Skocz do zawartości

P-51 Mustang - rozeznanie i budowa


merlin71

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja wyrażę się pierwszy. :) Klej sobie tego mustanga jeśli już tak się uparłeś ale jak już go zrobisz to dopicuj go elegancko i gdzieś odstaw i nim nie lataj bo będziesz żałować.Wiatr zawieje a ty stracisz model nad którym się tak bardzo starałeś.Wtedy jeżeli będzie leżał sobie i czekał na oblot, wtedy rób tego rwd albo jeszcze coś innego i dopiero jak już będziesz miał wylatane sporo godzin na nim i będziesz dobrze trzymał się powietrza zrób oblot mustanga.Najlepiej niech oblata go doświadczony modelarz a potem śmigaj nim i przecinaj niebo :twisted: A co do tych boków kadłuba to lżejsze by były ażurowane np. takie jak zrobił pan motylasty w swoim toto12 http://motylasty.pl/modeldok/toto1211.jpg Tylko musisz dać jeszcze do tych boków jakieś podłużnice sosnowe i gdzie nie gdzie jakaś sklejka 1mm.Jak coś zrobisz koniecznie zapodaj fotki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Sporo czasu juz minęło od ostatniego wpisu w tym temacie, miałem przerwe w dłubaniu mojego Mustanga, potem forum było niedostepne ... Ostatnio jednak sporo ruszyłem z robota i forum ożyło więc wstawiam kilka fotek z prac :

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

jeszcze pytanko, jakiej srednicy rurka aluminiowa była by odpowiednia do modelu tego typu na łączenie płata? mam rurke 15mm ale obawiam się ze to zbyt mało.

 

czekam na komentarze i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakiej jakości ta rurka i jak grube ma ścianki. Jeśli to dobrej jakości aluminium, duraluminium to wykonując ciasne i dosyć długie pochwy powinno być wszystko dobrze. Nie zapomnij tylko, że sam łącznik skrzydeł pracował nie będzie, zapewnij dobre połączenie z dźwigarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ten temat muszę jeszcze przemyśleć właśnie, zastanawiałem sie też czy może lepiej dac ciendszą rurkę ale dwa łączniki takie zastosować zamiast jednego. prace posuwają sie pomalutku do przodu, foteki z przymiarki statecznika pionowego :

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

rozrysowałem też kształt płata, wstepne rozmieszczenie żeber , dżwigara... :

 

Dołączona grafika

 

przepraszam za marną jakośc ale nie posiadam aparatu, zdjęcia sa z telefonu i tak to wychodzi ;) jeszcze fotka mojego wicherka ponieważ w temacie było o nim wspomniane

 

Dołączona grafika

 

jest to wersja "25" jednak dosyć głęboko modyfikowana przeze mnie, przepraszam że taki niekompletny ale to tak na szybko tylko fotka poglądowa .... :rolleyes:

i nie wiem czy nie powinienem też przenieść gdzieś teraz tego tematu, "relacje z budowy" czy "półmakiety" może ? jednak to będzie choć nie 100% ale jednak odwzorowanie istniejącego samolotu ale to raczej do adminów forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Budowa mustanga troche zwolniła tempo ale coś tam dłubie pomalutku :)

 

zrobiłem przód kadłuba:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

na tym zdjeciu juz z szablonem wiatrochronu :)

 

wydłubałem też konstrukcję tylnej góry kadłuba ,za kabiną :

 

Dołączona grafika

 

tutaj również z szablonem tylnej cześci owiewki kabiny

 

zamontowałem też wstepnie kupiony napęd, silnik supertigre g90 z tłumikiem "pitts":

 

Dołączona grafika

 

mocy nie zabraknie :D

a całość wygłąda teraz tak :

 

Dołączona grafika

 

waga tego to już ok.1,6kg według mojej "straganowej" wagi, bo tylko taką dysponuje niestety ale jakaś orientację mi to daje... sporo kurcze! nie wiem czy sie zmieszcze w tych zakałdanych 3,5kg, konstrukcja jest w miare lekka ale wyposażenie robi swoje ... :/

 

pozdrawiam i czekam na komentarze i uwagi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tak troche jako odskocznia od piłowania w drewnie zrobiłem wstepna wersje nalepki - godła dywizjonu 315

 

Dołączona grafika

 

wyszło w miare ale będe chciał zrobić kilka, wybrac najlepsze i wtedy te przykleje na model.Daleko jeszcze do tego ale co tam :)

 

a tu taka przymiarka do modelu :)

 

Dołączona grafika

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, gdzie się podziali ci wszyscy komentatorzy "to się nie uda"? :)

Bardzo ładnie strugasz, wagą bym się nie martwił - najcięższe masz już za sobą.

Ale w międzyczasie weź się za naukę pilotażu bo szkoda by było ubić taką super maszynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.