę na zabawie tym gów.. i na wiosne kupie coś dobrego..

mam tez teraz dużo czasu na czytanie forum i dobranie odpowiedniego modelu dla mnie :)

dzięki....

 

szkoda że nic sie nie da z ta zabawka zrobić bo bym mógł na niej pomajsterkować i czegoś się poduczyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cię gość ze sklepu wyrolował... Pewnie ten szajs nie schodził. Otóż lamka jest do latania po domu. Na dworze leciusieńki wiatr i nie polatasz.

 

Zanim wydasz pieniądze na nastęny helikopterek, który niewiele cię nauczy (LamaV4) i znudzi się po 2 miesiącach, poczytaj lepiej jak zaczynali inni np. tutaj: Jak zacząć przygodę z heli.

 

Nie zapomnij kliknąć "pomógł", jeśli choć trochę pomogłem. :wink:

No, ale nie kupi od razu chyba jakieś 450 :/

Lamką uczy podstawowych ruchów. Niektórzy używają jeszcze do niej podwozia treningowego, ale ja zadaje zawsze pytanie: po co? :)

Może i się znudzi, ale podstawy nauczy. A ta 3,5 kanałowa ( :lol::lol::lol: ) zabawka nie nauczy się niczego :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamą da się latać na zewnątrz:) tylko trochę ze stresem jak dmuchnie na górze:)Sam latam i myślę,że da się tylko trzeba chcieć:).A myślę,że w swojej zabawce za bardzo rozładowałeś baterię i się po prostu uszkodziła,li pole tak mają,pamiętaj,że jak latasz i widzisz,że już na ,maksie masz wysokość jakiś metr to odpuść! 20 minut przerwy i dopiero ładuj to powinno być w porządku:))Ja tak załatwiłem jeden pakiet...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.