Skocz do zawartości

Modele plastikowe


Losio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post na tym forum :)

Zajmowaliście się kiedyś modelami z plastiku? Ja oprócz RC robię też takie 1:72 ;) Zamieszczam tu galerię moich ulubionych "małych" modeli.

 

Corsair - jeden z tych pierwszych modeli. Dziwne, że jeszcze się nie rozleciał.

DSCN0461.JPG

 

Ju-87 Stuka - znany niemiecki samolot. Kamuflarz mi trochę nie wyszedł :roll:

DSCN0471.JPG

 

Hawker Typhoon - samolot z krótkim noskiem.

DSCN0741.JPG

 

Focke Wulf - "Grun Herz" - bogaty w kolory.

DSCN1683.JPG

 

Heinkel - duży niemiecki samolot. Sporo powierzchni do malowania.

DSCN1685.JPG

 

Fw 190A-8 - następny Focke Wulf.

DSCN1693.JPG

 

Hawker Hurricane

DSCN2152.JPG

 

P-40E Warhawk - "Kittyhawk" - Kalkomanie sprawiały trochę trudności.

DSCN3817.JPG

 

I-16 Polikarpov - Mój ulubiony z najulubieńszych.

DSCN3982.JPG

 

Zdjęcie zbiorowe na szafecce.

DSCN3826.JPG

 

 

Jeśli macie jakieś plastikowe modele - pokażcie zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Modelarstwem zajmowałem się już od przedszkola niemal. Kupowałi mi je rodzice w kiosku RUCH, a potem już ja sam w Składnicy Harcerskiej. Sklejałem je do 1999r gdy zaczałem robić wicherka RC. W gablocie mam z 20 zrobionych bo na więcej nie ma miejsca, za to w szafkach i gdzie się da ponad 100 modeli jeszcze nie zrobionych :wink: Kilka fotek jest ale musze je znalezć...

 

me210nw3.jpg

 

022poprawpk1.jpg

 

mjportert018ik6.jpg

 

mjportert024poprawft7.jpg

 

mjportert028rg9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświerzam temat w związku z nową makietą.

Zajęła mi ona w dużym przybliżeniu ok. miesiąc czasu z przerwami. Zrobiona w całości ze styropianu i depronu palonych opalarką. Wszystkie jej elementy (oprócz żołnierzy z zestawu, których trzeba było tylko pomalować) wykonałem samodzielnie. Skala - 1:72

Makieta przedstawia lądowanie w Normandii wojsk brytyjskich - 6 czerwca 1944 operacja Overlord. Wzorowałem się w dużym stopniu na filmach, grach komputerowych, a także zdjęciach z internetu i czasopism wojennych.

Zrobiłem ją specjalnie do szkoły na lekcję o zmianie układu sił na frontach wojennych i oddałem do pracowni historycznej za co dostałem ocenę celującą :)

Zamieszczam kilka zdjęć:

 

DSCN7805.JPG

 

DSCN7816.JPG

 

DSCN7817.JPG

 

DSCN7819.JPG

 

DSCN7849.JPG

 

DSCN7855.JPG

 

DSCN7865.JPG

 

dscn7820.JPG

 

DSCN7890.JPG

 

 

Wszystkie zdjęcia makiety można zciągnąć z tego linku:

http://www.szabatowski.livenet.pl/hubert/Losio/Atack/zdjecia/makieta1.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie to odrobiłeś! :D Gdybym był belfrem to też dał bym Ci celujący, nawet z plusem. Jedno mnie tylko zaniepokoiło: przecież w czerwcu nie mogło być na plaży lodu, a to coś białego przypomina mi lód. Chyba jednak miały to być spienione fale i piana morska na brzegu, prawda?

PS. Swoja buzkę pokazałeś w całej krasie i bez ceregieli. Wstaw ja wobec tego do avataru i już na forever /jak mówi jeden z naszych Kolegów/, będziemy wiedzieli z kim mamy przyjemność... Tak to już jakoś u nas przyjęte... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Łosiu wykazałeś się .Może piana zbyt intensywna jak na tak równe morze .ale reszta Very O.K. !

