Skocz do zawartości

Yak 54 K.Halicki


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Krzychu, z tego co widzę robisz 2 rodzaje, jeden z depronem na skosie kadłuba pionowego i poziomego, drugi rodzaj z kratownicą.

 

Domyślam się że waga wychodzi podobna, która wersja Twoim zdaniem (i innych of coruse) jest sztywniejsza?

Wersja z kratownicą z węgla jest sztywniejsza ale jest przy tym więcej zabawy. Do "normalnego" latania w zupełności wystarcza wersja z depronowym pasem. Najlepsze połączenie oczywiście daje skos + kratownica :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, one more question.

 

Co dają te hamulce na lotkach (w kształcie trapezu te) w praktyce? Na logikę to model jest wolniejszy w beczkach?

 

Na podwórku zrobi to jakąś różnicę?

 

I do wszystkich, warto zapłacić te ponad 70zł za Pulso 2300kv? Mam teraz te Turnigy które kiedyś każdy kupował (skleroza... 2219 czy cos takiego, niecałe 20g) i nie wiem czy jest sens.

A serw HXT mam dość i zakupię te metalowe z HC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyt. nr. 1 przemilczę... sprawdź sam w praktyce ale różnica jest znaczna ( montuje je z zupełnie innych powodów niż ten który wymieniłeś ). Pulso jak najbardziej warto kupić, powiem nawet że tylko i wyłączenie warto je kupować, niema sensu brać ani tańszych ani droższych... Serwa kup bms 306BB albo te co Kubuś polecał.

 

PS. Przemyśl czy potrzebujesz aż tyle mocy co daje 2300kv pulso. Jeśli Twój model nie będzie ważyć więcej niż 180g to ten ~1700kv będzie super ( długi czas lotu i optymalna moc - i tak będziesz z mocy zadowolony ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w sraku mam Turnigy 3020 czy jakoś tak poleconego przez Mr. Paweł_W i sprawuje się znakomicie :) Modele 150gram wiszą na 40% gazu :D A kosztuje drobne 12-13$ :)

 

P.S: 1800KV

I waży 25g w najbardziej optymistycznej wersji.

 

Po raz kolejny przypomnę że wyrażenie się opinią typu "wisi na pół gazu" jest co najmniej śmieszne. Jeśli dwaj piloci zrobią model o masie 180g przy czym jeden zastosuje silnik 250g ciągu a drugi 360g to w odczuciu obu modeli model będzie wykonywać zawis na połowie drążka gazu i oboje będą mieli rację. Nauczcie się wreszcie wypowiadać miarodajne opinie !

 

Dla mnie kryterium oceny zastosowania silnika do modelu to :

-ciąg jaki osiąga silnik,

-czas lotu modelu,

-to czy model dynamicznie czy ospale wychodzi z zawisu,

-czy wykonuje zawis do końca pakietu,

-jakie wznoszenie w pionie model osiąga (szybko, wolno ),

-czy dynamicznie nabiera obrotów,

-temperatura silnika po locie.

 

I tutaj silnik który opisujesz wypada średnio ( czy. nie najgorzej ani nie najlepiej ) bo :

-średnio dynamicznie wkręca się na obroty,

-odejście modelu z zawisu jest na akceptowalnej granicy,

-model ma średnią prędkość wznoszenia w pionie.

 

Można zastosować śmigło 9x4,7 aby zwiększyć ciąg itp. ale kosztem dynamiki wejścia na obroty ( wyczuwalne przy autorotacjach ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kryterium oceny zastosowania silnika do modelu to :

-ciąg jaki osiąga silnik,

-czas lotu modelu,

-to czy model dynamicznie czy ospale wychodzi z zawisu,

-czy wykonuje zawis do końca pakietu,

-jakie wznoszenie w pionie model osiąga (szybko, wolno ),

-czy dynamicznie nabiera obrotów,

-temperatura silnika po locie.

 

I tutaj silnik który opisujesz wypada średnio ( czy. nie najgorzej ani nie najlepiej ) bo :

-średnio dynamicznie wkręca się na obroty,

-odejście modelu z zawisu jest na akceptowalnej granicy,

-model ma średnią prędkość wznoszenia w pionie.

 

Ciąg silnika na śmigle 8x4.3 pakiet 2s = 410gram (sprawdzane)

Czas lotu na pakiecie 360mAh 8min mieszanego latania 6min tylko 3D

Na następnym wypadzie na hale nagram film, dla mnie wychodzi natychmiast

Zawis jest do ok. 3.6v na cele (odcina przy 3.5v)

Za szybko się sufit zbliża :lol:

Natychmiast - może ja mam tylko taki egzemplarz ?

Zimny (około 25-30*C)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj silnik który opisujesz wypada średnio ( czy. nie najgorzej ani nie najlepiej ) bo :

-średnio dynamicznie wkręca się na obroty,

-odejście modelu z zawisu jest na akceptowalnej granicy,

-model ma średnią prędkość wznoszenia w pionie.

No nie przesadzajmy,rewelacja to nie jest ale dynamika jest nie najgorsza. Są lepsze silniki ale tu nie ma lipy.

 

Dodajmy jeszcze jedno - dla niektórych taki silnik to szrot, dla innych rzeźnik. Dla mnie 2204-14T było zajebiaszcze póki nie kupiłem 3020-1800. Potem było fajnie do kupienia NEU. A potem polatałem Kubusiowym Pulso i kupiłem własne Pulso 2300. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, każdy ma swoje upodobania i swoje potrzeby. I już :) Na początek polecam albo 3020 albo Pulso ale z mniejszym KV, i tak dla początkującego hala jest ZAWSZE za mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.