Skocz do zawartości

silnik do paralotni


bandi

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie powiedzcie mi czy można założyć silnik do paralotni np taki jak do samolotu przykładowo ASP 46II 7,5 cm ale smigło pchające ?? czy nie będzie zbyt mało chłodzenia silnika wtedy??? hmmm co o tym myślicie?? bo mam paralotnie Rc i wolny silnik i chciałem wózek zrobić i go wykorzystać .. prosze o porady??a jak nie to jaki silnik zastosować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Normalnie silniki paralotniowe (PPG) pracują jako pchajace ...

więc nie ma problema . pamietaj tylko by go nie zasłaniać niech cały będzie odsłonięty i da radę .

 

dawno temu przesadnie zabudowałem w Prząśniczce silnik i zatarłem dwa pod rząd........kolejny pracował z osłoną o rozmiar za dużą i już było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda śmigło swoją rolę jakoś by spełniało ale sprawność całości była by "ujemna"

Swoją rolę spełnia, ale wciąż pozostaje śmigłem ciągnącym! Sprawność spada znacznie. Przekonałem się o tym jak do delty z silnikiem pchającym przez przypadek założyłem śmigło odwrotnie. Oczywiście leciała, ale ciąg spadł znacząco.

 

A standardowy silnik spalinowy kręci w prawo. Patrzy się od silnika, tak jak na śrubę prawoskrętną (śmigło jest taką śrubą).

 

Tutaj masz śmigła pchające http://modele.sklep.pl/pr...oducts_id=12705

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi śmigłami. Wyglądają na normalne, "prawe" śmigła. Albo pomylili zdjęcia, albo trzeba mieć do nich silnik, który właśnie kręci się w lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łopata śmigła też ma swój profil (tak jak skrzydło), załóżmy: płasko-wypukły.

Więc jeśli ma pchać a nie ciągnąć to poza wyborem odpowiedniego kierunku obrotów powinno być zamocowane jeszcze odpowiednią stroną. Płaską do silnika - ciągnie, wypukła do silnika - pcha. To tak poglądowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie patrzyłem na linka i śmigło niczym się nie różni , możliwe że pomylili zdjęcia , jak będę kupował to za dzwonie wcześniej ... nie wiedziałem jak jest z tymi obrotami teraz wiem że określa sie je z punktu pilota siedzącego w kabinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tymi śmigłami. Wyglądają na normalne, "prawe" śmigła. Albo pomylili zdjęcia,

możliwe że pomylili zdjęcia

Pomylili zdjęcia - to jest częstą bolączką naszych sklepów internetowych. Patrzcie na opis, nie tylko na obrazki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujemna sprawność, czyli będzie ciągnąć do tyłu ;-) I tak właśnie będzie jak założymy "normalne" śmigło, do "normalnego" silnika, tylko zamocowanego tyłem do przodu.

 

A tak poza tym, to czym różni się śmigło pchające od śmigła lewego? Różni się czymś? W aerodynamice różnie to bywa i możliwe, że jest jakiś parametr wymuszający inny kształt takiego śmigła. Ja nie wiem, dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Panowie powiedzcie mi gdzie można kupić takie wytrzymałe linki jak sa w paralotni i materiał paralotniowy ?? hmm lub np materiał lekki który nie przepuszczał by powietrza?? hmm bo trochę już szukam na necie ale nic takiego nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.