A mordke to już i tak znamy więc podpis i odpowiednie zdjęcie załatwiło by całkowicie sprawe.

A i bardzo mi sie spodobał Twój niemiecki 2-silnikowiec.

Domyslasz się co ja bym z niego (ze wzoru) zrobił ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku:

Chyba jednak miały to być spienione fale i piana morska na brzegu, prawda?

 

Zgadza się :roll: . Nie znalazłem lepszego pomysłu na pianę. To jest po prostu styropian pogdrzewany opalarką :) Trochę wymknął się spod kontroli.

 

///

Jeśli chodzi o Twoją koncepcję co do zdjęcia w awatarze trochę się nie zgodzę - ja zawsze byłem "Losio" a Ty kiedyś byłeś "CSS13" :wink: . Z resztą w moim wieku zdjęcie co miesiąc jest nieaktualne :wink: Dlatego może łatwiej będzie mnie skojarzyć z tym "latającym ludzikiem" i nazwą "Losio" :wink: Nie zrozum mnie źle, zamieszczam zdjęcie z przed pięciu minut :)moja buźka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nawąchałem się acetonu przy sklejaniu plastików. Bardzo dawno temu hurtowo sklejałem Łosie i Karazie wespół z Czaplami, bo te przeważnie były w zabawkowych. O kamuflaż bardzo nie dbałem, byle był jakiś kolor: kawa z mlekiem, żółcienie itp :D . Później trochę poważniej do tego podchodziłem. Większość już połamana i rozdana, ale gdzieś ze dwadzieścia jeszcze mam w różnym stanie. Mój faworyt to I-16 Łosia, mam słabość do tego samolotu (może przez jego niebywałą doskonałość aerodynamiczną). A druga piękna maszyna to Raiden Fokkera, fajny model którego nigdy nie miałem, może kiedyś już w RC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak przy okazji, jako że nie tylko samym lataniem człek żyje ale i czasami coś lubi pogmerać w plastiku, pozwolę sobie zaprosić zainteresowanych na :

 

IV MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PLASTIKOWYCH MODELI REDUKCYJNYCH W BYTOMIU.

Impreza z roku na rok przyciąga coraz więcej ludzi i ma coraz lepsze notowania w "modelarskim świecie", można tam spotkać najlepszych w branży, a nawet pogadać z takimi sławami światowego formatu jak P.Andrzej Ziober, P.Darek Zwierzyński etc.

 

Czasami warto spojrzeć poprzez pryzmat "poważnego modelarstwa RC" na inne formy modelarzenia.

 

Gwarantuję "opad szczeny" :)

 

 

Festwial odbędzie się w :

 

Państwowe Szkoły Budownictwa

Bytom 41-902, ul. Powstańców Śląskich 10

W dniach 24 – 25 lutego 2007 r.

 

Organizatorem festiwalu jest Sekcja Modelarska Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Bytomiu.

 

Rodzaj konkursu oraz postanowienia ogólne:

Festiwal ma charakter otwarty. Zapraszamy do udziału modelarzy indywidualnych, oraz zrzeszonych w organizacjach i klubach modelarskich w kraju i za granicą. Do oceny przyjmowane będą wyłącznie modele redukcyjne wykonane z tworzywa sztucznego (polistyren, żywice poliuretanowe itd.), oraz z metalu (zestawy fototrawione, odlewy itd. – do samodzielnego montażu).

 

 

UWAGA !!

Do oceny nie mogą być wystawiane modele, które w zeszłym roku zdobyły miejsca medalowe.

W festiwalu może uczestniczyć modelarz z dowolną liczbą samodzielnie wykonanych modeli w danej klasie startowej. W klasyfikacji końcowej uwzględniony zostanie jedynie najlepszy model zawodnika w danej klasie. We wszystkich klasach startowych nastąpi podział na kategorie wiekowe junior (do 18 lat) oraz senior (od 18 lat). Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do łączenia kategorii wiekowych, w przypadku małej liczby uczestników w danej klasie.

Modele można zgłaszać na załączonej karcie zgłoszeniowej (oczywiście można ją powielać) na miejscu, bądź też pod niżej wymienionym adresem pocztowym:

Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2

ul. Ks. J. Popiełuszki 9

41-902 Bytom

Polska,

lub w formie elektronicznej pod adresem email: olekbytom@galileusz.pl.

