Skocz do zawartości

Wybor padl na Futabe. Tylko ktora 10CHG czy T8FG??


tukan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie juz od kilku dni rozwazam ktora Aparature kupic i postanowilem ze kupuje Futabe. Teraz tylko mam maly dylemat ktora wziasc 10CHG czy T8FG??

 

Bardziej mi sie podoba 10C no i ma wiekszy LCD, a z drugiej strony T8 jest tansza, nowsza, ma chyba wieksze mozliwosci i mozliwosc aktualizacji?? Prosze o pomoc w wyborze.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

...T8 jest tansza, nowsza, ma chyba wieksze mozliwosci i mozliwosc aktualizacji??

W polowie stycznia T8 bedzie rozszerzona do 12+2 kanalow (otrzyma takze pare innych, dodatkowych funkcji) i nie stanowi zadnej tajemnicy fakt, ze jest przygotowana do telemetrii (w tym roku Futaba ma wprowadzic na rynek odpowiedni system). Ponadto T8 wyposazona jest w LiPo i oczywiscie posiada mozliwosc aktualizacji za pomoca karty SD. Fakt, zbyt urodziwa nie jest, ale jesli jestes gotow wylozyc gotowke na 10CHG i moglbys sie zaprzyjaznic z nadajnikiem pulpitowym, to moze wez pod uwage takze FX-20 (pulpitowy blizniak T8).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Miałem T10CP. CHP to chyba wersja heli ale nie różni się softem. Brak możliwości aktualizacji softu. Radio bardzo fajne , duży wyświetlacz , bardzo czytelny. CHP, CP w przeciwieństwie do CG ma moduł 35 MHz z możliwością zamiany na FASST TM10 - samo radio ma w sobie oprogramowanie przygotowane do FASST i komunikuje się z TM10 za pomocą dodatkowego bocznego slotu w gnieździe modułu. Radio ma 8 kanałów proporcjonalnych i dwa zał/wył.

Dla lubiących FPV CHP/CP to dobre rozwiązanie bo ma możliwość pracy na 35MHz , ponoć nadajniki video 1,2 i 2,4 mogą lub zakłócają odbiornik 2,4 w modelu. Tu już musisz popytać FPV-ałowców.

Całkiem niechcący stałem się posiadaczem T8FG z zasilaniem lijon i odbiornikiem 6108SB.Też ma 8 kanałów + dwa zał/wył. Radio podobne do T10 pod względem softu ale nie całkiem takie samo, ma bardziej rozbudowane oprogramowanie niż dziesiatka.T8 możliwość aktualizacji softu poprzez slot karty SD. Radio mniejsze niż T10 , wygoda podobna co w T10 , dość ciężko chodzą boczne potencjometry. Posiada możliwość dowolnego przypisywania kanału do wyjścia odbiornika. Wyświetlacz znacznie mniejszy niż w T10 ale wyraźny, podświetlany. Mechanika drążków działa precyzyjnie. Radio moim zdaniem paskudne z wyglądu ale nie to się liczy. Gdybym miał ponowny wybór kupiłbym t8FG. Radio ma przed sobą perspektywy, T10 jest zamknięta w swoim sofcie na wieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi sie podoba 10C no i ma wiekszy LCD

Skoro bardziej Ci "się podoba" to musiałeś określić sobie jakieś kryteria wyboru, i sądząc z drugiej połowy zdania nie dotyczące tylko estetyki, bo wielkość wyświetlacza ma raczej drugorzędne znaczenie eksploatacyjne :mrgreen:

z drugiej strony T8 jest tansza, nowsza, ma chyba wieksze mozliwosci

Z tej części zdania wynika, że chyba nikt z nas, ja na pewno, nie doradzi Ci co wybrać. Skoro ten nadajnik wg Ciebie jest tańszy, nowszy i ma większe możliwości niż T 10C, to co kierowało tobą kiedy napisałeś, że T 10C bardziej Ci "się podoba". Wszystko wskazuje na to, że żaden z parametrów ekspoatacyjnych :twisted:

Może zastanów się czy nie lepiej wydać niewielką część tego co masz chęć zapłacić na Futabę i kupić np. Mx 16s. Może nie taka "ładna", ale gwarantuje, że dużo czasu upłynie zanim przestanie Ci wystarczać.

Staraj się używać >ogonków< w literach. To niewiele kosztuje, ale ŁADNIE wygląda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Pakiet w T8FG jest litowo-jonowy 2800mah 2s2p . Sprawdzałem nawet przed chwilą. Mogę wykonać stosowne zdjęcie :)

 

Polecam www.rcskorpion.pl <<<< na tej stronie mozna pobrać instrukcję PL do obu aparatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Jarku, jest błąd w opisie na stronie którą podałeś. Zwróć uwagę na dane techniczne , napisane jest Li IO czyli litowo -jonowy.

 

Stromversorgung: 7,4V Lilo Akku 2800 mAh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FX-20 to aparatura nie dla śmigłowców moim zdaniem wiec na pewno odpada. 10CG wcale droższą nie jest bo jak spojrzycie np tutaj:

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=65_330_383&products_id=6729

czyli cena 2100zl nie robi dużej różnicy. maja ja akurat dosyć tanio bo cala reszta ma po około 2500zl no chyba ze wiecie gdzie maja jeszcze taniej w Polsce.

Myślę ze chyba jednak zakupie T8FG i na pewno musi być z tym nowym odbiornikiem R6108SB bo fajnie współpracuje i podłącza się z żyroskopami Futaby tymi nowymi.

Wie ktoś może gdzie najtaniej T8 kupie w Polsce??

