Skocz do zawartości

Mała pomoc w szkole


Jedrula

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety tak jak w temacie zapomniałem się z zadaniem na WOS na środę i też nie wiem gdzie szukać. Mianowicie potrzebuje 5 informacji ze świata typu kto gdzieś został prezydentem, gdzie rozpoczęła sie jakaś wojna gdzie podpisano pokój, różne gospodarcze, umowy miedzy państwowe wiadomości tego typu.

Więc jak by ktoś coś wiedział lub wiedział gdzie szukać :mrgreen: to proszę pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prasówka? Ja jak zapomniałem kiedyś napisać to na przerwie przed lekcją bierzesz 2 kolegów i zaczynasz pisać bajki tj. W kopalni w południowych chinach nastąpił wybuch metany w wyniku którego zgineło 5 górników. Ale jak masz to do napisania na jutro to internet i pisz byle co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Irlandii zanotowano niewielki wzrost gospodarczy 0,02% Ekonomiści przestrzegają jednak, że to może być chwilowa poprawa związana z okresem świątecznym i ożywieniem w handlu.

 

Naukowcy z PAN odkryli nową metodę pasteryzacji przemysłowej mleka. Duże zainteresowanie nową metodą wykazał już znany producent z Holandii.

 

W Chinach otwarto nową kopalnię miedzi. Szacuje się, że przez najbliższe 50 lat, produkcja tego surowca przez Chiny wzrośnie o 7%.

Chiny ogłosiły rozpoczęcie nowego projektu melioracji obszarów pustynnych. W ciągu 15 lat, mają nadzieję pozyskać ponad 2 mln hektarów nowych gruntów uprawnych. Projekt wiąże się z budową dwóch nowych zbiorników retencyjnych i rozległej sieci kanałów.

Dodatkową korzyścią ma być zmniejszenie skutków powodzi, które pustoszyły co roku obszary rolnicze.

 

Znany polski modelarz ogłosił, że zakłada firmę specjalizującą się w filmowani z powietrza na potrzeby filmów kinowych i teledysków oraz do celów kontroli drogowej.

Straż Miejska kilku większych miast wyraziła spore zainteresowanie. Być może niedługo piraci drogowi otrzymają mandaty wraz ze zdjęciami z nowej perspektywy.

 

Pasi? :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.