Skocz do zawartości

konstrukcja bagnetu .


Artur z kołobrzegu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Czy ktoś z was może mi powiedzieć z ilu warstw tkaniny szklanej i rowingu węglowego ( bo takie materiały posiadam )powinienem wykonać bagnet śkrzydeł o długości 50 cm w modelu motoszybowca o rozpiętości 250cm i masie do lotu 2200g.

 

kieszenie mają przekroje 10x0,7 mm

Płat składa się z 2 połówek.

 

W jaki sposób to policzyć ?

istnieje wzór ,czy jestem skazany na doświadczalne dobranie ilości warstw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym to generalnie zrobił tak:... wylaminował bym za tyle gruby bagnet a potem łopatologicznie czytaj: szlifując dopasował do kieszeni. jeszcze spore znaczenie ma czy będziesz go laminował na tzw sucho czy pod vaccum to wrzucisz a może jakoś mechanicznie ściśniesz.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo to kieszenie pod bagnet stalowy !

Wiem że kieszenie już są dlatego piszę że na drugi raz odwrotnie łatwiej

Jeśli ma to być wykonywane metodami domowymi to trochę szkoda materiałów i pracy od biedy można by wykonac taki bagnet za pomocą formy drewnianej i ścisków .

tylko czy to musi być węgiel i szkło ? pasek stali załatwia wszystko

Kiedyś się tak latało i działo to poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się tak latało i działo to poprawnie

Dalej się tak lata :) Mój Junior 3m będzie miał stalowy.

 

Z drugiej strony autor tematu pisze o bagnecie długości 50cm a to już w przypadku stalowego był by niezły ciężarek. Znacznie przewymiarowany moim zdaniem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany , policzyłem i wyszło że pasy musiałyby mieć po 3 mm grubości aby wytrzymały .

Zależało mi bardzo na wadze stąd te kombinacje .

Kawał stalowego pręta załatwi sprawę ;)

Dzięki za odpowiedzi .

 

Tom000 Dlaczego uważasz że przekrój nieprawdopodobny ?

Cienki profil do tego 2 porządne pasy węglowe jako dźwigar i miejsca na bagnet zbyt wiele nie zostało... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.