Jump to content

Ogniwa z telefonu


Pavel

Recommended Posts

Posted

Hej

Przeglądając allegro znalazłem takie ogniwa li-pol :

http://allegro.pl/item212094883_sony_ericsson_k700i_k500i_k508i_li_pol_3800_mah.html

Wiem że takie ogniwa nie mają zbyt dużej wydajności prądowej ,ale napędzały by model Micro Elektro w którym się znajduje silnik speed 300 więc pobór prądu nie powinien przekroczyć 2C (a wie ktoś może ile można wyciągnąć [A] z speed 300 ?) Waga ogniwa myślę że nie przekracza 50 gram ,więc były by lżejsze niż te ni-mh które mam ,a 4x pojemniejsze. Proszę powiedzcie czy warto kupować takie 2 ogniwa do modelu ?

Posted

Zapomnij ... przetestowałem kilka takich różnych ogniw. Wszystkie były li-ion i miały ok 700mAh. Te wszystkie aukcje to jawne oszustwo !

Posted

W moim aparacie Sony Ericson siedzi lipolek 900mA , więc jakim cudem w takiej samej wielkości baterii miało by wejść 3800 ??? :shock: :twisted:

Posted

I jeszcze za 10zł :D .

Nieźle, raz piszą, że pojemnośc 3800mAh, a raz że 3000 :wink: .

Posted

Większość kupujących patrzy na pojemność. Nie są wstanie sami określić rzeczywistej pojemności aku więc w łatwy sposób są po prostu oszukiwani.

Dodam iż firma MaxCell sprzedaje ogniwa NiMh podobnie jak tu zdecydowanie zawyżając pojemność.

 

Przykład aukcji

 

w rzeczywistości ogniwa takie nie mają nawet 2000mah pojemności. Fakt - jest dopisek "max." ale to i tak nie tłumaczy faktu że to oszustwo.

Posted
Nieźle, raz piszą, że pojemnośc 3800mAh, a raz że 3000 :wink: .

pewnie zalezy od tego, jakie naklejki maja na skladzie ;) te ogniwa to zwykle podrobki "wzbogacone" o naklejke. kupilem kiedys takie-sa takiej samej(lub mniejszej) pojemnosci co standartowe

Posted

Jakiś czas temu zrobiłem test nówek AA Maxcella 3200 - naprawdę miały 1800mAh.

Chociaż rekord pobiły akumulatorki Unlimited Power 2700 (jak nazwa wskazuje wysysają energię z podprzestrzeni), które na oko były jakimiś starymi NiCd onalepkowanymi, a naprawdę miały ... 500mAh. Rezystancja wewnętrzna też była taka, że cyfrówka się na nich wogóle nie włączała...

 

Co do akumulatorów komórkowych, to ostatnio zaopatrzyłem się na giełdzie w takowe (wyprzedaż po 1zł/szt.) i o ile nadają się do małego szybowczyka na 2-3 serwa, to zastosowanie ich w napędzie to nieporozumienie. Kilka z tych zakupionych przetestowałem (600mAh) i w większości wypadków miały problem z oddaniem 1C, a co dopiero myśleć o większych prądach...

Posted
akumulatorki Unlimited Power 2700 (

to z firmy jaubao czy jakos tak-podobno najgorsze akumulatorki na rynku. bylo kiedys o nich glosno na allegro

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.