W celu uniknięcia spiętrzeń i opóźnień, prosimy o wcześniejsze zgłaszanie modeli. Modele te będą odbierane przy osobnym stanowisku, co znacznie przyspieszy odbiór prac. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, datę urodzenia, adres zamieszkania, nazwę modelu, jego producenta oraz skalę, klasę startową oraz kategorię wiekową.

Opłaty startowe wynoszą odpowiednio 5 pln (junior) oraz 10 pln (senior). Opłata jest jednorazowa bez względu na ilość zgłaszanych modeli.

 

 

 

Klasy startowe:

S1 – samoloty 1:32 i większe

S2 – samoloty 1:48/1:50, standard

S3 – samoloty 1:48/1:50, otwarta

S4 – samoloty 1:72, standard

S5 – samoloty 1:72, otwarta

S6 – samoloty do 1921 r., 1:72

S7 – samoloty do 1921 r., 1:48 i większe

S8 – samoloty cywilne (bez podziału na skale)

S9 – szybowce cywilne (bez podziału na skale)

S10 – śmigłowce 1:72

S11 – śmigłowce 1:48 i większe

A1 – artyleria 1:76-1:48

A2 – artyleria 1:35-1:16

PG1 – pojazdy wojskowe gąsienicowe 1:87 – 1:72, standard

PG2 – pojazdy wojskowe gąsienicowe 1:87 – 1:72, otwarta

PG3 – pojazdy wojskowe gąsienicowe 1:48

PG4 – pojazdy wojskowe gąsienicowe 1:35-1:24, standard

PG5 – pojazdy wojskowe gąsienicowe 1:35-1:24, otwarta

PK1 – pojazdy wojskowe kołowe 1:87 – 1:72, standard

PK2 – pojazdy wojskowe kołowe 1:87 – 1:72, otwarta

PK3 – pojazdy wojskowe kołowe 1:48

PK4 – pojazdy wojskowe kołowe 1:35-1:24, standard

PK5 – pojazdy wojskowe kołowe 1:35-1:24, otwarta

P16 – pojazdy wojskowe gąsienicowe i kołowe 1:16

M – motocykle

PCO – pojazdy cywilne osobowe

PCC – pojazdy cywilne ciężarowe lub techniczne

PWR – pojazdy wyścigowe i klasy WRC

DS – dioramy lotnicze

DLm – dioramy lądowe 1:87 – 1:72

DLd – dioramy lądowe 1:48 – 1:35

F1 – figurka piesza do 1914 1:35-1:24

F1a – figurka piesza po 1914 1:35-1:24

F1k – figurka konna 1:35-1:24

F2 – figurki piesza do 1914 1:16-1:9

F2a – figurki piesza po 1914 1:16-1:9

F2k – figurka konna 1:16-1:9

F3 – popiersia

F4 – winiety

SFF – figurki sci-fi

SF – modele sci-fi

O1 – modele statków i okrętów, skala od 1:1 do 1:350

O2 − modele statków i okrętów, skala 1:351 i mniejsze

U - uśmiechnij się (wszystko, co śmieszne i niezwykłe)

 

 

Klasy EU:

- Eu1 Samoloty 1:48 Junior / Senior

- Eu2 Samoloty 1:72 Junior / Senior

- Eu3 Pojazdy militarne 1:35 Junior / Senior

- Eu4 Pojazdy militarne 1:72 Junior / Senior

 

Nagrody specjalne:

- model samolotu do 1920 roku (Karaya Cup)

- model w samolotu w barwach latynoamerykańskich (Aztek Cup)

- model samolotu w barwach polskich (Aviatik Cup)

- memoriał Edwarda Boni (nieżyjący już, znany bytomski modelarz)

- najciekawszy model wystawy

- samochody firmy Ford (osobowe, wyścigowe, WRC i ciężarówki).

- figurki: WYPRAWY KRZYŻOWE

- figurki: ALIANCI NA WSZYSTKICH FRONTACH ŚWIATA od 1914r.

