Skocz do zawartości

Ogniwa z telefonu


TEQ

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Przeglądając allegro znalazłem takie ogniwa li-pol :

http://allegro.pl/item212094883_sony_ericsson_k700i_k500i_k508i_li_pol_3800_mah.html

Wiem że takie ogniwa nie mają zbyt dużej wydajności prądowej ,ale napędzały by model Micro Elektro w którym się znajduje silnik speed 300 więc pobór prądu nie powinien przekroczyć 2C (a wie ktoś może ile można wyciągnąć [A] z speed 300 ?) Waga ogniwa myślę że nie przekracza 50 gram ,więc były by lżejsze niż te ni-mh które mam ,a 4x pojemniejsze. Proszę powiedzcie czy warto kupować takie 2 ogniwa do modelu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość kupujących patrzy na pojemność. Nie są wstanie sami określić rzeczywistej pojemności aku więc w łatwy sposób są po prostu oszukiwani.

Dodam iż firma MaxCell sprzedaje ogniwa NiMh podobnie jak tu zdecydowanie zawyżając pojemność.

 

Przykład aukcji

 

w rzeczywistości ogniwa takie nie mają nawet 2000mah pojemności. Fakt - jest dopisek "max." ale to i tak nie tłumaczy faktu że to oszustwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, raz piszą, że pojemnośc 3800mAh, a raz że 3000 :wink: .

pewnie zalezy od tego, jakie naklejki maja na skladzie ;) te ogniwa to zwykle podrobki "wzbogacone" o naklejke. kupilem kiedys takie-sa takiej samej(lub mniejszej) pojemnosci co standartowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zrobiłem test nówek AA Maxcella 3200 - naprawdę miały 1800mAh.

Chociaż rekord pobiły akumulatorki Unlimited Power 2700 (jak nazwa wskazuje wysysają energię z podprzestrzeni), które na oko były jakimiś starymi NiCd onalepkowanymi, a naprawdę miały ... 500mAh. Rezystancja wewnętrzna też była taka, że cyfrówka się na nich wogóle nie włączała...

 

Co do akumulatorów komórkowych, to ostatnio zaopatrzyłem się na giełdzie w takowe (wyprzedaż po 1zł/szt.) i o ile nadają się do małego szybowczyka na 2-3 serwa, to zastosowanie ich w napędzie to nieporozumienie. Kilka z tych zakupionych przetestowałem (600mAh) i w większości wypadków miały problem z oddaniem 1C, a co dopiero myśleć o większych prądach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.