Skocz do zawartości

Wybor padl na Futabe. Tylko ktora 10CHG czy T8FG??


tukan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość slawekmod

Na przyklad tutaj, choc nie wiem, czy z LiPo.

Albo tutaj, troche drozej, ale z LiPo.

Jest tego zatrzesienie, bo to wraz z FX-20 sa u nas chwilowo najlepiej sprzedajace sie urzadzenia.

Zadzwoń do Robbe jak możesz i dowiedz się o ten pakiet nadajnika. U mnie jest on złożony z 4 ogniw li-ion i zabezpieczony czrwoną folią termokurczliwą. Jeżeli w tych z lipolem pakiet jest podobny to znaczy że lijon bo lipoli cylindrycznych to nie ma. W www.rcskorpion.pl są wersje z ni-mh i z li-ion.

Tak na marginesie na lipola w nadajniku to bym się nie zdecydował ze względu na jego "wystrzałowy temperament" a akurat w zasilaniu nadajnika gdzie prądy pobierane są na poziomie kilkudziesieciu mA lipol nie ma żadnej przewagi nad li-ionem. Podkreślę lipol nad lijonem .Inna sprawa jak ktos wymienia ni-xx na li-pola, tu jest to wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Nie chcę wywoływać kłótni ale w w opisach nadajnika z pierwszego linku podane jest zasilanie li-ion, w późniejszych linkach podane jest T8FG-6108SB -Lipol. Co do odbiornika się zgodzę. Nie mogę zadzwonić do Robbe bo nie szprecham po niemiecku i raczej nie odczuwam potrzeby jego nauczenia. Chętnie bym sie dowiedział jak to jest z tym lipolem w nadajniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 8FG masz 5 punktów krzywej punkty mozesz przesuwać po osi X i Y to znacznie wiecej niz potrzeba , wiecej też niz 7 punktów na 1 osi..

Mógłby ktoś zrozumieć że w 10ce punktów nie można przesuwać wo obu osiach. Otóż można każdy z siedmiu punktów przesuwać na osiach X i Y.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wypada wspomnieć, że jak kupować 8FG, to tylko z odbiornikiem SB, bo ewentualne rozszerzenie ilości kanałów i telemetria będzie dotyczyła właśnie systemu s-bus, jak że tylko w tym trybie odbiornik 6108SB może obsługiwać 14 kanałów zamiast 8.

doczytałem już ta sprawę i zapomniałem wspomnieć że oczywiście tylko z odbiornikiem R6108SB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym sie dowiedział jak to jest z tym lipolem w nadajniku.

Przeciez wyzej juz napisalem, ze LiIo posiadaja aparatury z wczesniejszych dostaw. Obecnie dostarczane sa do handlu juz tylko aparatury wyposazone w LiPo. Zapewne niektorzy handlarze posiadaja jeszcze resztki wczesniejszych dostaw, wiec nadajniki z LiIo moga nadal trafiac do klienta. Kupujac trzeba uwazac na to, by opis wyraznie wskazywal na LiPo (patrz ostatni link, ktory tutaj zamiescilem).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma nigdzie w lepszej ofercie to zamawiam....??

Bedac na Twoim miejscu, mimo wszystko zamowilbym jednak tutaj. Pomimo wyzszej o pare Euro ceny maja wyraznie wyszczegolniona zawartosc zamowienia:

 

Lieferumfang:

1 Sender T8FG 2,4 GHz FASST (nadajnik)

1 Empfänger R6108SB 2,4 GHz FASST (odbiornik)

1 Senderakku Lipo (pakiet zasilania)

1 Steckdosenlader Tx-Rx 170 / 150 mA Lipo (ladowarka)

1 Schalterkabel (kabelek)

1 Schraubendreher (srubokret)

 

Zadnych niedomowien, wiec zawsze to bezpieczniej.

 

Jezeli chcesz sie jeszcze pobawic w szukanie, wrzuc do Googla haslo "t8fg R6108sb lipo". Jesli znajdziesz cos interesujacego, zawsze moge tam zajrzec i sprawdzic, czy wszystko na 100% pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inny nadajnik i odbiornik i nie pomogę w wyborze.

Mój nadajnik jest OK ale o odbiorniku nie mogę tego napisać a nie jestem pewien czy to nie dotyczy też pozostałych odbiorników Futaby pracujących na 2,4 GHz .

Futaba obniżyła napięcie sterujące do 3V{dlaczego i po co ?} i znajdzie się serwo które nie będzie pracować z takim odbiornikiem.Wiem ,bo właśnie zdarzył mi się taki wypadek :D

Dla mnie to już stara historia sam o tym na forum nie wspomniałem i trochę mnie Futaba jako firma zawiodła.

Pomaga na to wzmacniacz sygnału a w komentarzach użytkownicy piszą do jakiej firmy ich używają.

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8356

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inny nadajnik i odbiornik i nie pomogę w wyborze.

Mój nadajnik jest OK ale o odbiorniku nie mogę tego napisać a nie jestem pewien czy to nie dotyczy też pozostałych odbiorników Futaby pracujących na 2,4 GHz.

Zanim podyskutujemy na ten temat, napisz przede wszystkim dokladnie, o jaka aparature badz o ktory odbiornik chodzi.