- lotnicze: TO, CO LATA I PŁYWA (wszystkie wodnopłaty)

- pancerka: POJAZDY KOŁOWO-GĄSIENICOWE

- inne

 

Standard – model wykonany w oparciu o zestaw przewidziany przez producenta, bez udziału blach, żywic, dopuszczalne są elementy niezałączone przez producenta typu anteny, pasy. Do kategorii nie należą modele z serii „PROFI PACK”.

Otwarta – model waloryzowany, z wykorzystaniem dodatkowych zestawów żywic, blach lub elementów wykonanych samodzielnie, oraz zestawy „PROFI PACK”

 

Zasady oceny:

Modele będą oceniane według zasady „podoba się – nie podoba się”. W związku z tym nie jest obowiązkowo wymagana dokumentacja. Jednakże w przypadku modeli wystawianych w kategoriach upgrade, czyli waloryzowanych, które będą podlegać bardziej wnikliwej ocenie dokumentacja może być przydatna w przypadku zaistnienia wątpliwości, co do zgodności modelu z oryginałem lub jakości i ilości dokonanych zmian. W przypadku wystawienia modelu wykonanego od podstaw dokumentacja jest niezbędna.

 

Program imprezy:

Sobota 24.02.2007

8:00-12:30 – przyjmowanie modeli

12:45 – oficjalne otwarcie zawodów

13:00 – 15:00 – zwiedzanie wystawy

15:00 – ocena i sędziowanie modeli

 

 

Niedziela 25.02.2007

9:00-12:30 – zwiedzanie wystawy

12:45-13:15 – odbiór modeli

13:30 – rozdanie nagród oraz uroczyste zamknięcie zawodów

 

Giełda modelarska:

Giełda modelarska odbędzie się w sobotę w godzinach od 8:30 do 15:00 oraz w niedzielę od 9:00 do 13:00. Za stoiska nie będą pobierane opłaty. Jednakże każdy z handlujących proszony jest o przekazanie ufundowanych przez siebie nagród rzeczowych, które zostaną wręczone najmłodszym uczestnikom zawodów. Rezerwacji stoiska należy dokonać nie później niż do dnia 01 lutego 2006. Ilość stoisk jest ograniczona.

 

Zakwaterowanie:

Organizatorzy nie zapewniają noclegów. Poniżej znajduje się lista miejsc, w których można zarezerwować noclegi. Pierwszy na liście jest hotel, w którym były rezerwowane noclegi w poprzednich edycjach konkursu.

 

Hotel "Bytom" - Uni-bar "EDEN"

ul. Zabrzańska 110, tel.: 281-42-52

 

Hotel

130 miejsc noclegowych

pokoje 1-os. 2-os. 3-os. 4-os. 5-os. 9-os.

ul. Strzelców Bytomskich 87a, tel.: 782-18-99

 

Motel "Tramp" - 20 miejsc noclegowych

ul. Dolna 2, tel.: 280-70-98

 

Hotel "Bristol" - 60 miejsc noclegowych

ul. Dworcowa 17

tel.: 281-12-41 do 44

sekretariat: 281-70-79

 

Pensjonat - Dolomity Sportowa Dolina

ul. Blachówka 94

41-935 Bytom - Sucha Góra

68 miejsc noclegowych z pełnym węzłem sanitarnym w każdym pokoju, 2 apartamenty.

rezerwacje pod numerem telefonu: (032) 388-66-15

strona ośrodka www.dsd.pl

 

Wszelkich dodatkowych informacji nie zawartych w niniejszym zaproszeniu można zasięgnąć dzwoniąc pod numery +48 501 228 582,

lub pisząc do mnie na PM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, mam takie pytanie do was. Jako ,że nie bardzo umiem robić takie małe modeliki chciałbym nabyć sobie jeden. Mianowicie jakiś model szybowca.

Gdzie można nabyć takie mini modele szybowców jak w filmie "Dziennik Pilota Góry" ? W 13:50 minucie Tadeusz Góra trzymie model szybowca "Mucha".

 

Nie chodzi o ten konkretny model ale w tej skali. Zna ktoś sklep internetowy z takimi modelami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.