Skocz do zawartości

HPI vs TRAXXAS


Który model lepszy ??  

21 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który model lepszy ??

    • HPI Pulse 4.6 RTR
      14
    • Traxxas JATO 3.3
      7


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że od 3 miesięcy tocze ze sobą wojnę, jaki model i jaką firmę wybrać, postanowiłem zapytać Was o zdanie gdyż już mnie męczy moja walka ze sobą :D Chodzi mi o konkretne 2 modele. HPI Pulse 4.6 RTR oraz Traxxas JATO 3.3 . Plusem HPI jest silnik 4.6 oraz to że firma HPI ma dużo dystrybutorów w Polsce oraz ich modele są może technicznie lepsze niż Traxxas choć mogę się mylić. Za to w Traxxasie podoba mi się jego prędkość, stylistyka oraz "wnętrze". Jest on w sumie terenowo podobny do HPI, prześwit mają podobny, nawet nie wiem czy Traxxas niema większego prześwitu. Jeśli możecie i jesteście w stanie pomóc mi i doradzić to bardzo byłbym wdzięczny. Chce kupić model jeszcze przed wiosną i gdybym miał więcej czasu do namysłu to bym może sam mógł wybrać. Ale go zbytnio nie mam. Dziękuję z góry :D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedzą dokładnie bo tam są zawodnicy w tej klasie.

Chyba szkolnej.Żaden z tych modeli nie nadaje się do zawodów w żadnej klasie.

Jeżeli ja miałbym wybierać to chyba HPI.Przynajmniej skala 1:8 ,napęd na 4 łapy.Co do jakości no cóż to tylko HPI szału nie ma,Kapryśne silniki ale trwałe,przynajmniej duża dostępność części.

Jato to przerost formy nad treścią,nie da się tym normalnie pojeździć.Chyba że ktoś lubi być mistrzem prostej.Kiepskiej jakości silniki,trudne w regulacji dla laika.Chora cena za ten model że o częściach nie wspomnę.W razie padaki motoru tylko oryginał pasuje.Taki psikus,nic innego nie włożysz a motor to wydatek ponad 600 zł.

Tyle z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jam mam hotbodies Lightning 2 pro evo z silnikiem hpi 4,1 i jestem zadowolony przebieg około 20l wymieniłem w nim tylko kilka drobiazgów

 

hpi pulse jest kopią lightninga różnią się z tego co zauważyłem przednimi zwrotnicami i kilka części z aluminium mniej

 

jak nie będziesz skakał po takich hopkach będzie ok

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż argument za wybraniem HPI dość mocny, szczególnie jeśli chodzi o silniki i części... Tam znowuż na RC-AUTO forum wygrywa TRAXXAS. Chyba zdecyduję sie jednak na HPI ale poczekam jeszcze na komentarze. Mam jeszcze kilka dni. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem Jato i powiem ci ze na pierwszy model to on sie raczej nie nadaje. Dość szybki i trzeba mieć troche doświadczenia w prowadzeniu tylnonapędówki. Obecnie jeżdze HPI Savage x SS 4.6 i taki polecam. Wytrzymały, mocne dyferencjały i bardzo dobry silnik. Mam rotostart jednak na początek polecam szarpankę bo przy zalaniu jak kręcisz roto to możesz rozwalić łożysko jednokierunkowe a cena jego ok 50zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skąd przekonanie że HPI to taka super firma :)

w kręgu RC samochodowym uchodzi za robiącą zabawki, nie modele :)

a tak poza tym, to zupełnie dwie różne klasy i różne wielkości Jato i Pulse, ciężko je porównywać, zależy co chcesz z nimi robić :)

a jak chcesz postartować w zawodach, to żadnym tego nie zrobisz.

już lepiej jakiegoś buggy 3.5 (czyli np. hpi trophy 3.5).

a jak więcej szaleć to może truggy, ale tu trochę większe koszty będą.

wybór powinieneś uzależnić od tego gdzie najszybciej/najłatwiej (sklep w okolicy i ew. jego asortyment) dostaniesz części - bo na pewno będziesz ich dużo potrzebował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jeździć. Standard, po osiedlu czyli lekki teren, asfalt, bruk, może po lesie czyli szuter żwir nie chce robić zadnych extremalnych rzeczy. Głównie asfalt, bruk potem żwir i szuter. A jaką uważasz firmę za najlepszą?? Niechce się ścigać chyba że z kolegami dla zabawy. PO 2 niechce wydać mnóstwa kasy na to

1600 w sumie max albo 1700.

A co powiecie na HPI Savage 4.6 reverse??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.