 

 

Futaba obniżyła napięcie sterujące do 3V{dlaczego i po co ?} i znajdzie się serwo które nie będzie pracować z takim odbiornikiem.Wiem ,bo właśnie zdarzył mi się taki wypadek

Napisz tez, co masz na mysli pod pojeciem "napiecie sterujace". Bo jesli chodzi Tobie o napiecie impulsu, byl to problem dotyczacy zasadniczo jednego, starszego juz odbiornika, a mianowicie R6014FS. Zastosowano w nim "obcy" chip o napieciu impulsu rzedu 2,7V (standardowo powinno byc 3,5V), w wyniku czego akurat ten odbiornik zdany byl wylacznie na wspolprace z serwomechanizmami tego samego producenta. To w duzym skrocie wszystko. Jednak powyzsze jeszcze dlugo nie oznacza, ze produkty Futaba sa generalnie "be" i w zadnym wypadku nie stanowi powodu do wszczynania paniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napiecie impulsu, byl to problem dotyczacy zasadniczo jednego, starszego juz odbiornika, a mianowicie R6014FS. Zastosowano w nim "obcy" chip o napieciu impulsu rzedu 2,7V (standardowo powinno byc 3,5V), w wyniku czego akurat ten odbiornik zdany byl wylacznie na wspolprace z serwomechanizmami tego samego producenta. To w duzym skrocie wszystko. Jednak powyzsze jeszcze dlugo nie oznacza, ze produkty Futaba sa generalnie "be" i w zadnym wypadku nie stanowi powodu do wszczynania paniki.

Mam R6014FS ,kupiony w 2008 roku i sam bym go nie nazwał starszym odbiornikiem :D pomimo tego że jest już nowa wersja tego odbiornika.

Ciągle jestem ciekaw czy Futaba nowszej wersji i w innych odbiornikach coś zrobiła z tym

,,napieciu impulsu rzedu 2,7V (standardowo powinno byc 3,5V)'' bo jeżeli dokupię nowszy i lepszy R6108SB to czy historia się powtórzy jak z moim,,starym''R6014FS ?

Odbiorniki parę stówek kosztują i za taką cenę powinny poradzić sabie z każdym serwem tak jak to robią odbiorniki innych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wyzej napisalem, byl to jednorazowy problem, ktory dotyczyl wylacznie odbiornika R6014FS. Sam producent przyznal sie (kiedys czytalem FAQ na ten temat) do niezbyt szczesliwego wyboru "chipa" w tym odbiorniku. O ile pamiec mnie nie zawodzi, ow problem nie wystepowal przy zastosowaniu oryginalnych serwomechanizmow, gdyz zwykle sprzet Futaba charakteryzuje sie nizszym poborem mocy (swoja droga aspekt oszczednosci energii bywa czesto pomijany przy wyborze aparatury) w stosunku do produktow konkurencji (szczegolnie chinskiej). Stad tez wspomniany przez Ciebie wzmacniacz napiecia dedykowany byl przede wszystkim dla uzytkownikow serwomechanizmow "obcego pochodzenia".

 

Jesli to Ciebie pocieszy - ja stosuje od okolo trzydziestu lat wylacznie sprzet Futaba, takze urzadzenia 2,4 GHz (od chwili wprowadzenia ich na rynek). Dotychczas bez jakiejkolwiek usterki. Obecnie nie mam takiej potrzeby, ale jesli przyjdzie na to czas, bez wiekszego zastanowienia ponownie wybiore aparature Futaba.

 

Ach, jeszcze jedno. Okresleniem "starszy" mialem na mysli nie tyle wiek, ile roznice w stosunku do odbiornikow typu SB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wyzej napisalem, byl to jednorazowy problem, ktory dotyczyl wylacznie odbiornika R6014FS. Sam producent przyznal sie (kiedys czytalem FAQ na ten temat) do niezbyt szczesliwego wyboru "chipa" w tym odbiorniku.

 

Jeżeli jest tak jak napisałeś to będzie super :D jeżeli jednak ktoś odezwie się z podobnym problem na innym odbiorniku to ręce mi opadną bo Futaba całkiem mnie zaskoczy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek a czy masz i może sprawdzałeś któreś z serw z tego adresu o wzmacniaczu sygnału ?

Ja szukałem czegoś na ten temat 2008,później dałem sobie.

Na forum Futaby była mała lista serw które nie pracują z moim odbiornikiem było tam też wymienione jedno z cyfrowych serw Hiteca , czyli sprawa nie dotyczy tylko taniej chińszczyzny.

To było gdzieś tutaj opisane ale teraz ciężko mi to znaleźć bo mam stare problemy z niemieckim :D

http://www.futaba-forum.net/forum.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek a czy masz i może sprawdzałeś któreś z serw z tego adresu o wzmacniaczu sygnału ?

Ja szukałem czegoś na ten temat 2008,później dałem sobie.

Na forum Futaby była mała lista serw które nie pracują z moim odbiornikiem było tam też wymienione jedno z cyfrowych serw Hiteca , czyli sprawa nie dotyczy tylko taniej chińszczyzny.

To było gdzieś tutaj opisane ale teraz ciężko mi to znaleźć bo mam stare problemy z niemieckim :D

http://www.futaba-forum.net/forum.php

Wprawdzie ja nie Marek, ale moze tez sie na co przydam. Tutaj znajdziesz wspomniana liste.

 

 

Niezaleznie od powyzszego, troche meczyla mnie ta sprawa z rodzajem zasilania do T8FG. Powertowalem na stronie Robbe i tam tez nie jest wyraznie napisane, czy owe nadajniki zaopatrzone sa w LiIo, czy tez w LiPo. W samej nazwie kompletu stoi jak byk "LiPo", jednak jako "czesc zamienna" oferowany jest wylacznie LiIo, co wydaje mi sie dosyc dziwne. Choc w praktyce trudno dopatrzec sie zalet LiPo jako zasilanie nadajnika, fakt pozostaje faktem, ze teraz juz nie mam pewnosci, ktory z nich sprzedawany jest wraz z aparatura...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.