Skocz do zawartości

Wykańczanie Płata z forniru


mnich

Rekomendowane odpowiedzi

Zacząłem kończyć motoszybowiec. Płat jest ze styropianu krytego fornirem topolowym. Nie mogłem zostawić go bez malowania, ponieważ jest już wiekowy i fornir ma odbarwienia.

prysnąłem go na początek podkładem pod akryl samochodowy ale struktura forniru jest bardzo wyraźna.

Jak wykończyć go w tej technologii aby płat był gładki albo przynajmniej w miarę gładki?

Czy jest jakaś szpachla w aerozolu, która wypełniła by ten fornir?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, o to mi właśnie chodziło.

Dzięki.

 

Mam jeszcze jedno pytanie nie związane z tematem. Właśnie wróciłem z domowej modelarni gdzie malowałem laminatowy kadłub. Na laminat dałem podkład i jadę akrylowym białym lakierem samochodowym. Niestety jest sporo malutkich dziurek :evil: tak jakby lakier w tych miejscach nie chciał przystać do podkładu. Pytanie może banalne, ale ja to robię pierwszy raz. Co z tym zrobić? Szpachla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zrobisz cieżko strasznie z "filerem" skrzydło

 

dobre efekty dają stare technologie japonka, cellon, szlifowanie, cellon, szlifowanie, ...

na to lakier akrylowy wychodzi naprawdę lekko

Przyznam się, że myślałem o japonce. Ale nigdy jeszcze nią nie robiłem i chciałem zrobić coś bardziej nowoczesnego.

Na razie szlifuje płaty i jak doszlifuję do forniru to podejmę decyzję co dalej.

Pomóżcie mi tylko z tym kadłubem.

Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kadłub trudno powiedzieć czy sito w laminacie czy żle położony podkład czy lakier "zoczkował" nie widząc tego co się stało

Stawiam na "sito w laminacie" . Ciezko bedzie cos z tym zrobic. Mozna szlifowac, malowac do znudzenia a i tak bedzie widac. Mozna sie bawic w zatykanie kazdej dziurki ale czy to ma sens?

Nie wiem czy to strasznie widac. Ja bym zostawil, chyba ze Cie to strasznie razi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, o to mi właśnie chodziło.

Dzięki.

 

Mam jeszcze jedno pytanie nie związane z tematem. Właśnie wróciłem z domowej modelarni gdzie malowałem laminatowy kadłub. Na laminat dałem podkład i jadę akrylowym białym lakierem samochodowym. Niestety jest sporo malutkich dziurek :evil: tak jakby lakier w tych miejscach nie chciał przystać do podkładu. Pytanie może banalne, ale ja to robię pierwszy raz. Co z tym zrobić? Szpachla?

Czym kolega lakieruje. Lakier, pistolet natryskowy,odwadniacz, sprężarka cz lakier w puszce nabity pod ciśnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.