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Ja mam li jon, nie spotkałem się z pakietem nadajnika lipol. Do lipola przystosowany jest natomiast odbiornik 6108SB który to można zasilać bezpośrednio 2s li jon lub lipol. Wiem że były/są sprzedawane dwie wersje nadajnika czyli z zasilaniem ni-mh a druga li-jon. O lipolach nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam li jon, nie spotkałem się z pakietem nadajnika lipol. Do lipola przystosowany jest natomiast odbiornik 6108SB który to można zasilać bezpośrednio 2s li jon lub lipol. Wiem że były/są sprzedawane dwie wersje nadajnika czyli z zasilaniem ni-mh a druga li-jon. O lipolach nie słyszałem.

Ja w swojej mam akumulator NiMh 1700 mAh. Aparaturę kupiłem z drugiej ręki - sprowadzana ze stanów, na gwarancji, więc to ostatnie jakoś skłoniło mnie do jej zakupu. Z tego co chodziła na ziemi - wygląda, że wszystko jest fajnie. Nie mam na co narzekać - wygląd dla mnie się nie liczy, bardziej funkcjonalność i niezawodność. Jako, że jest to moja pierwsza Futaba muszę powiedzieć, że nawet słabej znajomości j. angielskiego nie jest problemem posługiwanie się nią bez instrukcji. Poza tym ekran jest duży, wystarczająco czytelny. Radio jest fajnie skonstruowane, ponieważ bardzo stabilnie stoi w pionie(na podstawce). Miłym zaskoczeniem jest to, że wchodzi nowy soft i powiększenie liczby kanałów. Chcę też porobić testy zasięgowe, bo nadajnik będzie zamontowany w modelu z silnikiem benzynowym. Z tego co napisali mi w RC skorpionie(też miałem dylemat czy brać ósemkę czy dziesiątkę), to obydwa są praktycznie identyczne - w 10CHG jest 7-dmio stopniową krzywa gazu a nie 5-cio jak w T8FG. Moim zdaniem 5-ciostopniową krzywą i tak można spokojnie "wymanewrować" tak jak się nam podoba(choć niektórzy tej opcji nawet nie używają). Tu zacytuję odpowiedź RCskorpiona na e-maila z zapytaniem o zasięg odbiorników(R6108SB i R6008HS):

"Witamy,

Odbiorniki te są pełno zasięgowe (zasięg minimalny podawany jest przy

odbiornikach o skróconym zasięgu), i zasięg ich nie jest sprecyzowany, na

początku ery FASST minimalny zasięg podawany był na poziomie 1000m, ale

wtedy moc nadajnika wynosiła 10mW, teraz moc nadajników jest 90mW i test

robiony przez kolegów z Lubartowa na poligonie w Szczecinie wyniósł ponad

10km (nadajnik i odbiornik na wysokości 2m), tak więc na dzień dzisiejszy

zasięg nadajników z odbiornikami pełno zasięgowymi (R617, R608, R6108SB,

R6008HS, R6014HS) jest określany ponad zasięg na pasmie 35MHz do granicy

widzialności przy braku przeszkód i mgły.

Odbiorniki te dedykowane są do dużych modeli zarówno benzynowych jak i

odrzutowych."

Moja ciekawość niestety po tym telefonie nie została zaspokojona i dzwoniłem jeszcze w sprawie mocy i zasięgów nadajników 10CHG i T8FG i obydwa mają moc 90mW i taki sam zasięg. Myślę, że choć trochę pomogę Ci tym co słyszałem od innych i co sam zaobserwowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 8FG masz 5 punktów krzywej punkty mozesz przesuwać po osi X i Y to znacznie wiecej niz potrzeba , wiecej też niz 7 punktów na 1 osi..

 

mnie sie tam podoba wyglad 8FG nawet bardzo.. mialem juz troche radyjek wszystkie jak widac na zalaczonej fotce do dzis sa robione na nute lat 80.. DSX9 czy tam T10 wygladaja jak radiomagnetofon CONDOR z 84.. no ale o gustach sie pono nie dyskutuje

nikt nie pisze ze 8fg trzyma sie znakomicie a zasieg na drązkach jest duzo wiekszy przez to ze radio jest mniejsze i cieńsze .. ergonomia duzo lepsza co w smigakach wazne

 

CYCLIC RING

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=S8B9usGkKbc

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może gdzie najtaniej T8 kupie w Polsce??

Pytanie, czy koniecznie musi byc kupowana w Polsce? U nas (Niemcy) dostaniesz ja w komplecie z odbiornikiem za jakie 350 Euro plus koszty przesylki, wiec sadzac z wyzej przytoczonych cen powinno sie bardziej oplacac.

 

A jesli nawet zaszlaby potrzeba wymiany badz skorzystania z gwarancji (nie wiem, jak w Polsce, u nas okres gwarancji wynosi 2 lata), pozostaje jeszcze wystarczajaco duzy margines na ewentualna wysylke do Niemiec. Prawdopodobnie nie bedzie to konieczne, ale na wszelki wypadek dodam, ze serwisem Futaby w Niemczech zajmuje sie firma Robbe, uwazana za synonim najlepszej jakosci i dobrego traktowania klienta. To tez nie jest calkiem bez znaczenia. Natomiast po okresie gwarancji miejsce zakupu i tak nie odgrywa juz zadnej roli.

 

Ach, jeszcze jeden drobiazg. O zasieg nie ma sie co martwic. Z oryginalnymi odbiornikami Futaby wykracza on daleko poza granice widocznosci modelu - sprawdzilem to na mojej FX-20, ktora rozni sie od T8 jedynie obudowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.