Skocz do zawartości

Yak 54 K.Halicki


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 138
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

2403 (ale w wykonaniu Tigera, a nie HK) mam w tym modelu:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=35283

 

3020 miałem daaawno temu, ale wydaje mi się, że osiągi mają zbliżone. 2403 jest za to lżejszy o 10 g.

witam!!!

czy i gdzie w naszym kraju można nabyć silniki TIGER?

 

w ABC-RC zakupiłem model STAR EPP z silnikiem TIGER-a w zestawie.silniczek ten jest naprawdę rewelacyjny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

W związku z coraz częstszym pojawianiem się modeli wzorowanych na moim projekcie i chęci czerpania z tego tytułu korzyści materialnych postanowiłem nie publikować darmowych planów wersji V3 przewidzianej do darmowej publikacji na 2011/2012 oraz nie odpowiadać na wszelkie pytania przesyłane mi poprzez prywatną wiadomość.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może tak być. Na początek ustaw sobie SC powiedzmy 1cm przed środkiem cięciwy przy nasadzie, potem sobie ustawisz tak jak Ci pasuje - ja np. lubię jak na plecach model delikatnie mi opada - wtedy mam lepszą kontrolę nad nim. Generalnie dużo modelarzy ustawia SC tak, że przesuwa go do tyłu do momentu aż model na plecach leci poziomo nie opadając. Ja w takim wypadku przesuwam jeszcze pakiet a co za tym idzie SC do przodu i na plecach latam z palcem cały czas lekko oddającym drążek - tak mi jest najwygodniej. Lepiej czuję pozycję w powietrzu dzięki temu, bo mam cały czas uczucie że oddany drąg = plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie halówka tylko dworówka :D. Latałem MK34, troszkę, niestety zabił go syn.

 

Yaczek prezentuje się tak:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

A tu gdzie widać żep wypada pakiet 2s 500mah. Strasznie daleko, mogłem "wciąć" troszkę mocowanie silnika.

 

Dołączona grafika

 

Setup:

 

motor -Emax GT2205/22 KV1660

łoże węglowo sklejkowe :D

regulator HK 12A BlueSeries

1 hxt900

2 hxt500

odbiornik - frsky V8R4

Kingmax 2s 500mAh

 

Materiał - depron podłogowy nierowkowany Węgiel 1,5mm.

Waga 170-172g, dokładnie nie pamiętam.

 

Z tymi wychyleniami lotek to się pomyliłem. Na 100% jest po 85 stopni w obie strony :shock: . Masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też wydaje się to podejrzane, tym bardziej że pakiet nie jest mały. Jakby miał 360mAh to mocowanie byłoby na kierunku :). Pozostaje "wciąć" silnik i zrezygnować z goldów.

 

Sc jest na 11cm od natarcia (1cm przed środkiem cięciwy przy nasadzie) może ktoś to zweryfikować a swoim Yaczku? Może coś źle policzyłem - dopiero się uczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

z góry przepraszam autora i kolegów za profanację projektu YAKa ale ponieważ mam już powycinane elementy a nie zależy mi na halówce tylko nieco pancernej wersji do rekreacyjnego latania outdoor to tnąc koszty chcę go wyposażyć w to co już posiadam czyli:

Silnik: emax 2822 39g + GWS 8x4

Regulator: 18A

Pakiet: 2S 800mAh

Serwa: HXT900 9g

Odbiornik: HK 2.4Ghz T6A V2 6CH

 

Czy myślicie, że uda mi się go ulotnić z tak ciężkim wyposażeniem i dodatkowymi wzmocnieniami? I które elementy muszę koniecznie wzmocnić przy takim wyposażeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z góry przepraszam autora i kolegów za profanację projektu YAKa ale ponieważ mam już powycinane elementy a nie zależy mi na halówce tylko nieco pancernej wersji do rekreacyjnego latania outdoor to tnąc koszty chcę go wyposażyć w to co już posiadam czyli:

Silnik: emax 2822 39g + GWS 8x4

Regulator: 18A

Pakiet: 2S 800mAh

Serwa: HXT900 9g

Odbiornik: HK 2.4Ghz T6A V2 6CH

 

Czy myślicie, że uda mi się go ulotnić z tak ciężkim wyposażeniem i dodatkowymi wzmocnieniami? I które elementy muszę koniecznie wzmocnić przy takim wyposażeniu?

Troszkę ciężko ale poleci. Zastrzały standardowo węgiel 1.5mm i płaskownik na natarciu + koniecznie pomiędzy spływem skrzydła a natarciem lotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Troszkę polatałem modelem. I mam pytanie co do wyważenia. SC zrobiłem tak jak pisaliście. Model lata mi "na ogonie". Aby leciał równolegle do ziemi muszę mu dać dużo gazu, gdy zmniejszam obroty silnika znowu ogon idzie w dół (nachylenie osi samolotu w stosunku do ziemi jakieś 45 stopni). Czy tak powinno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.