Skocz do zawartości

Jak to Peter uczyl samoloty latac....


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

:crazy:

Ja to moze hurtowo umieszcze kilka fotek.

Te dwa trupy to poczatek-ofiary stabilizacji i zaniku wizji...z ubieglego tygodnia

c53fde0569581811.jpg

Nie zrazony tymi niepowodzeniami,mysle sobie dam rade i uszykowalem sobie na dzis pieknego trenerka z wyregulowanym juz calym ukladem stabilizacji.

Uprzedzajac pytanie (to na goleniach to gumy-zakladam je tak-nie gubia sie w trasporcie)

 

33af69874f485888.jpg

Niestety spalina nie chciala leciec sama i w dodatku prosto-pocieszajacy jest fakt ze tylko przez chwile zmienil sie tor lotu,no ale to wystarczylo.

088847ebfcabd41c.jpg

Silniczek zniknal gdzies w domu kreta,chcial go zwedzic chyba,bo juz malo co go widac...

34b8da93d3cc5a04.jpg

Juz mialem sobie dzis dac spokoj,za duzy wiatr.starty na rotorze,ale...

Ale podjalem meska decyzje,naucze latac na autopilocie Easy Glidera.

Co prawda on i bez tego lata sam (byle mu nie przeszkadzac) ale lepsze jest wrogiem dobrego.Mialbym czas na kawke,i zapalic mozna by bylo spokojnie,a model poleci tam gdzie mu wczesniej przykazalem-tu rzad cyferek na pc.

Lubilem ten model....

71c2af2305fce8e0.jpg

Tu bylo znacznie lepiej,do pierwszego (samodzielnego) zakretu.....

807fc0e67aa4ea13.jpg

No teraz sie juz troche zdenerwilem,ale majac perspektywe latanka,moimi ulubionymi szybowcami

64641c614175e70e.jpg

Pomyslalem ,ze jakos przezyje ten dzien dzisiejszy.

Na starcie pojawil sie Cularis

99c45f6ae0327f55.jpg

A po 10 s wygladal juz tak

1c4573413f13312f.jpg

8b8546be982c1bea.jpg

Z powodu niemania dobrej pogody,w dniu dzisiejszym zakonczylem loty.

Dla zobrazowania jak wyglada latanie na rotorze,spojrzcie na rekaw w chwili gdy po prwej stronie drzewa sie uginaja , ok 8 ms predkosc wiatru

514ab45acf89e0dd.jpg

 

Takiego udanego dnia to jescze nie mialem.

Chyba kupie jednak Easy Stara :lol2: .pracuje nad decyzja :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet mi nie mow....

Ambicjonalnie podszedlem do tematu.Wiatr,starty na rotorze (zawietrzna) , nowe uklady-autopilot i stabilizacja-pomocy zadnej !!! Zobacz-kilkdziesiat hektarow dla jednegokonia i moje modele (trupy :devil: )

teraz wszystko co E.

EASY STAR

Easy Glider

BO PANIE,LATAC TO TRZA UMIC :rotfl:----NAJPIERW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast uśmiercać kolejne modele zamontuj wszystko do jakiegoś samoloto-podobnego układu .

Trzymając w ręku , przespaceruj się z nim po okolicznych pagórkach, symulując zachowanie się ruchomego modelu, poddawanego siłom natury.

Będziesz dokładnie widział co nie tak dział (bo model cały czas w ręku ) no i nauka dużo tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to te testy jakieś mało sensowne, co w końcu wynikło, stwierdzenie że zwyczajnie nie działa lub nie działa poprawnie to o wiele za mało jak na taki pogrom. A dlaczego cularis tak ucierpiał?

 

(to na goleniach to gumy-zakladam je tak-nie gubia sie w trasporcie)

 

Oczywiście żeby tylko gumy nie poginęły, co tam o model. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedze i dumam.

Mam trzy opcje-kazda zla :twisted:

Strawic urlop na rozmyslaniu

Kupic nowy (e) modele-kasy brak

Lepic do kupy :P

Jest i czwarty wariant-dac sobie luz.........

 

Testy,spacerki z modelem,wszystko dzialalo.Widac nie przewidzieli takich turbulencji w pierwszym dniu mojego urlopu.Zona (w odwiedzinach) stwierdzila tylko-narescie !

Zajmiesz sie corka,a i mnie poswiecisz wiecej czasu :*

 

edit

Nawet silnki ucierpial.

Czym,tzn na jaki klej przykleic magnesy.

Czy one musza byc przyklejone?

Same tez sie trzymaja,dosc mocno.

b1dcf58203e907cd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O żesz kufa jego mać !!! :shock: :shock: :shock:

Może po prostu zaczniesz latać bez tego całego sprzętu? Ot tak na luzie. Niebierzesz drygu to potem mozesz kombinować z kamerkami itp itd. Bo jak tak dalej pójdzie to się popłaczę gdy będziesz wklejał następne fotki dokumentnie rozbitych modeli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BO PANIE,LATAC TO TRZA UMIC ----NAJPIERW

Moim zdaniem to jest właśnie Twój problem.

