Skocz do zawartości

Gdzie można pozyskać tanio depron???


Stefanek0910

Rekomendowane odpowiedzi

Patrzyłem ostatnio za depronem... Szczerze mówiąc znalazłem tylko w jednym sklepie: http://modele.sklep.pl/index.php?cPath=32_72 ale cena mnie przeraziła :shock:

Kiedyś jak jeszcze nie wiedziałem co to jest RC mój tato kładł panele u kuzynki. Pod te panele szła taka zielona pianka. Czy to na przykład może być zamiennik popularnego depronu??

Czego Wy używacie i gdzie kupujecie?? (Pogoda cały czas u mnie fatalna a i przy kompie ile można siedzieć..... Dlatego może bym cosik podłubał 8) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod te panele szła taka zielona pianka. Czy to na przykład może być zamiennik popularnego depronu

Z tego właśnie powstaje chyba większość "depronowców". Depron, Arbiton Izo-Floor, Climapor - nazw jest wiele, kolorów też.

Sugeruję złożyć wizytę w sklepie z panelami (Komfort, OBI, Praktiker, Castorama...) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak jeszcze nie wiedziałem co to jest RC mój tato kładł panele u kuzynki. Pod te panele szła taka zielona pianka. Czy to na przykład może być zamiennik popularnego depronu??

dokladnie! ja place za 1szt 1200x500x3mm 1,20zl, a za 1200x50x6 2,30zl :wink: w niektorychsytuacjach jest to lepsze od zwyklego depronu(np gdy potrzebna jest wieksza gietkosc, lub wieksza szywnosc)-w castoramie(tam kupuje) sprzwedaja 2 rodzaje: 3mm(czarny)-niezlamliwy, wrecz gumowaty, dosc ciezko cie tnie zwlaszcza tepym ostrzem; 6mm(blekitnozielony) bardzo sztywny i kruchy, swietnie sie go tnie i szlifuje

alem siem rozpisal :)

edit:

A tak na powaznie to czy roznica miedzy oryginalnym, a podrobka jest istotna, czy absolutnie pomijalna dla modelarskich zastosowan ?

pomijalna :wink: trzeba tylko przebolec ze jedna strona przewaznie jest rowkowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że wszystko to jest spieniony polistyren w różnych kolorach, to różnica jest raczej pomijalna.

U nas to chyba 99% modeli powstaje z zielonego Izoflooru i Climaporu, bo Oryginalny Biały Depron™ :) jest prawie nie do dostania.

A'propos rowków - w sklepach Komfort mają 6mm gładki IzoFloor. Ale trzeba pytać, bo nie zawsze leży "na wierzchu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek,

ja kupuje 'depron' (Izofloor) w Komforcie (konkretnie w Carefourze we Wrocławiu). To jest jedyny sklep w okolicach, gdzie można kupić na sztuki, a nie na paczki (liczą cenę za m?). Mają tam #6 gładką, #5 i #3 prążkowane. Jeżeli chcesz większe powierzchnie, to z metra #3 można kupić w Obi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomnial MiQ27, firma Komfort ma w swojej ofercie produkt ktory moze Cie zadowolic.

"Plaster" bodajze 500 x 500 x 6 ok. 4 zł w zielonym kolorze.

Ogladalismy ostatnio w modelarni takie cudo i musze powiedziec ze zlego slowa nie uslyszalem na ten produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze byłem wczoraj we Wrocku, byłem w Leroy Marlin mogłem popatrzeć za surowcem :?

Jak by tego było mało byłem obok Ikei i Obi.... BTW byłem w pobliżu sklepu Modele.sklep ale niestety musieliśmy wracać do domu... Penie też dlatego nie miałem czasu chodzić po tych budowlanych marketach... Ale wkręce kuzynke jak będzie jechała to mi kupi może :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.