Skocz do zawartości

Jak to Peter uczyl samoloty latac....


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zrobie fotki , bo nie uwierzycie....

Jezeli chce wejsc na teren,musze zadzwonic ok.1 godz wczesniej.Potem zglosic sie na portiernie z ID (prawo jazdy i legitymacja klubowa).Potem przyjezdza samochod (na tym terenie jest w ciaglym ruchu-pilnuja terenu-ok 7 cala dobe !!!) i specjalna karta otwieraja mi brame.Od tego momentu jestem i tak ciagle obserwowany-kamery :crazy: .

Teren po horyzont jest dla konika z tutejszej stadniny-ma nawet specjalny tor ze specjalna nawierzchnia-zrobie fotki.Konik nalezy do jakiegos pana Ahmeda cos tam,i biega sobie tutaj czasami przed trzynasta.A po trzynastej mozna latac...

 

Edit.

Ciekawe jak wyglada jego sypailnia i co jada-jesli bedzie zainteresowanie dowiem sie :P

bo to moze byc scisle powiazane z lataniem-moim.

Tu troche lepiej widac-choc zdjec nie robilem pod tym katem-konika.

Kilka km w kazda strone -trawka 1-2 cm-raz w tygodniu strzyzona-pod wymiar.

 

6932c0d283b21cdbm.jpg

 

P.s konika nigdy nie widzialem na oczy-podobno bialy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionierem niestety juz nie bede.Z tym wylaczaniem na bezpiecznej wysokosci to jest tak.Pionierzy maja pomocnikow-umyslnych obserwatorow,nawet jak straci pilot kontrole,to oni wezma od niego nadajnik i uspokoja model,vide opisy z innych for.Ja jestem sam.Teoretycznie nie wolno mi z tym latac - obowiazuje inny insurance-duzooo drozszy-prywatny.Z dobrych wiesci-to takie:

Cularis dostal skrzydla od drugiego-tego z wersji super lekkiej.Poklejony,przed godzina latal.Wrazenia-jesli jest lzejszy o kilka serw (2) i na malutkiej bateryjce 1700 3s1p to bajera-nie chce ladowac.

Easy glider-gotowy,dostal troche wegla,lata.

Jutro ponowne testy :crazy: .Najpierw co-pilot,potem autopilot z gps.

Mam nadzieje ze nie odwiedze jutro tego dzialu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tak na powaznie,latanie ,bedac przywiazany do jednego miejsca (max 500m-widocznosc) to takie banalne.

[...]

O sterowaniu z pozycji pilota nie wspomne,bo na samoloty w gorze - w locie , to moge popatrzec sobie codzienie,nie wydajac nawet jednego $

 

Zaczę od końca - takie latanie z prawdziwym lataniem nie ma zupełnie nic wspólnego. Równie dobrze można w tych goglach odpalić symulator...

Jak się chce pooglądać świat z modelu, to wystarczy zamontować aparat czy kamerkę i luz.

Dla mnie cała istota modelarskiego latania RC polega właśne na tym, że stoisz na ziemi i kontrolujesz model z tej perspektywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie cała istota modelarskiego latania RC polega właśne na tym, że stoisz na ziemi i kontrolujesz model z tej perspektywy.

No właśnie :)

Może problem w sterowaniu z założonymi goglami polega tylko na tymczasowej niedoskonałości tego sprzętu.

Po rozwiązaniu trudności technicznych powinno to być łatwiejsze niż "ślepianie" za fikajacym koziołki modelem z perspektywy stojącego na ziemi.

 

Z drugiej strony przelecieć nad własną głową z pozycji widoku pilota też może być ciekawe, a i symulatory mają skończona ilość scenografii (czy jak to się zwie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma racje.

A symulator (kazdy) jest przewidywalny.

Do odczuc - doznan z kabiny modelu,fakt daleka droga.Brakuje wlasnej :ass: by odbierac wiekszosc bodzcow.I zgadzam sie ze nie dorowna to do orginalu.Ale zdanie-przeleciec sie nad wlasna glowa jest idealne .

 

Wybaczcie taki poglad,ale model z ziemi sterowany,to taki szybszy latawiec z motorkiem.

Kto nie wie (nie latal swobodnie) ten moze nie zroumie mnie.Calkowita kontrola lotu z pozycji pilota/w srodku to totalnie odmienne latanie,wiec uparcie bede dazyl do tego.

A ze cena wysoka :crazy:

No coz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.