 

Nie mam pojęcia co do tych modeli pakujesz, ale chyba decydujące zdanie w chwili opresji zostawiasz jeszcze sobie :lol:

To właśnie TY i to TWOJE umiejętności powinny pomagać tej całej elektronice, gdy jej się coś popierniczy :lol:

 

Nie załamuj się, każdy na początku ma jakieś problemy.

Tomek rozwalał Madmana (przynajmniej ten model często widziałem) kilkanaście razy w jednym sezonie; a często model wyglądał jeszcze gorzej od tych twoich.

Naprawiał, latał, rozwalał jeszcze mocniej (brawura), naprawiał ponownie i latał.

Po prostu nie poddawał się i nabierał doświadczenia :lol:

 

To normalka że na początku może się nie udawać.

Ja też rozwalałem się dziesiątki razy i oczywiście nadal się to zdarza.

Jednak proporcja lotów udanych do kraks z czasem się odwraca.

Na początek udaje się jeden lot na kilka, a później zdarza się jedna kraksa na kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt udanych lotów.

 

Tak więc głowa do góry.

Powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co do tych modeli pakujesz, ale chyba decydujące zdanie w chwili opresji zostawiasz jeszcze sobie

 

Niestety,kropka nad i nie zalezala juz ode mnie.Po zaprogramowaniu fail safe (sprawdzone-lot po prostej) niedoskonalosc systemu stabilizacji zabija trenerka.

Tam gdzie mialem mozliwosc korekty-szybowce (lot w goglach) dochodzi jeszcze aspekt nowyc/innych bodzcow percepcji -nie widac przestrzennie tylko 2D-czyli plaski niemy screen

To właśnie TY i to TWOJE umiejętności powinny pomagać tej całej elektronice, gdy jej się coś popierniczy

 

A ja juz naiwnie myslalem ze powinno byc odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki zespół, Furry in the Slaughterhouse. Nie lubię go, ale nazwa świetnie oddaje zawartość fotek. Można też je zatytuować historycznie "Rzeź niewiniątek".

 

Peter, zdradź mi jedną tajemnicę, bo nie doczytałem. Po co chcesz latać w goglach, a zwłaszcza po co ci takie autonomiczne systemy latające? :shock:

U nas na lotnisku jeden z modelarzy pracuje nad czymś takim, ale robi to w celach zawodowych. Wpadają też doktoranci z MELu - ci grzebią się w tym w celach naukowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter a moze do nauki odruchów wystarczyłoby zamontowac caly system na jakims samochodziku zdalnie sterowanym ? , mógłbys cwiczyc bez start a za udany test uznalibysmy gdybys samochodem przywióz kawę z automatu na dystancie np 50 metrów ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter, zdradź mi jedną tajemnicę, bo nie doczytałem. Po co chcesz latać w goglach, a zwłaszcza po co ci takie autonomiczne systemy latające?

 

Jak to po co,do Polski go wysle na misje...zobacze czy ladnie latasz,podaj tylko koordynaty. :D

 

 

 

 

Tak na powaznie,latanie ,bedac przywiazany do jednego miejsca (max 500m-widocznosc) to takie banalne.Takie latanie-w zasiegu-to jak z latawcem-sznurek jest zasiegiem radia.Nie polecisz dalej ! Prawdziwa wolnosc latania daje wlasnie mobilnosc-lecisz naprawde tm gdzie chcesz-a jesli sie zgubisz (popelniajac blad-utrata orientacji) model powinien sam wrocic do domu.Jest to proste,tyle ze malo popularne-jeszcze.

O sterowaniu z pozycji pilota nie wspomne,bo na samoloty w gorze - w locie , to moge popatrzec sobie codzienie,nie wydajac nawet jednego $ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter a moze do nauki odruchów wystarczyłoby zamontowac caly system na jakims samochodziku zdalnie sterowanym ? , mógłbys cwiczyc bez start a za udany test uznalibysmy gdybys samochodem przywióz kawę z automatu na dystancie np 50 metrów ?

to akurat jest proste,tylko dwa wektory.

Na Pac manie daje rade,bo to w gruncie rzeczy to samo.Zabawa sie zaczyna gdy masz np.kierunek po skosie w gore w prawa strone,lecac do przodu z bocznym trawersem-wiatr,lecz widzisz tylko w w 2D.

Musze sie skupic raczej na innym modelu :D

Te juz pochowalem z honorami.

Czyli zabawa od poczatku :?

na razie nie placze i nie gloduje,ale fundusz juz nie pozwala na dalszy rozwoj (wypadkow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latanie ,bedac przywiazany do jednego miejsca (max 500m-widocznosc) to takie banalne

No jak masz takie ogromne lotnisko, nad głową niograniczone niebo, po horyzont trawa jak dywan - to jasne, że szybko Ci się nudzi:

514ab45acf89e0dd.jpg

 

Gdybym miał takie coś do dyspozycji wchodziłbym w odrzutowce, albo jakieś makietowe giganty :P

No ale nie mam nawet tyle co krowa wygryzie trawy przez tydzień, więc muszę kombinować po swojemu - czyli banał :lol:

 

Peter powodzenia, uparty jesteś, na pewno osiągniesz to o czym marzysz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.